16th vs Android 9?

psychicsaw

Çiçeği burnunda
Selamlar.

Meizu 16th aldım ve biraz araştırdım. Pie alacağı hakkında herhangi bir açıklama bulamadım.

Türk sitelerinde project treble'a dahil olduğu için alacağı söyleniyor ama neredeyse tüm android 8 çıkan cihazlar project treble...
"Every smartphone launched with Android 8.0 Oreo out of the box already supports Project Treble." Kaynak gizmochina.com

Project treble Meizu nun desteklemesi bir şey ifade etmedi bana. Bildiğiniz bir şey varsa paylaşalım.

Teşekkürler.

krblt.onur

Çiçeği burnunda
İlk öncelikle selamlar, 3 yıllık profesyonel bir xiaomi kullanıcısıydım 3 farklı cihazını uzun süreler kullandım, her türlü root,rom,custom rom işleriyle uğraştım. Bu tecrübelerin sonunda anlıyorsunuz ki önemli olan stabilite,her güncelleme sorun getirir xiaomi forumlarını gezdiğinizde görürsünüz acemi kullanıcılar zaten o işlerin içinden çıkamazlar.Umalım ki verirler vermeseler dahi Snapdragon işlemci kullanmasının avantajı var illa ki custom romlar göreceğiz, bizim için önemli olan Flyme'nin güncelleme ve yeni özellikler kazanması bunuda zaten meizu yapacaktır diye tahmin ediyorum.