Android 10 daily sürümleri hakkında

dogandlx

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba flyme android 10 daily sürümlerini herhangi bir modelde kurup deneyimleyen var mı acaba? Merak ettiğim bazı konular var. Meizu 16T kullanicisiyim, sanırım forumda bu modeli pek kullanan yok deneyim leylen varsa merak ediyorum. Stabilize durumu nedir veya daily sürümlerini kurmak mantıklımıdır. Diğer modellerden daily sürümlerini kuran olursa mutlaka yazarsa sevinirim. Sormak istediğim bazı konular var. Şimdiden teşekkürler.

tachyon

Merhaba, dünya!
Ben yanlışlıkla bir ara kurmuştum 16th için. Kesinlikle önermiyorum. Stabiliteyi bir kenara bıraktım öyle zannediyorum beta tester olmadığım için olacak ekranın her yerinde uyarı vardı. Yani telefonu kullanmanız bile ekranda ki uyarılardan dolayı pek mümkün olmuyor. Kararlı versiyonu kurana kadar baya uğraşmıştım. Çünkü hem Çince hem de bu uyarılar telefonu kullanılmaz hale getiriyor. Zaten kurduktan sonra sizin için uygun sürüm olmadığına dair update sayfasında benzeri bir uyarı daha var.

En son 29 eylül de çıkan betayı denedim

Artıları;

Telefon standby modundayken daha az batarya tüketiyor
Güzel Geçiş Efektleri var
Telefon daha akıcı çalışıyor
Notification alanından spotif artık karanlık değil düzgün gözüküyor ve şarkıyı ileri sarabiliyorsunuz
Karanlık mod tam siyah olarak var
Volte aktif olarak geliyor ama deneme şansım olmadı

Eksileri;

Stok launcher dışında başka launcher kullanmak işkence olabiliyor
Başlarda farketmedim ama Isınma sorunu var whatsapp ta 40 derece gördüm ve ekran sıcaklığı rahatsız etmişti, normale göre 10 derece fazla gibi

Eğer global versiyonda iseniz çin f8'e geçmenizi tavsiye ederim

Ama kapalı beta sırf ısınma problemi ile en azından 16th için mantıklı değil

Şimdilik aklıma gelen bunlar soruların varsa cevaplayabilirim.

En son 29 eylül de çıkan betayı denedim

Artıları;

Telefon standby modundayken daha az batarya tüketiyor
Güzel Geçiş Efektleri var
Telefon daha akıcı çalışıyor
Notification alanından spotif artık karanlık değil düzgün gözüküyor ve şarkıyı ileri sarabiliyorsunuz
Karanlık mod tam siyah olarak var
Volte aktif olarak geliyor ama deneme şansım olmadı

Eksileri;

Stok launcher dışında başka launcher kullanmak işkence olabiliyor
Başlarda farketmedim ama Isınma sorunu var whatsapp ta 40 derece gördüm ve ekran sıcaklığı rahatsız etmişti, normale göre 10 derece fazla gibi

Eğer global versiyonda iseniz çin f8'e geçmenizi tavsiye ederim

Ama kapalı beta sırf ısınma problemi ile en azından 16th için mantıklı değil

Şimdilik aklıma gelen bunlar soruların varsa cevaplayabilirim.
Açıkçası 16T için kurmak istiyorum ama Türkçe çeviri kaldırıldı diye duydum. O yüzden cesaret edemedim. Birde kurulumu yaparsam flyme.cn deki stabil A sürümüne geri dönmek kapalı değildir umarım. Sence geçmek mantıklı olurmu hocam fikirlerini merak ediyorum😊

Açıkçası 16T için kurmak istiyorum ama Türkçe çeviri kaldırıldı diye duydum. O yüzden cesaret edemedim. Birde kurulumu yaparsam flyme.cn deki stabil A sürümüne geri dönmek kapalı değildir umarım. Sence geçmek mantıklı olurmu hocam fikirlerini merak ediyorum😊
Türkçe çeviri ile hiç kullanmadım o yüzden o konu hakkında bilgim yok

https://www.flyme.com/firmwarelist-185.html#3
Ben sizin yerinizde olsam buradaki stable versiyonu kullanırdım (1 ay önce güncellenmiş versiyon)

Sorunuza cevap vermem gerekirse 16th de bir kaç defa android 10 versiyonundan 8.1 e sorunsuzca geri döndüm

Ayrıca Çin versiyonlarında google servislerini putt reborn aracı ile kurmanız servislerin düzgün çalışması için önemli (Android 10 da şuan çalışmıyor).

Daily sürümleri tavsiye etmiyorum çünkü sürekli yeni versiyon çıkıyor ve siz her rom attığınızda telefonuzun batarya kalibrasyonu sorunlu hale geliyor, ama tabiki denemek istiyorsanız buyrun belki yeni versiyon da değişiklikler olmuştur sizde beni bilgilendirirsiniz :)

Türkçe çeviri ile hiç kullanmadım o yüzden o konu hakkında bilgim yok

https://www.flyme.com/firmwarelist-185.html#3
Ben sizin yerinizde olsam buradaki stable versiyonu kullanırdım (1 ay önce güncellenmiş versiyon)

Sorunuza cevap vermem gerekirse 16th de bir kaç defa android 10 versiyonundan 8.1 e sorunsuzca geri döndüm

Ayrıca Çin versiyonlarında google servislerini putt reborn aracı ile kurmanız servislerin düzgün çalışması için önemli (Android 10 da şuan çalışmıyor).

Daily sürümleri tavsiye etmiyorum çünkü sürekli yeni versiyon çıkıyor ve siz her rom attığınızda telefonuzun batarya kalibrasyonu sorunlu hale geliyor, ama tabiki denemek istiyorsanız buyrun belki yeni versiyon da değişiklikler olmuştur sizde beni bilgilendirirsiniz :)
Bilgilendirme icin çok teşekkür ederim. Google servisleri çalışmıyorsa kurmak pek iyi olmaz sanırım. Küçük bir soru, cihazımı sıfırlamak istediğimde sıfırlama çok uzun sürüyor ve cihazın içine baktığımda bir çok dosya hala duruyor wipe atmak sanırım sorunlu mu yoksa farklı bir yöntem mi var anlamadım. Bu konuda bir bilginiz varmıdır. Tesekkutler.

Bilgilendirme icin çok teşekkür ederim. Google servisleri çalışmıyorsa kurmak pek iyi olmaz sanırım. Küçük bir soru, cihazımı sıfırlamak istediğimde sıfırlama çok uzun sürüyor ve cihazın içine baktığımda bir çok dosya hala duruyor wipe atmak sanırım sorunlu mu yoksa farklı bir yöntem mi var anlamadım. Bu konuda bir bilginiz varmıdır. Tesekkutler.
Rica ederim :)

servisler çalışmıyor denmez de çalışıyor da denilemez sorunlu yani :)

sıfırlama yöntemi olarak ben telefonu kapatıp ses açma tuşu ve power tuşuna aynı anda basılı tutup iki seçenekli menü açılana kadar bekliyorum ve telefonu pc ye bağlayıp rom'u telefona kopyalayıp sıfırlıyorum hard reset olarak geçen benim bildiğim en iyi yöntem bu.