Çift sim kart problemi

orcunalt

Çiçeği burnunda
Merhaba 16th modeli aldım ilk zamanlar çift sim kart kullanımında bir problem yoktu .
Şimdi 2 sim kart takılı olduğunda şebeke gelmiyor.
İşin Garibi turktelekom hattı takılı olduğunda sinyal kesiliyor çıkardığında sinyal geliyor.
1.ve 2.hatlarin yerini değiştiriyorum aynı sorun devam ediyor yeni sim kart bile aldım..
Başka telefona turktelekomu takıyorum sinyal geliyor sizce neden olabilir

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Merhaba 16th modeli aldım ilk zamanlar çift sim kart kullanımında bir problem yoktu .
İşin Garibi turktelekom hattı takılı olduğunda sinyal kesiliyor çıkardığında sinyal geliyor.
1.ve 2.hatlarin yerini değiştiriyorum aynı sorun devam ediyor yeni sim kart bile aldım..
Hocam ilk taktığınızda çalışıyor daha sonra uyuyor yani biri kapanıyor mu? yoksa hiç mi şebeke gelmiyor?

orcunalt

Çiçeği burnunda
Tolga hocam çift sim takarsam iki hatta sinyal kesiyor
Ama t.telekom hattıni çıkartır İsem sinyal geliyor...t.t hattının cipi veya band vs uymuyor olabilirmi

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Ama t.telekom hattıni çıkartır İsem sinyal geliyor...t.t hattının cipi veya band vs uymuyor olabilirmi
Hocam ben çift sim kullanıcısıyım meizu 15 kullanıyordum daha kısa bir süre önce sattım böyle bir sorun yoktu. Hemde Turk telekom ve pttcell kullanıcısıyım. 16th almaya çalışıyorum alabilirsem aynı sıkıntıyı yaşarsam haber verebilirim. Sorun olurda çözersem yine haber veririm ama malesef elimde telefon yok şuan 16th konusuna yazın çift hat kullanan arkadaş varmıymış cihazda tüm türkiye bandlarıda bulunuyor benim 15 de b20 olmamasına rağmen sorun yoktu.

Hocam cihaz yurtiçi mi yurtdışı mı? Son güncellemeyi yaptınız mı? Hayatımda hiç çift sim kart kullanmadım elimde olsa takım denerim ama başka bir sim kartım yok. Çok enteresan bir problem belki telefonu sıfırlarsanız düzelir diyeceğim ama düzelmeme ihtimali de var. İşin içine turk telekom girince insan şüpheleniyor.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam cihaz yurtiçi mi yurtdışı mı? Son güncellemeyi yaptınız mı? Hayatımda hiç çift sim kart kullanmadım elimde olsa takım denerim ama başka bir sim kartım yok. Çok enteresan bir problem belki telefonu sıfırlarsanız düzelir diyeceğim ama düzelmeme ihtimali de var. İşin içine turk telekom girince insan şüpheleniyor.
Benim 15 yurtdışıydı(Zaten Türkiye de satılmadı.) global rom yüklüydü böyle bir sorun yoktu.

Hocam cihazın kullanım kılavuzunu da inceleyin bence. Belki konuyla ilgili bir ipucu yakalarsınız. Ayarlar kısmından simler&ağlar bölümünü kurcaladınız mı?Belki ordan ayar yaparsanız düzelir.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam birde cihaz türkiye çıkışlı cihaz mı yurtdışı ise b20 olmuyor ayrıca global rom yüklü mü

Tolga hocam onda en son hangi sürüm yüklüydü? Çok tecrübeli değilim flyme konusunda ama bana sanki flyme kaynaklı gibi geliyor.
Hatırlamıyorum hocam malesef öküz öldü ortaklık bitti derler ya sattım gitti :)