Detaylarda Kaybolun! DZAT D-F 10

HHATILGAN

Merhaba, dünya!
Çin'den sipariş ettiğim uzun süre gelmesini beklediğim kulaklığım bu gün geldi, isteyen olursa detaylı bir inceleme yapabilirim.
Fiyatı: 108 TL

Ancak kısaca bahsetmek gerekirse:

Bu kulaklığın iki farklı renk seçeneği var, ancak rengiyle birlikte verdiği sesin rengi de birbirinden farklı, krem rengi olanı Akçaağaç, benim aldığım koyu renk - kahve olanı ise kırmızı abanoz ağacından yapılmış sürücülere sahip. Sürücülerin tamamı (Nozzle dahil) ağaçtan yapılmış, kullanılan diğer malzemeler, çift katmanlı titanyum neodyum sürücüler, saf bakır kablo ve naylon örgü kaplanmış kablolar, jak, Y ayrımı ve butonlu mikrofon kısmı alüminyumdan imal edilmiş.
Ortaya çok özel ve güzel bir şey çıktığını söylemek isterim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

HHATILGAN

Merhaba, dünya!
Malzeme kalitesinden bahsetmiştim, Kutu, kutu içeriği, güzel bir not defteri, yanında da daha güzel olabilirdi dedirten karton kaplama tarzı bir kalem var (kalem roller değil pilot siyah mürekkepli) ama güzel yazıyor.
Kulaklığın kendisi gerçekten güzel kulağa takıldığında kablo sesi yok. Play/pause butonu çıkıntılı elinizi atınca elinize geliyor. Ve jak mikrofon ve Y ayrımı alüminyum, şık duruyor. Kablo da kaliteli beğendim.

Ses rengi, veya sesin sıcaklığı dediğim olay şöyle ki;
Akçaağaç sertliği 1180 J
Kırmızı abanoz sertliği 2780 J

Ağaçların dokusu ve özgül ağırlığı birbirinden oldukça farklı. Sertlik değerine bakarsanız 2,5 kat fark var diyebiliriz, peki bu pratikte nasıl bir etki gösteriyor? Sert malzeme tahmin edeceğiniz gibi biraz daha sıcak bir sese sahip oluyor. (İkisini de denedim bu sonuca ulaştım) Şunu belirtmekte fayda var. Bu kulaklığın nozzle'ları da ahşaptan yapılmış. Yani sese etki etmeme ihtimali yok, kulakiçi kulaklıklarda nozzle'ın hangi materyalden yapıldığı kalite açısından belirleyici bir unsurdur.

Ses konusuna gelirsek,

Bir iki tane daha inceleme var bu kulaklıkla ilgili biri gömmüş yerden yere vurmuş, ancak fiyat unsurunu hiç dikkate almamış, Diğeri de göklere çıkarmış, ancak her olumsuz yönden bahsederken 'ama fiyatı çok iyi' demeyi ihmal etmemiş. Ben daha mantıklı eleştirilerde bulunacağım.

Bass: Bass var yok değil ama hem dar hem de derine inmiyor, yani elektronik müzik vs seviyorsanız bundan sonrasını okumanıza gerek yok. (Zira bu dalda bass arızaları verecektir normaldir de çünkü bu alanda bir iddiası yok bu aletin) Ama zaten her yola giderim kulaklığı değil bu. Ancak Rock müzik dinlerken bass gitarın sesini ayırt edebilir, Sub basslardan oldukça keyif alabilirsiniz.

Midler ve Tizler: Bununla ilgili yazılacak çok şey var işte. İkisini aynı başlıkta değerlendiriyorum çünkü, siz müzik dinlerken bu ikisi birbirinnden hiç ayrılmıyor hep uyum içinde ve birlikteler. Bu konuda çok üst düzey kulaklıklarla yarışır geçmese de enselerinden ayrılmaz. Detaylar muazzam, nasıl muazzam? Fiyatına göre muazzam.

Sahne: Ne çok yakın ne çok uzak, keyif verici, akustik konusunda da iddialı, sesleri genellikle doğal bir şekilde alıyorsunuz. ses boyu yok diyenler olmuş ben katılmıyorum istisnai parçalarla bir kulaklık incelemesi yapılmaz.

Peki hangi müzik türleri için ideal?

Klasik müzik dinliyorsanız ideal,
Sizin için vokaller önemliyse ideal,
Bass delisi değilim diyorsanız düşünmeden alabilirsiniz.
Jazz, Blues, Soft Rock, Punk hatta biraz Pop dinliyorum derseniz evet alabilirsiniz. Genel malzeme kalitesi olarak da üst seviyede ve şık olduğunu ifade etmek isterim. Herkese iyi forumlar!

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
İnceleme için elinize sağlık hocam. Fiyatına göre kutu içeriği, tasarım ve işçiliği çok güzel. 110 tl ye zaten çok üst düzey kulaklık almak mümkün değil. O fiyattaki kulaklıkların çok zaten basit malzemelerden üretiliyor. Bence tiz ve mid sevenler için güzel bir seçenek olmuş. Tahminim çok gğzel klasik müzik dinlenir bu kulaklıkla.

HHATILGAN

Merhaba, dünya!
İnceleme için elinize sağlık hocam. Fiyatına göre kutu içeriği, tasarım ve işçiliği çok güzel. 110 tl ye zaten çok üst düzey kulaklık almak mümkün değil. O fiyattaki kulaklıkların çok zaten basit malzemelerden üretiliyor. Bence tiz ve mid sevenler için güzel bir seçenek olmuş. Tahminim çok gğzel klasik müzik dinlenir bu kulaklıkla.
Kesinlikle klasik müzik için biçilmiş kaftan.

Edit: Şuan AliExpress'te 78₺'ye düşmüş ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

TRY 78.93 42%OFF | DZAT DF-10 df 10 Saf Ahşap Kulak Kulaklık Bas HIFI Ateş Kulaklık Kulakiçi Auriculares Mikrofon ve Uzaktan Kumanda ile iOS için android Telefon
https://s.click.aliexpress.com/e/byJ2bQDj

Son düzenleme: