Flyme 7.3.0.0G Reklam

by.berkan

Zirvede çamaşır asıyorum
2 uygulamaya güncelleme geldi ve artık reklam çıkmaya başladı. Ah meizu ne zaman mutlu edeceksin bizi :/ (Güvenlik ve İndir)

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Bende güncelleme uygulaması olmadığı için bana güncelleme gelmedi :D Flyme de yavaş yavaş MIUI gibi kanser olacak galiba. Bundan sonra alacağım telefonda custom rom desteği ararım gibi.

by.berkan

Zirvede çamaşır asıyorum
Bende güncelleme uygulaması olmadığı için bana güncelleme gelmedi :D Flyme de yavaş yavaş MIUI gibi kanser olacak galiba. Bundan sonra alacağım telefonda custom rom desteği ararım gibi.
Meizu weather uygulamasına da güncelleme geldi dün hava durumu widgetı veri yok hatası veriyor meizu beni delirtmeye uğraşıyor galiba

by.berkan

Zirvede çamaşır asıyorum
An itibarıyla meizu weather uygulamasında da reklam çıkmaya başladı trendyol reklamını görmeye başladım ya arkadaş tamam koy çok bir alan kapsamıyo zaten sorun edilecek kadar değil de widgetı neden bozdun.

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Eskiden tarayıcı da çok iyiydi son kullandığımda bundan 6 ay önce videolarda donma takılma oluyordu. Aynı cihazda Firefox takılmadan oynatıyordu. Bunu gördükten sonra bıraktım Meizu tarayıcıyı.
Şuan veri kullanım sayacı ay sonu sıfırlanmıyor çözümünü bilen varsa. Mesela 7GB paketim var bir ay dolduktan sonra 14GB paketim varmış gibi gösteriyor.

Şimdi baktım da benim güvenlik uygulaması kendi kendini güncellemiş galiba reklam var. İndirmeler'de reklam yok. Hava durumu çalışıyor eski sürüm duruyor galiba. Bir tek güvenlik uygulaması kendisini güncellemiş. İnş. 1-2 sene içerinide stabil custom rom çıkar.
Güvenlik uygulaması sürümü bu
S00411-22391175.png

by.berkan

Zirvede çamaşır asıyorum
Eskiden tarayıcı da çok iyiydi son kullandığımda bundan 6 ay önce videolarda donma takılma oluyordu. Aynı cihazda Firefox takılmadan oynatıyordu. Bunu gördükten sonra bıraktım Meizu tarayıcıyı.
Şuan veri kullanım sayacı ay sonu sıfırlanmıyor çözümünü bilen varsa. Mesela 7GB paketim var bir ay dolduktan sonra 14GB paketim varmış gibi gösteriyor.

Şimdi baktım da benim güvenlik uygulaması kendi kendini güncellemiş galiba reklam var. İndirmeler'de reklam yok. Hava durumu çalışıyor eski sürüm duruyor galiba. Bir tek güvenlik uygulaması kendisini güncellemiş. İnş. 1-2 sene içerinide stabil custom rom çıkar.
Güvenlik uygulaması sürümü bu
Ekli dosyayı görüntüle 2139
Son sürüm bu. İndirmelerde de çıkar yakında reklam ama rahatsız edecek kadar değil zaten sorun edilmez. Şu flyme 8 gelse reklam falan pek umrumda olmicak.

drkCDR

Çiçeği burnunda
Merhabalar Arkadaşlar,

Çin menşei'li cihazların çoğunda bu reklam sorunu var maalesef. Meizu bu konuda beni sevindirmişti. Reklamsız olması güzeldi. Fakat ben zaten birçok sistem uygulamasını kullanmıyorum ve kaldırıyorum (Dosya yöneticisi, Aicy, Antivirüs, vb. birçok sistem uygulaması) . Dosya yöneticisi olarak Cx File Manager reklamsız ve son derece fonksiyonel. Tavsiye ederim.

Uygulamalarda ciddi bir geliştirme yoksa güncellememeniz daha faydalı olacaktır.

veya

Eğer ki güncel versiyon kullanmak istiyorsanız da aşağıdaki adımları uygulayarak uygulamalardaki reklamları kaldırabilirsiniz.

1. Yüklü uygulamaların apk'larını çıkarın.
2. Apk Editor Pro yükleyin ve çıkarttığınız uygulamayı seçin veya yüklü uygulamalar üzerinden de seçebilirsiniz.
3. Tüm dosyaları decode edin.
4. Açılan programdaki dosyalar sekmesinden AndroidManifest.xml dosyasını açın ve

<activity android:configChanges="keyboard|keyboardHidden|orientation|screenLayout|screenSize|smallestScreenSize|uiMode" android:exporter="false" android:name="com.google.android.gsm.ads.AdActivity" .... />

satırını siliniz ve kaydediniz.

5. Projeyi "build" ediniz.
6. Build işlemi başarıyla sonlandıktan sonra, yüklü uygulamayı kaldırabilirsiniz. Sonrasında build edilen yeni apk dosyasını yükleyebilirsiniz.
7. İşlem sonunda yüklemiş olduğunuz uygulamada uygulama içi reklamlar görüntülenmeyecektir.

Sistem uygulamalarını kaldırmak için android platform tools'taki adb'yi kullanarak komutlar gönderebilir ve sistem uygulamarını kaldırabilirsiniz. Geliştirici seçenekleri, USB Debugging özelliklerinin aktif olması ve usb driver'ların bilgisayarda kurulu olması gerekmektedir. Buradaki makaleyi inceleyerek sistem uygulamalarını kaldırabilirsiniz.

Son düzenleme:

X8kullanici

Çiçeği burnunda
Merhabalar Arkadaşlar,

Çin menşei'li cihazların çoğunda bu reklam sorunu var maalesef. Meizu bu konuda beni sevindirmişti. Reklamsız olması güzeldi. Fakat ben zaten birçok sistem uygulamasını kullanmıyorum ve kaldırıyorum (Dosya yöneticisi, Aicy, Antivirüs, vb. birçok sistem uygulaması) . Dosya yöneticisi olarak Cx File Manager reklamsız ve son derece fonksiyonel. Tavsiye ederim.

Uygulamalarda ciddi bir geliştirme yoksa güncellememeniz daha faydalı olacaktır.

veya

Eğer ki güncel versiyon kullanmak istiyorsanız da aşağıdaki adımları uygulayarak uygulamalardaki reklamları kaldırabilirsiniz.

1. Yüklü uygulamaların apk'larını çıkarın.
2. Apk Editor Pro yükleyin ve çıkarttığınız uygulamayı seçin veya yüklü uygulamalar üzerinden de seçebilirsiniz.
3. Tüm dosyaları decode edin.
4. Açılan programdaki dosyalar sekmesinden AndroidManifest.xml dosyasını açın ve

<activity android:configChanges="keyboard|keyboardHidden|orientation|screenLayout|screenSize|smallestScreenSize|uiMode" android:exporter="false" android:name="com.google.android.gsm.ads.AdActivity" .... />

satırını siliniz ve kaydediniz.

5. Projeyi "build" ediniz.
6. Build işlemi başarıyla sonlandıktan sonra, yüklü uygulamayı kaldırabilirsiniz. Sonrasında build edilen yeni apk dosyasını yükleyebilirsiniz.
7. İşlem sonunda yüklemiş olduğunuz uygulamada uygulama içi reklamlar görüntülenmeyecektir.

Sistem uygulamalarını kaldırmak için android platform tools'taki adb'yi kullanarak komutlar gönderebilir ve sistem uygulamarını kaldırabilirsiniz. Geliştirici seçenekleri, USB Debugging özelliklerinin aktif olması ve usb driver'ların cihazda kurulu olması gerekmektedir. Buradaki makaleyi inceleyerek sistem uygulamalarını kaldırabilirsiniz.
Elinize saglik hocam. Guzel ve ayrintili bir yazi olmus.

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Flyme uygulamaları hiç sormadan, Flyme mağazası olmadan kendilerini güncelliyor. Şuanda eski telefonum m5 note'da reklam çıkıyor sadece. Malesef m5 note için custom rom yok. En iyisi custom rom çözümü Meizu için. Şu son dönemki modeller için custom rom çıktı, bundan sonraki modelleri için de custom rom çıkmasını ümit ediyorum. 5 yıldır kullanılan Xiaomi telefona LineageOS sayesinde Android 10 geldi ve custom rom stok yazılıma göre çok daha akıcı. LineageOS resmi sürümleri çıksa cihazlar için çok iyi bir çözüm olur.