Google Camera

Eness14

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba! Ben meizu 16th almaya karar verdim. Telefonun herşeyi muhteşem fakat video performansına kadar.. OIS koymuşlar fakat EIS'ten bile kötü ayrıca 1080p60 çekim yapamıyor. Şuan elimde o telefon olmadığı için Google Camera kurup deneyimleyemedim. Lütfen Google Camera kurup, video stabilizasyonuna ve 1080p60 çekebildiğine bakabilir misiniz?

blackcode_

Forum Delisi
Evet bir sürü link çıkıyor böyle yazınca. Yalnız recommended for Xiaomi Mi8 and Pocophone F1 diye. İndirmemi tavsiye ettiğiniz bir yer var mı? Bir de merak ettim bu uygulama google pixellerde mi kullanılıyor. Google ın kendi uygulaması mı anlayamadım.

Eness14

Çiçeği burnunda
Evet bir sürü link çıkıyor böyle yazınca. Yalnız recommended for Xiaomi Mi8 and Pocophone F1 diye. İndirmemi tavsiye ettiğiniz bir yer var mı? Bir de merak ettim bu uygulama google pixellerde mi kullanılıyor. Google ın kendi uygulaması mı anlayamadım.
Kendim deneyimleyemediğim için hiçbir fikrim yok hocam.

master

Merhaba, dünya!
xiaomi mi 8 varken denemiştim uygun olan ön kamera portre modu ezmişti orjinalini bokeh efectini foto çekildikten sonra işliyordu.

Eness14

Çiçeği burnunda
Hocam valla süpersiniz. Dünden beri bunu arıyorduk. Ben de kamera olayından pek anlamam ama gcam e şimdi bir baktım çok gelişmiş bir arayüzü var. Dediğiniz gibi 1080p 30 ve 60 kare/saniye çekiyor. 4k çözünürlükte ise 30 kare/saniye mevcut.
Çok sağolun hocam 1080p60 fps olayı varsa artık Meizu 16th almamam için sebep kalmadı :) Hocam bir de video performansına bakar mısınız?

Çok sağolun hocam 1080p60 fps olayı varsa artık Meizu 16th almamam için sebep kalmadı :)
Var hocam. Yalnız şuan gcam uygulaması uyumlu bir şekilde çalışmıyor. Ayrıca farkettim arka planda çok fazla veri tüketmiş. Meizu Android 9 ile ya da yeni flyme sürümüyle bu özelliği aktif edecektir diye düşünüyorum. Videoyla ilgileniyorsanız bütçe sıkıntınız yoksa tavsiyem 128 gb lık versiyonunu alın. Bildiğiniz üzere cihazın hafıza kartı desteği yok.

Eness14

Çiçeği burnunda
Var hocam. Yalnız şuan gcam uygulaması uyumlu bir şekilde çalışmıyor. Ayrıca farkettim arka planda çok fazla veri tüketmiş. Meizu Android 9 ile ya da yeni flyme sürümüyle bu özelliği aktif edecektir diye düşünüyorum. Videoyla ilgileniyorsanız bütçe sıkıntınız yoksa tavsiyem 128 gb lık versiyonunu alın. Bildiğiniz üzere cihazın hafıza kartı desteği yok.
Sadece merak ettiğim için videonun google cam ile OIS performasını soruyorum. Onun haricinde hafıza ile ilgili problemim yok

Sadece merak ettiğim için videonun google cam ile OIS performasını soruyorum. Onun haricinde hafıza ile ilgili problemim yok
Video ve ois işinden pek anlamadığım için sizi yanlış yönlendirmeyeyim hocam. Sadece birkez kendi uygulamasıyla yürürken gece 2 dakikanın üzerinde bir video çektim. Videoda yürüdüğüm çok belli oluyordu. Muhtemelen ois şuan hakkını veremiyor. Güncelleme ile sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Telefon daha yeni geldi Türkiye'ye. Önümüzdeki güncelleme ile problemler giderilir umarım.

Eness14

Çiçeği burnunda
Video ve ois işinden pek anlamadığım için sizi yanlış yönlendirmeyeyim hocam. Sadece birkez kendi uygulamasıyla yürürken gece 2 dakikanın üzerinde bir video çektim. Videoda yürüdüğüm çok belli oluyordu. Muhtemelen ois şuan hakkını veremiyor. Güncelleme ile sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Telefon daha yeni geldi Türkiye'ye. Önümüzdeki güncelleme ile problemler giderilir umarım.
O zaman iyi çalışmıyor demektir. Umarım birdahaki güncellemede yürüdüğümüz belli olmaz :)

Bloodin

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba! Ben meizu 16th almaya karar verdim. Telefonun herşeyi muhteşem fakat video performansına kadar.. OIS koymuşlar fakat EIS'ten bile kötü ayrıca 1080p60 çekim yapamıyor. Şuan elimde o telefon olmadığı için Google Camera kurup deneyimleyemedim. Lütfen Google Camera kurup, video stabilizasyonuna ve 1080p60 çekebildiğine bakabilir misiniz?
Google Camera ile ilgili bilgim yok fakat burada bir şeyi düzeltmek isterim, OIS fotoğrafta, EIS ise videoda daha iyi işler çıkarır, Meizu 16th'nın testlerine baktığımda evet, OIS bulunan cihazlara göre bile daha fazla titreme söz konusu fakat keşke OIS değil de video içinde OIS'yi devre dışı bırakıp EIS aktifleştirme özelliği olsa (ki OIS donanımsal olduğu ve telefonlarda herhangi bir motora bağlı olmadığı için bu imkânsız gibi bir şey), yazılımsal elektronik görüntü sabitleyici videoda daha iyi işler çıkarıyor, örnek; Xiaomi Redmi Note 5