Google Sesli Asistan Ses eşleştirme(Voice Match) için yapılması gereken.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Google Sesli Asistan Ses eşleştirme(Voice Match) için yapılması gereken.:)

Telefonumuzun dilini ingilizce yapıyoruz. Bu halde Google uygulamasını açıyoruz. Diğer(More) sekmesine tıklıyoruz. Ayarlar(Options) diyoruz. Ses(Voice) diyoruz. Voice Match e tıklıyoruz sesimizi tanıtıp kaydediyoruz. Daha Sonra masaüstünde "Ok Google" "Hey Google" diyip ona Türkçe soru soruyoruz. Sonra telefon dilimizi tekrar Türkçe yapıyoruz. Hayırlı olsun :)

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Teşeklürler ancak Türkçe'ye geçtikten sonra deaktif oluyor voice match. Sadece bende mi oldu bu?
Ben Türkçe konuşuyordum 3 saat sonra kapandı. Ayarları yaptıktan hemen sonra dili değiştirmeden masaüstünde bir kez ok Google veya hey Google diyin bu ayar telefonla ilgili değil kullandığımız hesaplarla alakalı şuan hala birçok kullanıcı bu durumda marka farketmeksizin

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
benim telefon dili ingilizce çin sürümü yoklü zaten mecburen ingilizce yaptık ama yinede aktif değil voice match
ÇİN SÜRÜMÜNDE GOOGLE PLAY SERTİFİKASI YOK. GOOGLE SERTİFİKASIZ CİHAZLARA DESTEK VERMİYOR. BİRÇOK UYGULAMASI SORUNLU ÇALIŞIR. BU YÜZDEN YURTDIŞI CİHAZ BİLE ALACAKSANIZ GLOBAL YAZILIM YÜKLÜ DEĞİL. DİREK GLOBAL MODEL ALIN.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hepsi buradadan almıştım güncel diğital
Hocam digital market türkiyede hindistan pazarına satılacak düşük kalite dandik versiyon 2. Sınıf ürünleri sattı. Digital market kalmadı zaten. Play store u açın bakın cihaz sertifikalı gözüküyorsa sorun yok dert etmeyin