Meizu 16 (16X) Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

Meizu X8 geldi hocam bugün elime kesinlikle tavsiye edilir. 2500tl altı şiddetle önerilecek model :) Ben çentikten nefret ederim sanki çentik yok gibi duruyor :) insanın algısını kıran telefon
Türkiye'ye gelecek mi hocam x8? Bir de meizu note 8 i merak ediyorum. Birkaç yerde okudum metal kasalı ve çok sağlammış. Telefonu kaç kere düşürdüler hiçbir şey olmadı.

2.ele devam o zaman o kadar para vermek bir telefona işime gelmiyor açıkçası. Zaten android sevmiyorum
Hocam öncelikle mevcut telefonunuz işinizi görüyorsa sarj konusunda problemi yoksa onu gittiği yere kadar kullanın. Android sevmiyorsanız ikinci el iphone 6s veya 7 bakın ki ben 8 bile alacak olsanız tavsiye etmiyorum iphoneları. Forumda satılık Meizu 15 vardı ikinci el onu değerlendirebilirsiniz ama ben ios kullanıcam diyorsanız malesef pamuk eller cebe giriyor.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Türkiye'ye gelecek mi hocam x8? Bir de meizu note 8 i merak ediyorum. Birkaç yerde okudum metal kasalı ve çok sağlammış. Telefonu kaç kere düşürdüler hiçbir şey olmadı.
hoam 45gün içerisinde satışta olur daha sonra note 8 gelecek, X8 fiyatına göre harika diyebilirim. note 8 için ise yekpare metal kasa var.yan taraflar aşırı sağlam duruyor arka tarafsa bana biraz ince geldi. Sıfır kutu IP6s var evde ve 2. el Ip6 kasası IP6s gibi belki bir nebze iyi seyrettiğiniz video varsa yollarmısınız açıkcası bana o kadar güven vermedi evet çok kaliteli duruyor ancak şüphelerim var dediğim gibi arka metal fazla işlenmiş gibi ama kesinlikle bir xiaomi değil. Oppo vivo nubia kasaları gibi

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
birde diyeceğim SUPER AMOLED den amoled e geçince bile yadırgıyorum. IPS e geçince çok kötü hissettim. LED OLED POLED AMOLED SUPER AMOLED QLED telefonlarda artık IPS bile terk edilmeli bana göre AMOLED ler birçok sıkıntıyı atlattı eskiden aşırı görüntü yırtılması çamurlaşma ve ekran renk geçişlerinde dalgalanma olurdu. Üstüne koya koya geldiler :)

birde diyeceğim SUPER AMOLED den amoled e geçince bile yadırgıyorum. IPS e geçince çok kötü hissettim. LED OLED POLED AMOLED SUPER AMOLED QLED telefonlarda artık IPS bile terk edilmeli bana göre AMOLED ler birçok sıkıntıyı atlattı eskiden aşırı görüntü yırtılması çamurlaşma ve ekran renk geçişlerinde dalgalanma olurdu. Üstüne koya koya geldiler :)
X8 ips ekran galiba. Paylaşırım hocam sizinle bir daha baktığımda. Ben de meizu 16 th kasasıyla ilgili araştırma yaparken rastladım meizu note 8 e. 16th in arka tarafı cam olduğu için düşmeye pek dayanıklı değilmiş. Arka camı kırılmış 16th fotoğrafı vardı. Note 8 i ise birkaç defa masadan bilerek düşürüyorlar taş gibi adam yerden alıp kulanmaya devam ediyordu.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
X8 ips ekran galiba. Paylaşırım hocam sizinle bir daha baktığımda. Ben de meizu 16 th kasasıyla ilgili araştırma yaparken rastladım meizu note 8 e. 16th in arka tarafı cam olduğu için düşmeye pek dayanıklı değilmiş. Arka camı kırılmış 16th fotoğrafı vardı. Note 8 i ise birkaç defa masadan bilerek düşürüyorlar taş gibi adam yerden alıp kulanmaya devam ediyordu.
öyle sağlamlıktan bahsediyorsanız metal her zaman iyidir hocam bu yüzden 16 modeli çok avantajlı :) X8 IPS 16 Super AMOLED zaten en pahalı bileşen ekran

Mustaac

Çiçeği burnunda
Fiyatı 2599 a inmiş sonunda. Olması gereken fiyat buydu zaten. Beyaz renk 1 adet sipariş verdim hemen. Renk konusunda tavsiyeniz var mı? Arayıp değiştirebilirim yarın tatil nasıl olsa.

Güzel fiyat hocam o fiyata alınır. Renk olarak ben siyah kullanıyorum ama bence beyaz kendini daha çok gösteriyor. Mavisi de güzel bence biraz fazla iddialı bir renk. Her türlü kılıf ile kullanıyoruz cihazları zaten renklerin çok da önemi yok.

Mustaac

Çiçeği burnunda
Bu arada yaptığım araştırmalar sonucu 16th den farkları şunlar olabilir 16x in:

-İşlemci 845 yerine 710
-Hoparlör mono
-Sıvı soğutma yok
-Çift titreşim motoru yok.
-Kasa cam yerine metal
-Hall manyetik sensörü yok(Kapaklı kılıflar için olan sensor)
-Dac Ses çipi olmayabilir(Bu konuda net bilgiye ulaşamadım.)
-Barometre yok. (16th da olup olmadığı konusunda net bilgi yok)
Ekleme: Ufs yerine Emmc hafıza yongası var 16x de.

Net bilgisi olan mesajımı düzeltirse çok sevinirim. Yurtdışı inceleme sitelerinde ve meizunun sayfasında yaptığım araştırma sonucu elde ettiğim bilgilerdir.

Son düzenleme:

yavuzselim

Çiçeği burnunda
Hocam öncelikle mevcut telefonunuz işinizi görüyorsa sarj konusunda problemi yoksa onu gittiği yere kadar kullanın. Android sevmiyorsanız ikinci el iphone 6s veya 7 bakın ki ben 8 bile alacak olsanız tavsiye etmiyorum iphoneları. Forumda satılık Meizu 15 vardı ikinci el onu değerlendirebilirsiniz ama ben ios kullanıcam diyorsanız malesef pamuk eller cebe giriyor.
Hocam İOS ve Android kullanmıyorum 5 yıldır. Windows bizi yarı yolda bıraktı. Markette uygulama kalmadı. Batarya artık bittim diyor 5 yıllık telefon için yine iyi dayandı. 16x alıpta beğenmeyen satmak isteyen olursa bana ulaşsın :))

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bu arada yaptığım araştırmalar sonucu 16th den farkları şunlar olabilir 16x in:

-İşlemci 845 yerine 710
-Hoparlör mono
-Sıvı soğutma yok
-Çift titreşim motoru yok.
-Kasa cam yerine metal
-Hall manyetik sensörü yok(Kapaklı kılıflar için olan sensor)
-Dac Ses çipi olmayabilir(Bu konuda net bilgiye ulaşamadım.)
-Barometre yok. (16th da olup olmadığı konusunda net bilgi yok)

Net bilgisi olan mesajımı düzeltirse çok sevinirim. Yurtdışı inceleme sitelerinde ve meizunun sayfasında yaptığım araştırma sonucu elde ettiğim bilgilerdir.
Mengine 2.0 ın olmayacağını düşünmüyorum umarım vardır

Mustaac

Çiçeği burnunda
Meizunun kendi sayfasında özellik sekmesinde 16th için mengine ve stereo hoparlör için ayrı bir bölüm varken 16x de yoktu. Oradan yorum yaptım. Ayrıca igeekphone sitesinde detaylı karşılaştırma yapmış şimdi inceledim. Diğer inceleme sitelerinde stereo hoparlör bile var diyorlar. İki cihaz arasındaki 100 dolarlık farkın sadece işlemci ve kasadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Meizunun kendi sayfasında özellik sekmesinde 16th için mengine ve stereo hoparlör için ayrı bir bölüm varken 16x de yoktu. Oradan yorum yaptım. İnceleme sitelerinde stereo hoparlör bile var diyorlar. İki cihaz arasındaki 100 dolarlık farkın sadece işlemci ve kasadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Yok hocam 16 yı ekibimizden kullanmış olan arkadaş var mono

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Dogru hocam. İnceleme siteleri kopyala yapıştır yöntemiyle çalışıyor herhalde. Hocam ek olarak ufs hafıza yongası yerine emmc var 16x de. Mengine olmadığı da kesinleşti.
https://www.igeekphone.com/meizu-16...-comparison-to-see-where-are-the-differences/

Hocam sanırım Facebook grubumuzu takip etmiyorsunuz. Ben orada açıkça belirtmiştim.

Sd660 670 710 730 gibi Amiral gemisi segmenti dışında işlemci kullanan tüm modellerde EMMC 5.1 var bu 1800tllik cihaz içinde böyle 4000tllik Oppo R17 Pro içinde böyle, zaten firmalar Ufs2.1 kullanınca muhakkak belli ederken emmc5.1 ise kesinlikle yazmıyorlar.

Mustaac

Çiçeği burnunda
Hocam sanırım Facebook grubumuzu takip etmiyorsunuz. Ben orada açıkça belirtmiştim.

Sd660 670 710 730 gibi Amiral gemisi segmenti dışında işlemci kullanan tüm modellerde EMMC 5.1 var bu 1800tllik cihaz içinde böyle 4000tllik Oppo R17 Pro içinde böyle, zaten firmalar Ufs2.1 kullanınca muhakkak belli ederken emmc5.1 ise kesinlikle yazmıyorlar.
Hocam takip ediyorum, bütün gönderileri incelememiş olabilirim. Zaten ufs1 de koysalar işlemcinin gücü yeterli değil. Ama sonuçta farklar bölümüne ekledim. Ben de stereo hoparlör ve emmc olmadığı için kararsız kaldım şu anda. Ses çipi de yoksa (ki bunu teyit edemedim) 16x almak benim için anlamsız olacak.