Meizu 16 (16X) Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam takip ediyorum, bütün gönderileri incelememiş olabilirim. Zaten ufs1 de koysalar işlemcinin gücü yeterli değil. Ama sonuçta farklar bölümüne ekledim. Ben de stereo hoparlör ve emmc olmadığı için kararsız kaldım şu anda. Ses çipi de yoksa (ki bunu teyit edemedim) 16x almak benim için anlamsız olacak.
İşlemcinin gücü ufs 2.1 e yeter. Mediatek X30lu Pro 7 Plus UFS 2.1 e sahip
Kirin 960lı HUAWEI P10 hem ufs2.1 hemde emmc5.1 e sahip. FİRMA UFS2.1 olarak belirtmesi rağmen yarısına emmc5.1 yarısına ufs2.1 koymuştu buda HUAWEI in en büyük rezaletlerindendir.

Mustaac

Çiçeği burnunda
Anlaşıldı hocam. O zaman maliyeti düşürme kaygısı var diyebiliriz. Aradaki fiyat farkının sebebi de bunlar zaten herhalde. Neyse ben iyice bir düşüneyim. Olmadı iptal edip meizu 16th alacağız.

Bu arada yaptığım araştırmalar sonucu 16th den farkları şunlar olabilir 16x in:

-İşlemci 845 yerine 710
-Hoparlör mono
-Sıvı soğutma yok
-Çift titreşim motoru yok.
-Kasa cam yerine metal
-Hall manyetik sensörü yok(Kapaklı kılıflar için olan sensor)
-Dac Ses çipi olmayabilir(Bu konuda net bilgiye ulaşamadım.)
-Barometre yok. (16th da olup olmadığı konusunda net bilgi yok)
Ekleme: Ufs yerine Emmc hafıza yongası var 16x de.

Net bilgisi olan mesajımı düzeltirse çok sevinirim. Yurtdışı inceleme sitelerinde ve meizunun sayfasında yaptığım araştırma sonucu elde ettiğim bilgilerdir.
Hımmm o zaman seçim yapmak gerçekten baya zor iş. Bence bütçesi 2600 tl ye zor çıkanlar hiç düşünmesin Meizu 16 alsın.600 tl az bir fark değil ama uzun süre telefonu kullanırım 600 tllik fark beni aşırı zorlamaz diyen Meizu 16th alsın. Bu arada keşke Meizu 16th in arka kapağı da metal olsaydı. Cam daha estetik duruyor metal kasaya göre ama metal kasa daha sağlam. Ben şahsen metal kasayı seçerdim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
X8 ve Note 8 de gelmeli bir an önce.
gelecek arkadaşlar firma elinden geldiğince doğru fiyatlandırmayla getirmeye çalışıyor bu yüzden süreç biraz uzuyor. F/P de 16th de 16 da bir numara X8 de öyle olacak. Note 8 ise maliyetli bir cihaz paralel ithalat mi8 lite işini zorlar gibi gözüküyor.

gelecek arkadaşlar firma elinden geldiğince doğru fiyatlandırmayla getirmeye çalışıyor bu yüzden süreç biraz uzuyor. F/P de 16th de 16 da bir numara X8 de öyle olacak. Note 8 ise maliyetli bir cihaz paralel ithalat mi8 lite işini zorlar gibi gözüküyor.
Mi8 lite ın özelliklerini bilmiyorum ama paralel ithalatın verdiği servis garantisine güvenemiyorum bir türlü. Bu yüzden uzak duruyorum. Bugüne kadar kimseye de paralel ithalat cihaz öneremedim sırf bu yüzden.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Eğer bahsedildiği gibi huawei kaltesinde cihaz üretiyorsa fiyatı çok abartmadıkları taktirde ülkemizde iyi satış yapacaklarını düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla operatörler aracılığıyla ürün satmayı düşünüyorlarmış.
Hocam Meizu Apple ile Foxconn da yanyana üretiliyor aynı üretim hattını kullanıyor. Oppo da gerçekten kaliteli Huawei n ürünleri P10 modeli ve sonrasında kaliteli olmaya başladı Meizu Oppodan daha kaliteli

Hocam Meizu Apple ile Foxconn da yanyana üretiliyor aynı üretim hattını kullanıyor. Oppo da gerçekten kaliteli Huawei n ürünleri P10 modeli ve sonrasında kaliteli olmaya başladı Meizu Oppodan daha kaliteli
Meizu'yu marka olarak zaten çok seviyorum. Benim adını duyduğum en eski çinli marka Meizudur. Meizu 16th almadan önce de tanıyordum markayı. Eskiden beri kaliteli ürünler ürettiğini de okumuştum ve telefonu aldıktan sonra da bunu daha iyi anladım. Apple markasına benzetiyorum Meizu'yu zaten. İpod olmasaydı belki bugün böyle bir marka olmayacaktı. Meizu da mp3 çalar üreterek başlamış işlere. Tabi apple ın mazisi daha eski. Gerçekten kalite olarak apple ın ürettiği çoğu ürünü beğeniyorum ama gün geçtikçe tüketiciye daha azını verip daha fazla ücret istiyorlar ürünlerine. Gerçi 10 sene önce de apple böyleydi ama artık eski çizgilerinden çok uzaklaştılar. Benim gibi maddi imkanları kısıtlı insanlar için şuan Meizu ürünlerin bu fiyatlara satılması gerçekten şans.

SalihArslann

Çiçeği burnunda
16 ile 16th arasında işlemci dışında fark var mı?
Ben yok diye biliyorum. Eğer ses dac fala kera diğer herşeyi aynı ise eşime 16 yı almak istiyorum. 2500 TL biraz tuzlu ama indirime girerse direk alacağım gibi hepsiburada dan.

Ben yok diye biliyorum. Eğer ses dac fala kera diğer herşeyi aynı ise eşime 16 yı almak istiyorum. 2500 TL biraz tuzlu ama indirime girerse direk alacağım gibi hepsiburada dan.
Hocam daha önceki sayfalarda farkları detaylı olarak var. Arkadaşın da dediği gibi stereo hoparlör yok arkası metal 16 nın(16th modelinin cam) işlemci farkı var ki Sd710 da güçlü bir işlemci depolama teknolojisi farklı 16 da emmc var 16th ufs 2.1.Fiyat olarak güncel fiyatının daha altına kısa vadede düşeceğini düşünmüyorum çünkü 2 farklı uygun fiyatlı Meizu modeli de satışa sunulacak. Honor Play hala 2200 tl ise onu da değerlendirebilirsiniz ama 16 fiyatına göre iyi bir cihaz.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici

-İşlemci 845 yerine 710
-Hoparlör mono
-Sıvı soğutma yok
-Çift titreşim motoru VAR birebir aynı değil ama VAR
-Kasa cam yerine metal
-Hall manyetik sensörü VAR(Kapaklı kılıflar için olan sensor) MEİZU X8 DE BİLE VAR
-Dac Ses çipi olmayabilir(Bu konuda net bilgiye ulaşamadım.) BİLGİ YOK
-Barometre HER İKİ CİHAZDADA BAROMETRE VAR
Ufs yerine Emmc hafıza yongası var 16x de.

Hocam Super Amoled Ekranlı ve üst düzey gece çekimine sahip bir telefon ve fiyat aralığında rakibi yok zor düşer bu telefonun bu fiyat hakkı

Mate 20 Lite Honor Play Honor 8X Samsung A8 ve Xiaomi yani piyasadaki tüm markaların yeni modellerini düşünseniz bu cihaz kadar dolu dolu bir paket sunan başka cihaz yok. Ekrandan parmak izi okuma var. Bu bile en yakın fiyata yine kendi abisinde var. En yakın Dış marka ise Xiaomi Mi8 Pro da aynı parmak izi sensörü teknolojisi var oda paralel ithalatı 3899 TL
2600TL ye daha dolu bir model yok.

osamanos

Çiçeği burnunda
merhabalar. ben de bugün itibariyle meizu 16 almak amacıyla foruma katılmış bulunuyorum. en kısa zamanda almayı planlıyorum. telefonun kamerası ve inceliği ve ekranına göre kasanın küçüklüğünden dolayı bu telefonu düşünüyorum. fotograf / video çekiminde veya başka herhangi bir sorun yaşayan oldu mu? örnek bir kaç fotograf çekip bir yere yükleyebilecek varsa sevinirim. teşekkürler şimdiden

merhabalar. ben de bugün itibariyle meizu 16 almak amacıyla foruma katılmış bulunuyorum. en kısa zamanda almayı planlıyorum. telefonun kamerası ve inceliği ve ekranına göre kasanın küçüklüğünden dolayı bu telefonu düşünüyorum. fotograf / video çekiminde veya başka herhangi bir sorun yaşayan oldu mu? örnek bir kaç fotograf çekip bir yere yükleyebilecek varsa sevinirim. teşekkürler şimdiden
Hocam Meizu 16th ile çekilmiş fotoğraf forumda paylaşıldı daha önce . 16 ild çekilmiş fotoğrad arıyorsanız yeni alan arkadaşların paylaşması lazım.