Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Sizde sağolun DRTOLGA hocam bu cihazı almamda sizinde(incelemeriniz, objektif yorumlarınız) payınız oldu.
Hocam mümkün olduğunca araştırıp deneyip özelliklerine bakıp size sunuyorum. Size sorduğum gibi kullanmadığım bir cihaz sorulduğunda iki cihazı da kullanmış bir arkadaş bulmaya çalışıyorum. Mesela Bana Meizu X8 mi Note 7 mi diyorlar Note 7 yi görmeden birşey diyemem diyordum onuda görmek nasip oldu. :)

Hocam mümkün olduğunca araştırıp deneyip özelliklerine bakıp size sunuyorum. Size sorduğum gibi kullanmadığım bir cihaz sorulduğunda iki cihazı da kullanmış bir arkadaş bulmaya çalışıyorum. Mesela Bana Meizu X8 mi Note 7 mi diyorlar Note 7 yi görmeden birşey diyemem diyordum onuda görmek nasip oldu. :)
Note 7 dediğiniz Meizu note 7 mi tolga hocam. En son çıkan Note 8 değil miydi? Ben de bu ara anneme Meizu note 8 almayı düşünüyorum.

MYAYBY

Çiçeği burnunda
Yaklaşımınız belli ediyor zaten👍 Benim meizuda eksikliğini(özellikle Huawei cihazımda) hissettiğim şey kişiselleştirme olayı çok yavan kalmış bu globale has bir durum mu Çin sürümleride böylemi? Ayrıca yapılabilirmi bilmiyorum forumda bi tema, kişiselleştirme vs. bölümü(kendi temalarının dışında siz tecrübeli arkadaşlarda varsa) oluşturulamazmı?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Note 7 dediğiniz Meizu note 7 mi tolga hocam. En son çıkan Note 8 değil miydi? Ben de bu ara anneme Meizu note 8 almayı düşünüyorum.
Hayır Hocam Meizu X8 ile Redmi Note 7 yi çok soruyorlar hangisini alalım hangisinin ne avantajı var diye Note 7 nin kamerayı görmeden kesin cevap veremem diyordum. Yorumlarınız ve yardımlarınız için sizde çok sağolun :)

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Yaklaşımınız belli ediyor zaten👍 Benim meizuda eksikliğini(özellikle Huawei cihazımda) hissettiğim şey kişiselleştirme olayı çok yavan kalmış bu globale has bir durum mu Çin sürümleride böylemi? Ayrıca yapılabilirmi bilmiyorum forumda bi tema, kişiselleştirme vs. bölümü(kendi temalarının dışında siz tecrübeli arkadaşlarda varsa) oluşturulamazmı?
Hocam eskiden kendimi yapabiliyorduk hatta yapmamıza gerekte yoktu. Yüzlerce harika tema vardı. Birgünde çöp ettiler tema mağazasını sonra tamamiyle sildiler şimdi 15 tane tema var. ÇİN yazılımında hem özelleştirme çok hem kendimiz tema yapabiliyoruz. Hemde binlerce onbinlerce tema bulunuyor :) Flyme7 android 7 cihazlarda tema ekleyebiliyoruz malesef android 8 de ekleyemiyoruz. Şuan en sıkıntılı kısımlardan birine parmak bastınız forumumuzun istek şikayet bölümünde bunu bildirirseniz güzel olur. Örnek vermek gerekirse çinde 8 tane tema indirdiniz birinin ayarlar kısmı diğerinin bildirim kısmı diğerinin icon ve masaüstü diğerinin kilit ekranı diğerinin yazı tipi güzel bunları karıştırıp tek tema olarak kullanabiliyorsunuz.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Aramızda yazılım veya bilgisayar mühendisi varsa belki birkaç uğraşıyla tema sorunumuzu halledebilir fikir varda icraat bizde bir yere kadar :) kodlama bilmiyorum malesef

MYAYBY

Çiçeği burnunda
Hocam eskiden kendimi yapabiliyorduk hatta yapmamıza gerekte yoktu. Yüzlerce harika tema vardı. Birgünde çöp ettiler tema mağazasını sonra tamamiyle sildiler şimdi 15 tane tema var. ÇİN yazılımında hem özelleştirme çok hem kendimiz tema yapabiliyoruz. Hemde binlerce onbinlerce tema bulunuyor :) Flyme7 android 7 cihazlarda tema ekleyebiliyoruz malesef android 8 de ekleyemiyoruz. Şuan en sıkıntılı kısımlardan birine parmak bastınız forumumuzun istek şikayet bölümünde bunu bildirirseniz güzel olur. Örnek vermek gerekirse çinde 8 tane tema indirdiniz birinin ayarlar kısmı diğerinin bildirim kısmı diğerinin icon ve masaüstü diğerinin kilit ekranı diğerinin yazı tipi güzel bunları karıştırıp tek tema olarak kullanabiliyorsunuz.
Hocam forumda yeni olduğum için çok hakim değilim ama eğer forumda veya siz meizu yazılım ekibiyle iletişim kurabilen arkadaşlar varsa bu konuda bastırılırsa bence sonuç alınabilir

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bu arkadaşta Terzi olmasına rağmen kendi çabasıyla Çin temalarını Türkçeye çeviriyor. Ve globalde çalışacak hale getiriyor(bunu yapmak kolay ancak Türkçe yapmak zor) Android 8 altı hepsi çalışır.

https://t.me/turkiyeyedek
Hocam forumda yeni olduğum için çok hakim değilim ama eğer forumda veya siz meizu yazılım ekibiyle iletişim kurabilen arkadaşlar varsa bu konuda bastırılırsa bence sonuç alınabilir
Defalarca dedik hocam böyle 1000 kişi falan eposta atsak ilgilenirler 50 kişi bile yok istekli olan

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bugün Xiaomi grubunda baya durdum biz Flyme a laf atıyoruz ama MIUI ninde ciddi sıkıntıları var ve sık hata güncellemesi almasına rağmen senelerdir düzelmemiş. Yatay oyun oynarken mesaj gelirse mesaj programının desteği olmadığı için oyunu dikey yapıyormuş ve genelde oyundan düşme yaşanıyormuş. S90210-202339.png FB_IMG_1549819426199.jpg S90210-20235563(1).jpg

Bugün Xiaomi grubunda baya durdum biz Flyme a laf atıyoruz ama MIUI ninde ciddi sıkıntıları var ve sık hata güncellemesi almasına rağmen senelerdir düzelmemiş. Yatay oyun oynarken mesaj gelirse mesaj programının desteği olmadığı için oyunu dikey yapıyormuş ve genelde oyundan düşme yaşanıyormuş. Ekli dosyayı görüntüle 600 Ekli dosyayı görüntüle 601 Ekli dosyayı görüntüle 602
Hocam miui 10 çok kullanışsız. Saçma sapan değişiklikler yapmışlar. Miui 7 zamanlarında çok iyiydi.

ODUNCU

Çiçeği burnunda
Meizu16th ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Öncelikle cihaz forumda ve çevreden edindiğim bilgilere göre beklediğimden çok daha iyi 3 gündür deneyimliyorum memnunum. Bir problem ile karşılaşmadım şükür. Ama beni en tedirgin eden şey cihazın kulaklık performansı piçinin zayıf olmasıydı. Pili hala iyi değil ama onun için 1 hafta bekleyin diyorlar. Kulaklık performansıda beni çok memnun ediyor neden acaba kötü performans veriyor kulaklık da diyorlar anlamış değilim. Ses seviyesi de yetersiz demişler ben sonsesde dinleyemedim rahatsız etti. Yoksa bı sorun vardı halloldu mu? ( kulaklık jbl c100si)

Birde ekran acıkkalma süresini bir türlü bulamadım yardımcı olurmusunuz

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Meizu16th ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Öncelikle cihaz forumda ve çevreden edindiğim bilgilere göre beklediğimden çok daha iyi 3 gündür deneyimliyorum memnunum. Bir problem ile karşılaşmadım şükür. Ama beni en tedirgin eden şey cihazın kulaklık performansı piçinin zayıf olmasıydı. Pili hala iyi değil ama onun için 1 hafta bekleyin diyorlar. Kulaklık performansıda beni çok memnun ediyor neden acaba kötü performans veriyor kulaklık da diyorlar anlamış değilim. Ses seviyesi de yetersiz demişler ben sonsesde dinleyemedim rahatsız etti. Yoksa bı sorun vardı halloldu mu? ( kulaklık jbl c100si)

Hocam açıkcası ben %70 üzerine çıkamadın tahminim şu ki çok uzun süre ve yüksek seste kulaklık kullanıp işitme kaybı yaşayan kişiler beğenmiyor olabilir. Mümkünatı yok %75 in üzerine çıkaman Meizu Flow kullanıyorum hassasiyeti 105dB 3mW ve 32ohm. Ben teknoseyir de vs cihazı ön yargıyla alıp öve öve bitiremeyenleride gördüm bence fiyatına yakışır derecede kaliteli ama en iyisi değil. Cihazın ses çipi özel hocam ses çipiyle alakalı bir durum yok hifi dac koyan meizu sony lg var. Huawei apple xiaomi koymuyor. Samsungta koymuyor. Sorun falan yoktu ilk neyse bugün o şikayet eden arkadaşlar içinde bizim içinde durum bu.

Cihaz flyme 7 ile birlikte 12 saatlik grafik gösteriyor bu yüzden ekran süresi için gsam battery monitör veya ampere indirmeniz gerek.

Hoşgeldiniz hocam güle güle kullanın cihazınızı. Batarya performansı 4-5 tam şarjdan sonra oturacaktır tecrübeyle sabit. Kulaklık ses çıkışı şiddeti konusunda en çok şikayetçi olan benim. Benim dışında beğenmeyen yanlış hatırlamıyorsam bir iki arkadaş daha vardı. Öncelikle şunu tekrar belirteyim son ses şiddeti piyasadaki pek çok cihazdan daha iyi bunda hem fikiriz.Ama benim eski akıllı telefonumdan daha zayıf. Sesin kalitesi anlamında genel olarak Meizu 16th başarılı bunu kenara koyuyorum. Ama ses konusunda özel donanımları olan bir telefonun daha iyi olması gerekirdi bana göre. Bunlar benim fikirlerim kimi insana yeterli gelebilir bana göre hiç yeterli değil son sesteki şiddet. Benim kullandığım kulaklıkla da alakalı olabilir daha başka kulaklıkla deneme şansım olmadı ama aynı kulaklıkla hem eski telefonumda hem de 3. nesil ipodumla(baya eski bir cihaz) daha iyi performans alıyorum. Daha öncede konuştuk bu konuyu bence problem yazılımla alakalı. Düşük seste dinlemek isteyen sesi kısar öyle dinler ama benim gibi yüksek sesle müzik dinlemeyi seven bir kişinin bir seçeneği kalmıyor.

Zevaaaa

Çiçeği burnunda
Merhaba. Biraz önce telefonuma gittigidiyor dan bildirim geldi. Cep telefonlarında indirim var diye. Meizu 16th modeli 2969 TL ye düşmüş bibizdenal satıcısında. Kargo da bedava. YALNIZ! Ürünü sepete eklediğimde birden fiyat 3039 TL oluveriyor! Fiyat yine iyi fakat insan gıcık oluyor! Tam satın alıyordum ki son anda farkettim. Böyle birşey yaşayan var mı?

Ekli dosyalar

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Merhaba. Biraz önce telefonuma gittigidiyor dan bildirim geldi. Cep telefonlarında indirim var diye. Meizu 16th modeli 2969 TL ye düşmüş bibizdenal satıcısında. Kargo da bedava. YALNIZ! Ürünü sepete eklediğimde birden fiyat 3039 TL oluveriyor! Fiyat yine iyi fakat insan gıcık oluyor! Tam satın alıyordum ki son anda farkettim. Böyle birşey yaşayan var mı?
Hocam bundan bahsedilmişti bir yerden %3 lük kodu aktif ediyorsunuz öyle satın alınıyor.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici

Kazananlar klubü olursa 200tl olmaz 150tl imiş.

Ekli dosyalar