Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

MYAYBY

Çiçeği burnunda
Arkasaşlar almayı düşünüp pil konusunda kararsız kalan olursa diye paylaşıyorum. Önceki 2 telefonumda(Huawei ve htc) batarya 3000 di. meizu 16th daha iyi ekran süreleri alıyorum(wifi ağırlıklı kullaıyorum, oyunla pek aram yok sosyal medya, youtube, google, kamera.. ğırlıklı kullanım) pil konusunda gerçekten beklenenin üstünü veriyor, bu arada almayı düşünenler gitti gidiyor daki fiyatı kaçırmasın derim. S90211-012843.png

Sağolun hocam. Her yönden memnun olmak içinde 6-7bin gayme vermeklazım 😁
İnanın bu zihniyetle bizim insanımız ondan da memnun olmaz. Önce kusurlarını bulmaya çalışır eleştirir. Zaten 20 bin tl ye de telefon alsanız illa ki onun da zayıf bir yanı olacaktır. Önemli olan kendi bütçemize göre artıları eksilerinden daha fazla olan cihazı bulup alabilmek.

Arkasaşlar almayı düşünüp pil konusunda kararsız kalan olursa diye paylaşıyorum. Önceki 2 telefonumda(Huawei ve htc) batarya 3000 di. meizu 16th daha iyi ekran süreleri alıyorum(wifi ağırlıklı kullaıyorum, oyunla pek aram yok sosyal medya, youtube, google, kamera.. ğırlıklı kullanım) pil konusunda gerçekten beklenenin üstünü veriyor, bu arada almayı düşünenler gitti gidiyor daki fiyatı kaçırmasın derim. Ekli dosyayı görüntüle 607
Hocam çok iyi süre almışsınız. Oyun olmasa bile yine de çok iyi süre. Hangi ayarlarda kullanıyorsunuz.

GKN_ASG67

Çiçeği burnunda
Arkadaşlarlar, kopya whatsapp kullanımlarınızda sıkıntı varmı? Ben kopya wp'da şirket hattıma ait wp'ı kullanıyorum.Ancak asıl wp'da açılan Pdf ve konum bilgisi kopya wp'da açılmıyor.Hatta biri konum gönderdiğinde onu açmaya çalışırken wp kapanıp telefon ana ekrana geri dönüyor.Ve bir daha o kişinin görüşmesine giremiyorum.Taki görüşmeyi silene kadar..
Ayrıca şimdi farkettim.Kopya whatsapp dan konum gönderemiyorum.Uygulama kapanıp telefon ana ekrana geri dönüyor.Bu sorunla karşılaşanınız oldumu?Çözümü varsa yardımınızı rica edeceğim..
Bu konuyu forumda 3. kez paylaşıyorum ama kimseden cevap yok.Yanlış yerdemi paylaşıyorum?Ya da kimse kopya whatsapp mı kullanmıyor.

kvronnie

KVRonnie - Kryll - Kaveri
Peki şarj yüzdemi daha verimli kullanmamın yolları var mı ?
- Bildirimlerimin çoğu zaten kapalı
- İzinlerin çoğu kapalı
- Gerekmedikçe Konum Hizmeti kullanmıyorum
- Ekran parlaklığı yarı kısmı bazen geçebiliyor
- Oyunları Full grafiklerde oynuyorum eğer fark edecekse bir nebze düşüş yapabilirim

thyphon7

Çiçeği burnunda
Herkese selam bende 1 hafta oldu 8/128 siyah olanından aldım.ufak tefek sorunlar dışında telefondan Çok memnunum ama telefon parmak izli kilitli olduğu halde ekranı normal sürükleyerek açılıyor.yani parmak izi görevini yinerine getirmiyor.bunu nasıl çözerim yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese selam bende 1 hafta oldu 8/128 siyah olanından aldım.ufak tefek sorunlar dışında telefondan Çok memnunum ama telefon parmak izli kilitli olduğu halde ekranı normal sürükleyerek açılıyor.yani parmak izi görevini yinerine getirmiyor.bunu nasıl çözerim yardımcı olursanız sevinirim.
Hoşgeldiniz çok iyi bir tercih yapmışsınız. Böyle bir durumun yaşanmaması gerekir. Yüz tanımanız açıksa parmak izinden önce yüzünüzü tanıyıp açılmasına izin veriyor olabilir. Bir kontrol edin tekrar.Bir de parmak izi, yüz ve güvenlik kısmında güven aracıları diye bir bölüm var. Orada smart lock özelliği açıksa telefon güvenli kabul ettiği yerlerde(wi-fi ye bağlandığınız ev iş yeri vb) tekrar parmak izi sormuyor.

Hocam benim tel de bildirim kısmında ki parlaklık ile ayarlarda ki tutmuyo önceden böylr drğil di?
Son güncellemeden sonra böyle oldu. Bende de aynı durum var. Gerçi birkaç sefer ayarladıktan sonra düzeliyor. Şöyle bir şey de olabilir. Bildirim çubuğundan full parlaklığa aldığımız zaman otomatik parlaklık bizim ayarlardan izin verdiğimiz son parlaklığa geliyor diye düşünüyorum. Çünkü bildirim çubuğundan tam parlaklık yapsak bile yeterince parlak olmuyor bazen. Durum sizi rahatsız ediyorsa otomatik kullanmayın.

Melih07

Çiçeği burnunda
Son güncellemeden sonra böyle oldu. Bende de aynı durum var. Gerçi birkaç sefer ayarladıktan sonra düzeliyor. Şöyle bir şey de olabilir. Bildirim çubuğundan full parlaklığa aldığımız zaman otomatik parlaklık bizim ayarlardan izin verdiğimiz son parlaklığa geliyor diye düşünüyorum. Çünkü bildirim çubuğundan tam parlaklık yapsak bile yeterince parlak olmuyor bazen. Durum sizi rahatsız ediyorsa otomatik kullanmayın.
Bildirimden sona alınca ayarlarda %25 falan oluyor