Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

roosphx

Yönetici
Yönetici
Merhaba arkadaşlar hepinize iyi forumlar tekrardan. Bugün itibariyle Meizu 16th Ana Konu başlığımız 60 bin tekil tıklanmayı geçmiştir. Uzun zamandır forumla ilgilenemiyorum önceki zamanlar dersler sıkıntıydı şuan için dersleri hallettim bu sefer de tatilde olduğum için bilgisayar başına geçemiyorum ve internet sıkıntım baş gösteriyor. Aşağıda açacağım başlığa bütün isteklerinizi, karşılaştığınız hataları raporlarsanız özellikle de tema isteyen arkadaşlar tema yapma konusunu bana o başlıkta hatırlatırsanız kendi temanızı yapmakla alakalı da bir başlık açacağım yakın zamanda. Herkese tekrardan iyi forumlar..

https://meizuturkiye.org/threads/meizu-16th-karsilastiginiz-sorunlara-coezuem-oenerileri.423/

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Son güncellemeden sonra böyle oldu. Bende de aynı durum var. Gerçi birkaç sefer ayarladıktan sonra düzeliyor. Şöyle bir şey de olabilir. Bildirim çubuğundan full parlaklığa aldığımız zaman otomatik parlaklık bizim ayarlardan izin verdiğimiz son parlaklığa geliyor diye düşünüyorum. Çünkü bildirim çubuğundan tam parlaklık yapsak bile yeterince parlak olmuyor bazen. Durum sizi rahatsız ediyorsa otomatik kullanmayın.
Bildirim de aldığımız parlaklık seviyesi %25 oda 430-520nit arasındaki seviye yani, Firmanın belirttiği diğer geri kalan parlaklık seviyesi 660nit e ulaşan kısım. Tahminimce hem Ekranı korumak hemde pil tüketimini azaltmak için yapılmış mantıklı bir yöntem. :)

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Merhaba arkadaşlar hepinize iyi forumlar tekrardan. Bugün itibariyle Meizu 16th Ana Konu başlığımız 60 bin tekil tıklanmayı geçmiştir. Uzun zamandır forumla ilgilenemiyorum önceki zamanlar dersler sıkıntıydı şuan için dersleri hallettim bu sefer de tatilde olduğum için bilgisayar başına geçemiyorum ve internet sıkıntım baş gösteriyor. Aşağıda açacağım başlığa bütün isteklerinizi, karşılaştığınız hataları raporlarsanız özellikle de tema isteyen arkadaşlar tema yapma konusunu bana o başlıkta hatırlatırsanız kendi temanızı yapmakla alakalı da bir başlık açacağım yakın zamanda. Herkese tekrardan iyi forumlar..

https://meizuturkiye.org/threads/meizu-16th-karsilastiginiz-sorunlara-coezuem-oenerileri.423/
Kardeşim Android 8.1.1 de tema yükleyemiyoruz dışarıdan olmuyor :)

Melih07

Çiçeği burnunda
Bildirim de aldığımız parlaklık seviyesi %25 oda 430-520nit arasındaki seviye yani, Firmanın belirttiği diğer geri kalan parlaklık seviyesi 660nit e ulaşan kısım. Tahminimce hem Ekranı korumak hemde pil tüketimini azaltmak için yapılmış mantıklı bir yöntem. :)
Yok hocam bi bug dı sanırım yeniden başlatınca çözüldü

MYAYBY

Çiçeği burnunda
Hocam çok iyi süre almışsınız. Oyun olmasa bile yine de çok iyi süre. Hangi ayarlarda kullanıyorsunuz.
Ekran parlaklığı otamatik, görüntüleme modu;dinamik, ekran herzaman açık modu;kapalı. O süreyi aldığım da %80 wifi bağlandım, belirttiğim gibi normal görüşme, sosyal medya, youtube, kamera vs kullandım.Bu arada hocam tecrübeye binayen oparotörün bulunduğunuz bölgedeki sinyal kaliteside pile etkili. Cihazı 2 haftadır kullanıyorum ve pil beklentimin üstünde

thyphon7

Çiçeği burnunda
Hoşgeldiniz çok iyi bir tercih yapmışsınız. Böyle bir durumun yaşanmaması gerekir. Yüz tanımanız açıksa parmak izinden önce yüzünüzü tanıyıp açılmasına izin veriyor olabilir. Bir kontrol edin tekrar.Bir de parmak izi, yüz ve güvenlik kısmında güven aracıları diye bir bölüm var. Orada smart lock özelliği açıksa telefon güvenli kabul ettiği yerlerde(wi-fi ye bağlandığınız ev iş yeri vb) tekrar parmak izi sormuyor.
Hoşbuldum Sağolun lakin dediklerinizi yapmama rağmen hala ekran kilit almıyor.

Ekran parlaklığı otamatik, görüntüleme modu;dinamik, ekran herzaman açık modu;kapalı. O süreyi aldığım da %80 wifi bağlandım, belirttiğim gibi normal görüşme, sosyal medya, youtube, kamera vs kullandım.Bu arada hocam tecrübeye binayen oparotörün bulunduğunuz bölgedeki sinyal kaliteside pile etkili. Cihazı 2 haftadır kullanıyorum ve pil beklentimin üstünde
Evet dediğiniz gibi sinyal çekim kalitesi de şarj tüketimine etki ediyor. Oyun oynamadan ben de 7 saat 30 dakika ekran süresi almıştım daha önce ki hala %10 un üzerinde şarjım vardı. Ben de size benzer ayarlarda kullanıyorum telefonu şarj tüketiminden memnunun. Hele hele 3010 mAh a göre çok başarılı bence. İlk aldığımızda haksız eleştiriler yapaıldı batarya kapasitesinden ötürü ama kullanmadan bir yorumda bulunmak saçma zaten. Çok oyun oynamayan, video çekmeyen bir kullanıcının ihtiyacını fazlasıyla görecek bir batarya performansı var Meizu 16th in. Eminim ki Meizu 16s modelinde çok daha iyi bir batarya sunacaklardır.

Peki şarj yüzdemi daha verimli kullanmamın yolları var mı ?
- Bildirimlerimin çoğu zaten kapalı
- İzinlerin çoğu kapalı
- Gerekmedikçe Konum Hizmeti kullanmıyorum
- Ekran parlaklığı yarı kısmı bazen geçebiliyor
- Oyunları Full grafiklerde oynuyorum eğer fark edecekse bir nebze düşüş yapabilirim
Oyun grafiklerini düşürürseniz illa ki etkisi olur sarj tüketimine ama bence çok uzun süreler oynamıyorsanız düşürmeyin. Grafikleri düşürdükten sonra bence oyun oynamanın manası kalmıyor.Uzun ekran süreleri almak için gerekli çoğu şeyi halizhazırda yapıyorsunuz zaten. Daha fazlasına gerek yok. Ekran parlaklığı doğrudan etkiliyor her zaman gözü yormayacak seviyelerde kullanmak hem sağlık hem de batarya performansı açısından önemli.

Hoşbuldum Sağolun lakin dediklerinizi yapmama rağmen hala ekran kilit almıyor.
Hocam daha önceki sayfalarda bu konuya bit çözüm bulmuştuk ama hangi sayfada hatırlamıyorum. Bir çözümü vardı ama ben de bulamadım. Konunun başından okursanız çözümü bulacaksınız. Şimdilik aklıma tek gelen parmak izini silip tekrar tanıtmanız. Dediğim gibi yüz tanıma aktifse eğer siz parmağınızı okutana kadar yüzünüzü tanıyıp kilidi otomatik açıyor olabilir. Buna dikkat edin. Belki de hiçbir problem olmayabilir.