Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

mert25

Çiçeği burnunda
Geçmiş olsun hocam. Umarım en kısa zamanda telefonunuza kavuşursunuz. Gelişmelerden bizi de haberdar edün. Bakalım kvk ne kadar düzgün çalışıyor.
kırk yılın başı bir telefonu sevdim, severek kullanmaya başladım, fakat o da sorunlu çıktı.
kvk teknik servis sitesinden bakıyorum,

"Departman Statüsü: Islem Görüyor - Baska Sirketin Merkezine Gönderildi"

diyor. bakalım sonuç ne olacak. sonucu buraya yazarım.

Herkese merhaba google cam ön kamera sorun yaşayan var mı google cam başlığının altınada yazdım ama ön kamerada çekim yapılamıyor mor çıkıyor ekran sildim stabil sürümü yükledim tekrar bu seferde atıyor portre çekimde normal kamera kısmında sorun yok ön ve arka kamerada porte çekilmiyor... Deneyip bilgi verebilirmisiniz...
Örnek resim attım ayarları paylaşılan ayarlar ile aynı bu şekilde çekiyor ki bugüne kadar herhangi bi sorun yoktu

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Arka kamera portre düzgün ama normal kamera sekmesindeki fotolarda aşırı parlak çıkıyor çok üzüldüm bu duruma ne güzel gcam var diye methediyorduk

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Herkese merhaba google cam ön kamera sorun yaşayan var mı google cam başlığının altınada yazdım ama ön kamerada çekim yapılamıyor mor çıkıyor ekran sildim stabil sürümü yükledim tekrar bu seferde atıyor portre çekimde normal kamera kısmında sorun yok ön ve arka kamerada porte çekilmiyor... Deneyip bilgi verebilirmisiniz...
Örnek resim attım ayarları paylaşılan ayarlar ile aynı bu şekilde çekiyor ki bugüne kadar herhangi bi sorun yoktu
Ön kamera kullanılmıyor hocam, arka kamerada portre gayet güzel çekiyor google kamerayı ben night sight modu için öneriyorum. Arka kamera ile portre çekemiyorsanız. Youtube da paylaştığım ayarları yapmamışsınızdır.

Sizin belirttiğiniz ayarlar geçerli ilk yüklendiği halde de atıyor zaten ama bu durum dün oldu ön kamerada çok güzel karelerim var çok ilginç ön kamera çalışmıyor diye başlık altında belirten olmamıştı

GokhanJx

Çiçeği burnunda
bugün telefonun arkasında olan lazerle yazılmış olan CE made in china nin silindiğini farkettim görüntüyü çok bozuyordu sildim temizledim bende daha güzel duruyor böyle received_311021122946577.jpeg received_277286419856340.jpeg :sneaky:

eP_362

Merhaba, dünya!
Evet arkadaşlar sistem güncellemesi kısmında cihaz bilgileri hatası uyarısını görünce güncelleme gelecek sandık. Ama sonuç an itibari ile fotoda görüldüğü gibi :cool:
Gelmeyeceğini söylemiştim. Çünkü ilk OTA'ya gelmiyor.

bugün telefonun arkasında olan lazerle yazılmış olan CE made in china nin silindiğini farkettim görüntüyü çok bozuyordu sildim temizledim bende daha güzel duruyor böyle Ekli dosyayı görüntüle 732 Ekli dosyayı görüntüle 733 :sneaky:
Süper olmuş.

msomerg

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba forumda çeşitli kelimelerle aradım bu başlık altında geriye doğru gittim ancak bulamadım özür dilerim 16th cihazı bilgisayara bağlamak için hangi programı kullanıyoruz ? Sitesinden Flyme 7.1.1.1G indirdim (telefonu bu sürüme güncellemişti) 1.18 GB lik bir dosya indirdi ancak zipi açtığımda içerisinde hiçbir uygulama dosyası göremedim dolayısıyla kurulum yapamadım.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler

gs0666

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar merhaba forumda çeşitli kelimelerle aradım bu başlık altında geriye doğru gittim ancak bulamadım özür dilerim 16th cihazı bilgisayara bağlamak için hangi programı kullanıyoruz ? Sitesinden Flyme 7.1.1.1G indirdim (telefonu bu sürüme güncellemişti) 1.18 GB lik bir dosya indirdi ancak zipi açtığımda içerisinde hiçbir uygulama dosyası göremedim dolayısıyla kurulum yapamadım.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler
Tahminimce update dosyasını telefona atıp kurmanız gerekiyor hocam pc ile değil. Flyme forumundan altındı bir ekran görüntüsü koyuyorum hocam.

Ekli dosyalar

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Zip i 3 farklı şekilde yüklersiniz

Telefonu bilgisayara bağlarsınız ana dizine yani telefon hafızasını açtıktan sonraki konuma update.zipi atarsınız. Cihazı kapar recovery de açarsınız yüklersiniz.

Cihazı recoveryde açar, recoverydeyken pcye bağlarsınız burada farklı bir hafıza bölümü açılır yalnızca recovery ye özeldir buraya atarsınız. (KABLOYU ÇIKARMAZSINIZ çünkü çıkardığınız anda atılan dosya silinir bu hafıza yalnızca yazılım yüklemek için kullanılır.) Kablo takılıyken recovery den yazılımı yüklersiniz.

3. sü update zipi cihazın içine atarsınız. cihazın kendi dosya tarayıcısını açıp update zipin üzerine tıklarsınız ve kurulur.

msomerg

Çiçeği burnunda
Zip i 3 farklı şekilde yüklersiniz

Telefonu bilgisayara bağlarsınız ana dizine yani telefon hafızasını açtıktan sonraki konuma update.zipi atarsınız. Cihazı kapar recovery de açarsınız yüklersiniz.

Cihazı recoveryde açar, recoverydeyken pcye bağlarsınız burada farklı bir hafıza bölümü açılır yalnızca recovery ye özeldir buraya atarsınız. (KABLOYU ÇIKARMAZSINIZ çünkü çıkardığınız anda atılan dosya silinir bu hafıza yalnızca yazılım yüklemek için kullanılır.) Kablo takılıyken recovery den yazılımı yüklersiniz.

3. sü update zipi cihazın içine atarsınız. cihazın kendi dosya tarayıcısını açıp update zipin üzerine tıklarsınız ve kurulur.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim (gs0666 hocam size de teşekkür ederim) Yalnız sanırım doğru ifade edemedim. Update zip i cihazın ana klasörüne kopyalıyorum şu an. Ancak tarif ettiğiniz işlemi yapınca sürüm 7.1.1.1G 'e mi yükselecek (telefonun sürümü ona yükseldi zaten onda sıkıntım yok ) yoksa teli pc'ye bağlama programı da (huawei'deki hisuite sony'deki xperia companion gibi) kurulmuş olacak mı? Benim aradığım bu tip bir yazılım ile telefonun uygulama, sms, notlar, foto vs. herşeyini pc'ye yedeklemek ve daha sonra geri yüklemek.Önceki telefonlarımda hem pc ye hem de telefona bu tarz bir yazılım yükleyip yapıyordum ancak Meizu'da internet aramasında bulamadım. Usb kablosuyla ile bir kısım şeyleri atabiliyorum tabi ki.Ancak tam klasörünü bulamama yahut zaman zaman telefonun komple yedeğini alma açısından soruyorum.Teşekkürler

Son düzenleme: