Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam cevabınız için teşekkür ederim (gs0666 hocam size de teşekkür ederim) Yalnız sanırım doğru ifade edemedim. Update zip i cihazın ana klasörüne kopyalıyorum şu an. Ancak tarif ettiğiniz işlemi yapınca sürüm 7.1.1.1G 'e mi yükselecek (telefonun sürümü ona yükseldi zaten onda sıkıntım yok ) yoksa teli pc'ye bağlama programı da (huawei'deki hisuite sony'deki xperia companion gibi) kurulmuş olacak mı? Benim aradığım bu tip bir yazılım ile telefonun uygulama, sms, notlar, foto vs. herşeyini pc'ye yedeklemek ve daha sonra geri yüklemek.Önceki telefonlarımda hem pc ye hem de telefona bu tarz bir yazılım yükleyip yapıyordum ancak Meizu'da internet aramasında bulamadım. Usb kablosuyla ile bir kısım şeyleri atabiliyorum tabi ki.Ancak tam klasörünü bulamama yahut zaman zaman telefonun komple yedeğini alma açısından soruyorum.Teşekkürler
Öyle bir program malesef yok. Cihazın ayarlar depolama ve geri yükleme veri geri yükleme yaparak telefonunuza kaydedebilir daha sonra bu yedeği pcnize aktarabilirsiniz. hepsi tek bir yerde backup olarak duruyor.

OtterTheSamurai

Çiçeği burnunda
16th global cihaza A version (china version) flyme kuran veya kurmayı bilen varsa bir konu açıp nasıl yapabileceğimizi anlatabilir mi? Teşekkürler.

(update.zip dosyalarını indirdim ve biraz inceledim. Stock recovery ile flashlanabildiğini biliyorum fakat
#a version kurunca cihaz garanti kapsamından çıkıyor mu?
#bu işlem için root gerekiyor mu?
#wipe gerekiyor mu?
vs gibi sorular var aklımda)

msomerg

Çiçeği burnunda
Merhaba arkadaşlar 16th'da galeride yedek, a, b, c vs. isimlerde klasör oluşturuyorum. Tümü isimli klasördeki fotoğrafları bu klasörlere taşıyorum. Ancak daha sonra Tümü klasöründen sildiğim zaman ilgili klasörlerden de fotoğraflar siliniyor. Yani Tümü klasöründe bulma kolaylığı açısından sadece yakın zamanda çektiğim ve devamlı bakmam gereken fotoğrafların olmasını klasörün kalabalıklaşmasını istemiyorum. Diğer oluşturulan klasörlerden silinmemesi için yöntemi varsa paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Aa bende ilkdefa görüyorum onları ve hoşuma gitti söylerseniz güzel olur :)

Birde 7.2 yi kuran var mıdır bize farklarını açıklayabilir mi sizce değer mi geçilmesine yoksa beklenmeli mi
Kullanıyorum. Dosyası sitesinden indirip normal diğer versiyonlar gibi yukluyorsunuz yükleme şekli olarak bir fark yok. Fakat komple yeni sürüm olduğundan telefondaki herşey siliniyor ona göre yedek almanız lazım.

Bir arkadaş sormuş Türkçe desteği yok zaten cin sürümü olduğundan sadece İngilizce ve Çince sürümleri var.

Çin romlari daha hızlı aldığından ve şu an yeni sürümü aldığından geçiş yaptım çok memnunum.

Play store yüklerken biraz sıkıntı oldu ama yükledikten sonra gerekli izinleri verdim ve şu an sorunsuz kullanıyorum. Daha önceden de yazdım otomatik parlaklık düzgün çalışıyor, telefon çok daha kararlı ve stabil. Hatalar yok mu yine var ama bence 7.1.1.1 e göre çok daha kararlı ve stabil bir sistem var. Mevcut güncellemeleri daha hızlı almak adına bu şekilde kullanacağım. Ara sıra abuk subuk Çince uyarılar var mı var ama direk kapatıyorum onun dışında herşey çok daha iyi. Batarya konusunda da daha performanslı çalıştığını söyleyebilirim. Varsa sorunuz zaman buldukça yardımcı olmaya çalışırım.

Reyess

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar iki haftadır telefonu sorunsuz kullanıyordum ancak bugün farkettim biraz sanki ısınmaya başladı. Pubg de yüksek ayarlarda 10 dakika oynadığımda süper temizleme programından cpu sıcaklığına baktığımda cpu sıcaklığı 50 derecelerdeydi. Acaba bu durum normal mi yoksa başka bi sıkıntı mı vardır? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Telefon bazen bildirim çubuğunu indirince ve ekran kilit tuşuna basınca titriyor Yeniden başlat yaptım yapmadı ayarlarda bulamadım var mı karşılaşan böyle bir durumla

Ayarlara gir, minimal smoothing var. Onu kapatırsan normal çekmeye başlar, açık olduğunda çok parlak çekiyor.
Teşekkür ederim ilginize minimal de açık şuan ve ön arka portre normal hepsi sorunsuz ve şahane çalışıyor sorunun kaynağı farklı bir durummuş diye tahmin ediyorum ön kamera yada portre çalışmıyor değil yani hepsi sorunsuz bir biçimde çalışıyor

kvronnie

KVRonnie - Kryll - Kaveri
Meizu 16Th 8 128 telefonuma update.zip dosyasını Muhammed reisin önerisiyle flymeos tan indirdim. Dosyalardan verileri sili işaretleyerek başlattım güncellemeyi. Sonrasında şuan cihaz kurulumda bana Wi-fi ağını seçtiriyor sonra Google kısmı geliyor cihaz bilgileri kontrol ediliyor diyor, güncellemeler denetleniyor vs. diyip geri beni ağ kısmına atıyor. Acil yardım.