Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Yabhancy

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar Meizu 16th ve LG G7 ThinQ arasında kaldım.
Hangisini tavsiye edersiniz?
Tabiki G7 Thinq dts: x 3d sorround ses, hifi 192 khz 32 bit, quad dac, 2k, dolby vission ve hdr10 destekli ekran. Ses ve ekran meizu 16th den artıları işlemci aynı zaten SD 845 performansta kaybın olmaz herhangi bir kronik arızasıda yoktur Lg antipatiği olan insanların asılsız yorumlarına aldanmayın. Lg babamın sahibi olduğu firma değil ama çocukça yorumlar görünce de ayar oluyorum yanlış yönlendirmeyin insanları sırf siz sevmiyorsunuz diye kendi tarafınıza çekmeyin doğru bilgi verin

G7 olsun v30 plus olsun hiç birinde bahsettiğiniz kronik sorun mevcut değil yalan yanlış bilgilerle insanları kandırmayın. Birde aynı klasmanda değil demişsiniz Lg g7 de sd 845 var herşeyiyle harika telefon ses olsun ekran olsun daha üstün cihaz.
Hocam insanları neden kandırayım elime ne geçecek? Size göre daha üstünse gidin Lg G7 alın. Bir dönem hem V30+ hem de Lg 7 alınır mı diye çok araştırdım fakat ikisinde de ekran sorunu var. Youtubeda bolca videoları mevcut bakabilirsiniz. Yabancı forumları okuyarak öğrendim ben de durumu. Sizin kabul etmemeniz malesef gerçeği değiştirmiyor. Ayrıca sadece aynı işlemciyi kullandıkları için aynı klasmanda olacak diye bir kaide mi var? Evet ekranı daha üstün çözünürlük olarak G7'nin ses konusunda da başarılı bir telefon ama bana göre aynı klasmanda değil Meizu 16th ile. Bu benim görüşüm. Saçmasapan tepkiler verip burda insanları yalancılıkla suçlamayın.

Tabiki G7 Thinq dts: x 3d sorround ses, hifi 192 khz 32 bit, quad dac, 2k, dolby vission ve hdr10 destekli ekran. Ses ve ekran meizu 16th den artıları işlemci aynı zaten SD 845 performansta kaybın olmaz herhangi bir kronik arızasıda yoktur Lg antipatiği olan insanların asılsız yorumlarına aldanmayın. Lg babamın sahibi olduğu firma değil ama çocukça yorumlar görünce de ayar oluyorum yanlış yönlendirmeyin insanları sırf siz sevmiyorsunuz diye kendi tarafınıza çekmeyin doğru bilgi verin
Lg ye karşı bir antipatim yok. Bakın hala çocukça yorumlar falan diyorsunuz. Sözlerinize dikkat edin amacınızı aşmayın.

Yabhancy

Çiçeği burnunda
Lg ye karşı bir antipatim yok. Bakın hala çocukça yorumlar falan diyorsunuz. Sözlerinize dikkat edin amacınızı aşmayın.
Forumlarda ve sosyal medyada bazı marka fanlıkları yapanlar var alakasız yere konuşanlar sizide öyle sandım gerçekten sinir bozucu bir durum oldu artık yanlış yönlendirme yaparak çok insanı pişman ediyorlar, sonrada gülüyorlar. Ben yandım sende yan mantığıyla hareket eden sayıları azımsanmayacak bir gurup insan mevcut bundan ötürüydü tepkim, amacım dışına çıktıysam özür dilerim. Kendi bakış açımdan fikirlerimi biraz sert söylediğimin farkındayım ama az önce bahsini ettiğim insanlar yüzünden içimde birikmişliğin dışa vurumuydu. İnsanları aşağılamak gibi bir niyetim olamaz asla, tekrar özür dilerim hayırlı forumlar dilerim.

Forumlarda ve sosyal medyada bazı marka fanlıkları yapanlar var alakasız yere konuşanlar sizide öyle sandım gerçekten sinir bozucu bir durum oldu artık yanlış yönlendirme yaparak çok insanı pişman ediyorlar, sonrada gülüyorlar. Ben yandım sende yan mantığıyla hareket eden sayıları azımsanmayacak bir gurup insan mevcut bundan ötürüydü tepkim, amacım dışına çıktıysam özür dilerim. Kendi bakış açımdan fikirlerimi biraz sert söylediğimin farkındayım ama az önce bahsini ettiğim insanlar yüzünden içimde birikmişliğin dışa vurumuydu. İnsanları aşağılamak gibi bir niyetim olamaz asla, tekrar özür dilerim hayırlı forumlar dilerim.
Hocam öncelikle özür dilemenize gerek yok. Malesef ülkemizde her konuyla ilgili fanatikler var. Ben kendi adıma burada yeni cihaz almayı düşünen hiçbir kullanıcının mağdur olmasını istemem. Marka fanatizmine de karşıyım. Sırf ben kullanıyorum diye kullandığım cihaz en iyi olmak zorunda değil. Lg konusunda ise malesef üzülüyorum. Koskoca markanın Lg G2 modelinden sonra yıllardır aynı hataları yapıp tüketiciyi mağdur etmesi gerçekten ayıp. Kendi ürettikleri cihazlardaki ekran ve anakart sorunlarıyla beraber Lg üretimi ekran kullanan Google Pixel ve Nokia cihazlarında da aynı ekran problemleri var. Bana göre çok iyi cihazlar olmalarına rağmen Lg V30+ ve Lg G7 ThinQ almak kumar oynamak gibi. Problem çıkmazsa bu iki cihazda her kullanıcıyı mutlu edecek cihazlar ama problem çıkarsa (kullanmaya başladıktan sonra 1 yıl içinde çıkması yüksek ihtimal) kullanıcıyı pişman edecek cihazlar. Tüketici haklarına gider birkaç ay telefonsuz kalmayı göze alırım diyen kullanıcılar Lg g7 alabilir. En son bildiğim kadarıyla 3000 tl altına inmişti fiyatı. Fiyat olarak çok cazip.

kethuda57

Çiçeği burnunda
telefonun arka kamerasi guzel cok memnunum. saat hobimden dolayi fotograf kalitesi benim icin onemliydi ihtiyaclarimi karsiliyor. gercege yakin renkler veriyor iyi bir isik ortaminda. cektigim fotolari instagramda kethuda57 hesabinda gorebilirsiniz fikir vermesi acisindan..
bu arada bilen varsa danismak isterim cektigim fotograf kendine kendine dönüyor fotografi ayarlardan döndürme ya da duzeltme secenegi yok yada ben goremedim. snapseed uygulmasindan fotograflari donduruyorum.
telefonun video kamera kalitesi icin maalesef ayni seyleri soyleyemeyecegim. dun watsappta goruntulu konusma yaptim kamera cok kotu cekiyor iphone 6 bile daha kaliteli goruntu veriyordu. cok kullandigim bir sey degil goruntulu konusma ama biraz keyfimi kacirdi.
portre cekiminde bazen fotoyla cok oynama yapiyor cektigim insan bazen cok yapay cikabiliyor.bu kadar oynama yapmasini istemiyorum sahsen. o an kamerada.ne goruyorsam onu galeride gormek isterim ancak bazen galeriyi.actigimda hayal kirikligina ugruyorum portre modda...

Son düzenleme:

Mustaac

Merhaba, dünya!
telefonun arka kamerasi guzel cok memnunum. saat hobimden dolayi fotograf kalitesi benim icin onemliydi ihtiyaclarimi karsiliyor. gercege yakin renkler veriyor iyi bir isik ortaminda. cektigim fotolari instagramda kethuda57 hesabinda gorebilirsiniz fikir vermesi acisindan..
bu arada bilen varsa danismak isterim cektigim fotograf kendine kendine dönüyor fotografi ayarlardan döndürme ya da duzeltme secenegi yok yada ben goremedim. snapseed uygulmasindan fotograflari donduruyorum.
telefonun video kamera kalitesi icin maalesef ayni seyleri soyleyemeyecegim. dun watsappta goruntulu konusma yaptim kamera cok kotu cekiyor iphone 6 bile daha kaliteli goruntu veriyordu. cok kullandigim bir sey degil goruntulu konusma ama biraz keyfimi kacirdi.
portre cekiminde bazen fotoyla cok oynama yapiyor cektigim insan bazen cok yapay cikabiliyor.bu kadar oynama yapmasini istemiyorum sahsen. o an kamerada.ne goruyorsam onu galeride gormek isterim ancak bazen galeriyi.actigimda hayal kirikligina ugruyorum portre modda...
Döndürme için galeride resim açıkken düzenle kirp diyorsunuz sonra dondurebiliyorsunuz.

Ekli dosyalar

C.Sancak

Çiçeği burnunda
Hocam ben de şaşırdım açıkçası böyle bir süreyle çıkınca, bana mısın demiyor telefon 😁
bu süreleri nasıl alıyorsunuz? yapılması gereken ayarlar veya kapattığınız özellikler varmı?
ben 4g ile 4 veya 5 saat ekran süresi anca alıyorum ve oyun oynamıyorum sadece sosyal medya uygulamaları
bu konuda tavsiyeleri olan arkadaslar var ise yazarsa herkes faydalanır bence.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Oraya yazdığınız build.prop nedir? Birde tema seçenekleri de çok kısıtlı. İsterseniz siz yazın isterseniz ben oraya yazıyım
"İsterseniz siz yazın isterseniz ben oraya yazıyım" şu kısmı anlayamadım hocam. İngilizceniz çok iyiyse, size full türkçe içerik olarak yollayabilirim. Build.prop "Build" Bina ve "Properties" yani Özellik kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Cihazın içerisindeki bazı ayarlar ve özellikler bu dosyanın içerisine yazılır. Yani dosya ama özellikleri ekleyip değiştirmemizi sağlayan bir dosya. Bunu da yapabilmek için ya Yazılımı yazan kişi olmak yada root yani kök izniyle değişiklik yapmak gerekir.