Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar cin sürümünü yüklediğimizde doğal olarak Google yüklü değil bazı sorunlar var dimi? Ve tüm sorunları çözebiliyor muyuz
Play store yükleniyor herhangi bir sorun yok. Bazen ugrasitiriyor ama yükleniyor. Kurulum sonrası flyme arkada hiçbir uygulamanın çalışmasına izin vermiyor. Google uygulamalarını tek tek arkada çalıştırıp gerekli izinleri vermeniz gerekiyor sağlıklı çalışmasi icin.

Çin sürümü her haliyle globalde daha iyi ikisini de denedim aynı sürüm olmasına rağmen daha iyi. Her iki sürümde de sorunlar var. Artı eksiklerini göz önüne aldığımda ben beta da kalmaya karar verdim. Yeniliklerden hızlıca yaralanıyorum. Mesela süper gece modu ilk betaya geldi. Sonrasında one mind 3 de yine aynı şekilde betaya geldi. Bu nedenle beta dayım.

Globalin de cin sürümünunde artı eksileri var. Sadece iki ayrı bildirim bölümü için bile cin sürümü kullanılır. Mesajlar ve daha iyi ram yönetimi de cin beta sürümü için benim için kullanım sebebi oldu.

Çin sürümünde artı yönleri
- bildirim panelinde önemsiz bildirim seçeneği
- Ram yönetimi daha iyi sanırım one mind 3 ile alakalı
- daha iyi pil performansı
- daha hızlı güncelleme alma

Eksi yönleri ya da hataları

- launcher kullanıyorsanız nokta bildirimler görünmüyor. Ben teslaunread ile çözdüm bu sorunu.

- 7.3.0.0A da birlikte aç seçeneğinde sıkıntı var her zaman soruyor ve default olarak seç seçeneği yok. Mesela bir numara var tıklıyorsunuz hangi uygulama ile aramak istediğini soruyor fakat bu seçenegi hatırla yok her seferinde soruyor herşey için. Çok sıkıntılı fakat son beta da böyle bir sorun yok.

- SwiftKey de boyutlandırma ekranı çalışmıyor ama çok da sorun değil. Güncelleme ile çözülebilir.

- Netflix uyumlu değil diyor play store da apk indirdik şu an sorun yok.

Artısı eksisini göz onune aldığımda son betada kalmaya devam.

En son beta da aldığım ekran süresi
bekleme 22 saat
kullanım 5.40 dakika.

Tabi kullanım ile de alakali olabilir.

Geçmeyi düşünen varsa diye bir özet geçmek istedim.

Bhpserdar

Merhaba, dünya!
Play store yükleniyor herhangi bir sorun yok. Bazen ugrasitiriyor ama yükleniyor. Kurulum sonrası flyme arkada hiçbir uygulamanın çalışmasına izin vermiyor. Google uygulamalarını tek tek arkada çalıştırıp gerekli izinleri vermeniz gerekiyor sağlıklı çalışmasi icin.

Çin sürümü her haliyle globalde daha iyi ikisini de denedim aynı sürüm olmasına rağmen daha iyi. Her iki sürümde de sorunlar var. Artı eksiklerini göz önüne aldığımda ben beta da kalmaya karar verdim. Yeniliklerden hızlıca yaralanıyorum. Mesela süper gece modu ilk betaya geldi. Sonrasında one mind 3 de yine aynı şekilde betaya geldi. Bu nedenle beta dayım.

Globalin de cin sürümünunde artı eksileri var. Sadece iki ayrı bildirim bölümü için bile cin sürümü kullanılır. Mesajlar ve daha iyi ram yönetimi de cin beta sürümü için benim için kullanım sebebi oldu.

Çin sürümünde artı yönleri
- bildirim panelinde önemsiz bildirim seçeneği
- Ram yönetimi daha iyi sanırım one mind 3 ile alakalı
- daha iyi pil performansı
- daha hızlı güncelleme alma

Eksi yönleri ya da hataları

- launcher kullanıyorsanız nokta bildirimler görünmüyor. Ben teslaunread ile çözdüm bu sorunu.

- 7.3.0.0A da birlikte aç seçeneğinde sıkıntı var her zaman soruyor ve default olarak seç seçeneği yok. Mesela bir numara var tıklıyorsunuz hangi uygulama ile aramak istediğini soruyor fakat bu seçenegi hatırla yok her seferinde soruyor herşey için. Çok sıkıntılı fakat son beta da böyle bir sorun yok.

- SwiftKey de boyutlandırma ekranı çalışmıyor ama çok da sorun değil. Güncelleme ile çözülebilir.

- Netflix uyumlu değil diyor play store da apk indirdik şu an sorun yok.

Artısı eksisini göz onune aldığımda son betada kalmaya devam.

En son beta da aldığım ekran süresi
bekleme 22 saat
kullanım 5.40 dakika.

Tabi kullanım ile de alakali olabilir.

Geçmeyi düşünen varsa diye bir özet geçmek istedim.
çok teşekkür ederim cevap için. Çok yardımcı oldunuz. İki ayrı bildirim bölümi nasıl oluyor tam olarak?

Xuadrox

Merhaba, dünya!
çok teşekkür ederim cevap için. Çok yardımcı oldunuz. İki ayrı bildirim bölümi nasıl oluyor tam olarak?
Önemli olmayan veya aciliyeti olmayan bildirimleri seçiyorsunuz onları filtreleyip bir bölüme atıyor. Bildirim merkezinde bir simge var ve rakam görünüyor. Böylelikle gün içerisinde yüz kere telefonunuza bakmaminiza gerek kalmıyor ve sadece önemli bildirimleri hemen görmenizi sağlıyor.

Gun içerisinde bir çok kez telefonu eline alıp acaba bu neymiş gibi sürekli telefona bakmaniza gerek kalmıyor bence çok önemli. Önemsiz bölümünde de topluca temizle gibi bir seçenek de var göz gezdirip hepsini temizleyebiliyorsunuz

Mesela telegramda bazı gruplardayim gün içerisinde yüz tane mesaj geliyor önemsize filtreliyorum gün sonu müsait bir zaman bakıyorum aksi takdirde günde yüz kere açıp neymiş diye bakmam lazım ki online marketing işi yaptığım için benim için mükemmel bir özellik. Umarım anlatabilmisimdir.

orcunalt

Çiçeği burnunda
Ağır çekim.son güncelleme den sonra çekiyorum ama çektiğim görüntüyü göstermiyor küçük alt ekranda resim var fakat galeriye girdiğimde son çektiğim.fotografa atıyor beni

bildirim ve durum cubugu kismina geldigimde bildirim yonetimine giriyorum uygulama bildirimleri kisminda uygulmayi sectigimde uyarilar kismi aktif seklinde oldugu halde ne bildirim esnasinda isik yanip sonuyor ne de sarj olunca bir otme olmuyor.
Hocam şarj bittiğinde uyarı sesi vermesinş ayarlardan uyguluyorsunuz. Diğer uygulama bildirimlerini almak için ayarlar uygulamalar kısmından uygulama izinlerine girin ve hangi uygulamanın bildiriminin yanmasını istiyorsanız o uygulamanın arka planda çalışmasına izin verin.