Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Son guncellemeden once gps fix programi ile sehir fixleyebiliyorduk ama su an hava durumunda kilometrelerce uzakta yer alan konumlaei buluyor. Sadece İstanbul var. Bunu nasil duzgun calisir hale getirecegiz?
Çin yazılımımı yüklü bu dediğinizin globalde olmaması lazım. Veya Cihaza hiç çin yazılımı yüklediniz mi? Artık GPS modül bilgisi kalmış gibi

yirmisekiz

Merhaba, dünya!
Çin yazılımımı yüklü bu dediğinizin globalde olmaması lazım. Veya Cihaza hiç çin yazılımı yüklediniz mi? Artık GPS modül bilgisi kalmış gibi
Global hocam. 7.3.0.0G manuel olarak yuklemistim. Hiç Çin rom yüklenmedi. Şu an otomatik konumda birkac km uzakta olan yerleri goruyor. Bu yerleri arama kısmında bulamıyorum ama. Şehir olarak sadece İstanbul var. Bir sürü gps fix programi denedim ama sonuç alamadim.

Sitq61

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar birşey sormak istiyorum . meizu 16th telefon satın aldım .2 ay falan oldu telefonu kapalı halde şarj ederken çok ısınıyor ..telefonu garantiye göndermeli miyim? Bu bir sorun mu ? Açık halde sarj ettiğimde böyle bir sorun yaşanmıyor ... Yardımcı olursanız sevinirim.

GANN1CUS

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar dün akşam gece modu aktiflestirilsin mi diye bildirim geldi bende merak edip aktifleştirdim. Şimdi kapatma yerini bulamiyorum. Nerede acaba

yirmisekiz

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar dün akşam gece modu aktiflestirilsin mi diye bildirim geldi bende merak edip aktifleştirdim. Şimdi kapatma yerini bulamiyorum. Nerede acaba
GECE MODUNU KAPATMA

https://forum.xda-developers.com/pro-7/how-to/guide-flyme-7-update-disable-apps-t3848558

Bu konunun altindaki Flymelab ve Quickshortcutmaker ugulamalarini indirip kurun. Quickshortcutmaker uygulamasıni acin ve arama kismindan Flymelab uygulamasını bulup Try butonu ile açın. İki adet Çince buton çıkacak. Üstteki Yüz İzleme, alttaki Gece Modu. Bende önce Türkçe olarak açılıp, iki saniye sonra Çince'ye döndü bu butonlar. Flyme'nin anlaşılmaz işleri işte:) Gece Modunu buradan kapatabilirsiniz.

Jeremytheblack

Çiçeği burnunda
S90606-16191247.jpg Selamlar. Facebooktan indirdiğim dosya yüklendi yazmasına rağmen indirilenler dosyasında görünmüyor. Tıklayınca açmıyor beni indirme listesine atıyor. Pc den indirebiliyorum dosyada sorun yok. Daha önce de olmuştu, o da yine facebook tan yaptığım bir indirmeydi sanırım. çok önemsememiştim. Ayarlara baktım facebook un izinlerinde de bir sorun yok.
Forumda arattım ama bulamadım.
Yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim. İyi Bayramlar

C.Sancak

Çiçeği burnunda
GECE MODUNU KAPATMA

https://forum.xda-developers.com/pro-7/how-to/guide-flyme-7-update-disable-apps-t3848558

Bu konunun altindaki Flymelab ve Quickshortcutmaker ugulamalarini indirip kurun. Quickshortcutmaker uygulamasıni acin ve arama kismindan Flymelab uygulamasını bulup Try butonu ile açın. İki adet Çince buton çıkacak. Üstteki Yüz İzleme, alttaki Gece Modu. Bende önce Türkçe olarak açılıp, iki saniye sonra Çince'ye döndü bu butonlar. Flyme'nin anlaşılmaz işleri işte:) Gece Modunu buradan kapatabilirsiniz.

Yüz izleme ya da "backtrace" tam olarak nasıl kullanılıyor try now dediğimde kamera uygulaması açılır gibi olup geri kapanıyor

Lord Melkor

Okumaya mı geldik?
Yüz izleme ya da "backtrace" tam olarak nasıl kullanılıyor try now dediğimde kamera uygulaması açılır gibi olup geri kapanıyor
FlymeLab global sürüm için şimdilik aktif değil. Backtrace normalde kamera uygulamasına eklenen bir mod. Uzun süreli resim çekip yüz ifadelerinden istediğinizi kullanmanızı sağlıyor.

Sizin shortcutla yüklediğiniz buglı. Normalde gece modu da çok güzel çalışan bir şey ama qsc ile globalde açılan buglı.

GANN1CUS

Çiçeği burnunda
GECE MODUNU KAPATMA

Yaptım oldu hocam çok teşekkür ederim. Bende Türkçe gözüktü her şey. Burdan başka yapılması gereken ayar felan var mı? Yoksa sadece bunu kapatmak için mi kullanılıyor 😅

yirmisekiz

Merhaba, dünya!
Yaptım oldu hocam çok teşekkür ederim. Bende Türkçe gözüktü her şey. Burdan başka yapılması gereken ayar felan var mı? Yoksa sadece bunu kapatmak için mi kullanılıyor 😅
Aslinda kullanim amaci farkli ama global romdaki bu başıboşluğu, eksikliği düzeltmeye yarıyor işte.
Yüz izleme ve Gece modu butonlari Türkçe mi sizde? Bende önce Türkçe olarak açıldı, hemen Çince'ye döndü.

baloglureep

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar eşimde Huawei p20 lite, oğlum için de yeni Xiaomi mi 8se aldım. Her iki cihaz da Ar core (artırılmış gerçeklik kütüphanesi) destekliyor. Huawei orta düzey, Xiaomi orta üst düzey telefonlar iken amiral sınıfı denilen bir telefonun desteklememesine anlam veremedim. ? Donanımsal olduğunu sanmıyorum. Xiaomi snapdragon 710 işlemci 6gb ram kullanıyor. Huawei kitin 660 kullanıyor. Meizu 16th ise snapdragon 845 kullanıyor.
Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir sonraki flyme güncellemesi ile gelme ihtimali nedir?

Lord Melkor

Okumaya mı geldik?
Arkadaşlar eşimde Huawei p20 lite, oğlum için de yeni Xiaomi mi 8se aldım. Her iki cihaz da Ar core (artırılmış gerçeklik kütüphanesi) destekliyor. Huawei orta düzey, Xiaomi orta üst düzey telefonlar iken amiral sınıfı denilen bir telefonun desteklememesine anlam veremedim. ? Donanımsal olduğunu sanmıyorum. Xiaomi snapdragon 710 işlemci 6gb ram kullanıyor. Huawei kitin 660 kullanıyor. Meizu 16th ise snapdragon 845 kullanıyor.
Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir sonraki flyme güncellemesi ile gelme ihtimali nedir?
Böyle bir şeyin varlığından haberim yoktu. Acaba 3. parti yükleyemiyor muyuz? Widevine gibi bir şey mi ki eğer öyleyse yükleyemeyiz

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
ANDROİD 9.0 Api/lib ile yazılmış bir uygulama android 8.1 olan hiçbir cihaz desteklemez cihazınıza Root atıp gerekli ayarları ve eklemeleri yaparsanız kullanabilirsiniz BEN BİZZAT MEIZU 16TH de KULLANDIM.

Ayrıca ARCORE Google tarafından SERTİFİKAlandırılıyor yani az uz da olsa bir ücret talebi vardır. Bu yüzden Cihazınızın id sini değiştirmek gerekiyor.

Son düzenleme:

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Ekli dosyayı görüntüle 1081 Selamlar. Facebooktan indirdiğim dosya yüklendi yazmasına rağmen indirilenler dosyasında görünmüyor. Tıklayınca açmıyor beni indirme listesine atıyor. Pc den indirebiliyorum dosyada sorun yok. Daha önce de olmuştu, o da yine facebook tan yaptığım bir indirmeydi sanırım. çok önemsememiştim. Ayarlara baktım facebook un izinlerinde de bir sorun yok.
Forumda arattım ama bulamadım.
Yardımcı olabilecek biri olursa sevinirim. İyi Bayramlar
Dosya yöneticisinden Download klasörüne gidin orada yoksa facebook un veya tarayıcınızın indirme izinlerine bakın. Ayrıca indirme yöneticisinin ayarlarına da bakın.

baloglureep

Çiçeği burnunda
ANDROİD 9.0 Api/lib ile yazılmış bir uygulama android 8.1 olan hiçbir cihaz desteklemez cihazınıza Root atıp gerekli ayarları ve eklemeleri yaparsanız kullanabilirsiniz BEN BİZZAT MEIZU 16TH de KULLANDIM.

Ayrıca ARCORE Google tarafından SERTİFİKAlandırılıyor yani az uz da olsa bir ücret talebi vardır. Bu yüzden Cihazınızın id sini değiştirmek gerekiyor.
Tolga hocam eşimin telefonu huawei halen 8.0 ... xiaomi ise 9.0... android sürüm ile alakalı değil diye düşünüyorum. Çünkü ar core kütüphanesi çıktığında bende note 5 vardı benimkisi desteklemedi ama samsung s7 edge desteklemişti. O zaman her iki telelefonda android 7.0 vardı. edge 8 aldı şimdi 9 u da alacak. note 5 7 de kaldı.