Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar 7.3.0.0A cin sürümünü kullanan bir arkadaş yok mu? bu yeni güncelleme ile volte geldimi acaba merak ediyorum. Bulunduğum bölgede 3G sıkıntılı volte çok önemli mümkünse direk cin stable sürüme geçeceğim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Arkadaşlar 7.3.0.0A cin sürümünü kullanan bir arkadaş yok mu? bu yeni güncelleme ile volte geldimi acaba merak ediyorum. Bulunduğum bölgede 3G sıkıntılı volte çok önemli mümkünse direk cin stable sürüme geçeceğim.
gelmese bile root atarak getirilebildiğini anlatmıştım oradaki işlemi yaparak çin sürümünde volte kullanabilirsiniz ben uzun süre kullandım.

Xuadrox

Merhaba, dünya!
gelmese bile root atarak getirilebildiğini anlatmıştım oradaki işlemi yaparak çin sürümünde volte kullanabilirsiniz ben uzun süre kullandım.
Hocam ben Çin betadayayim bu stable da her seferinde hangi uygulama ile açayım sıkıntısı var diye betaya geçmiştim. Acaba bu betaya nasıl root atabiliriz öyle bir seçenek yok menüde.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam ben Çin betadayayim bu stable da her seferinde hangi uygulama ile açayım sıkıntısı var diye betaya geçmiştim. Acaba bu betaya nasıl root atabiliriz öyle bir seçenek yok menüde.
cihazınızın içine root flyme cn sitesinde denilenleri yapıyorsunuz.

https://mroot.flyme.cn/

burada çince olarak gösteriyor en son bilgilerinizi giriyorsunuz telefon numarasına 12345678901 yazıyorsunuz en altada ingilizce veya çince sebep yazıyorsunuz. 3 gün sonra açıyorlar root u.

Girmeniz gereken kod forumda birçok konuda yer alıyor build.prop a ekleyeceksiniz.

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Cok

burada çince olarak gösteriyor en son bilgilerinizi giriyorsunuz telefon numarasına 12345678901 yazıyorsunuz en altada ingilizce veya çince sebep yazıyorsunuz. 3 gün sonra açıyorlar root u.

Girmeniz gereken kod forumda birçok konuda yer alıyor build.prop a ekleyeceksiniz.
Çok teşekkürler Tolga hocam.

OtterTheSamurai

Okumaya mı geldik?

Hocam keşke bir de munlock.flyme.cn adresi olsa da sorunsuz şekilde unlock edebilsek :D bu arada telegramda meizu partneri biriyle tanıştım. kendisi cihazını meizunun bir toolu ile unlock etmiş fakat çinli geliştiricilerden aldığı bir unlocker dosyasını bize attı. incelemek isterseniz özelden atabilirim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
persist.dbg.ims_volte_enable=1
persist.dbg.volte_avail_ovr=1
persist.dbg.vt_avail_ovr=1
persist.dbg.wfc_avail_ovr=1
persist.radio.rat_on=combine
persist.radio.data_ltd_sys_ind=1
persist.radio.data_con_rprt=1
persist.radio.calls.on.ims=1

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam keşke bir de munlock.flyme.cn adresi olsa da sorunsuz şekilde unlock edebilsek :D bu arada telegramda meizu partneri biriyle tanıştım. kendisi cihazını meizunun bir toolu ile unlock etmiş fakat çinli geliştiricilerden aldığı bir unlocker dosyasını bize attı. incelemek isterseniz özelden atabilirim.

Beni de tanıştırın hocam partnerliği neymiş belki yazılım konusunda konuşabiliriz, Forum FlymeOs da ki kişilerse(ChatDexter vlad vs.) onlar çocuk hiç bilgileri yok. Ancak forum yöneticisi diye vermişlerdir onlara. Merak ettim arkadaşı. O dosyayı da rica edeyim hocam.

Oneplus 6T de fırsat bulsam cihazı kilitleyeceğim :) Bl açmanın gözükenden daha fazla dezavantajı var.

mizu16

Çiçeği burnunda
Meizu 16th aldım, telefonda Google Play indirmeleri çok yavaş basit bir uygulamayı 10 dk indirmeye uğraşıyor. İnstagram gönderileri ve youtube videoları gecikmeli yükleniyor. Ayrıca ısınma ve hızlı batarya tüketimi mevcuttu. İade ettim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Meizu 16th aldım, telefonda Google Play indirmeleri çok yavaş basit bir uygulamayı 10 dk indirmeye uğraşıyor. İnstagram gönderileri ve youtube videoları gecikmeli yükleniyor. Ayrıca ısınma ve hızlı batarya tüketimi mevcuttu. İade ettim.
Güvenli ağ ayarları açık ve bulunduğunuz ağ şirket ağı gibi bir ağsa sunucu dengesiz diye veriyi yavaş alması normaldir. güvenli ağ ayarları kapalıysa normal indirir. Size sorulması gereken internetiniz kaç mpbs ve siz indirme yaparken başka birisi internette tv youtube vs bakıyormuydu? Siz kaç mb ile indirme yapıyordunuz. Instagram mevzusunda tüm çin markalarında olduğu gibi :) Cihazın uygulama izinlerini açmanız lazım. Her cihaz ısınır ne kadar ısınıyordu? Hızlı batarya tüketimi diyorsunuz ne yaptınız ne kadar ekran süresi aldınız? AMPERE programını yüklediniz mi ekran süresine bakarken. Cihazın pil tüketimi sizin kullanım senaryonuza göre 1 haftada oturur. PUBG full ayarlarda LTE üzerinden full parlaklık oynuyorsanız 3 saate kadar ekran süreniz düşebilirken, oyunsuz ve wifi modemli bir senaryoda ekran süreniz 7 saate kadar çıkar.

Xuadrox

Merhaba, dünya!

Hocam merhaba dediklerinizi yaptım Root bugün aktif oldu bastım sonrası ekrandaki görüntü geldi ama hemen sonraki ekran geldi ve herhangi bir app ile kontrol ettiğimde Root olmadığı görünüyor. Ayarlardan da herhangi bir Root menüsü gelmedi. Acaba beta olduğu için mi böyle bir şeyleri yanlış mı yaptım acaba.

Ekli dosyalar

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam merhaba dediklerinizi yaptım Root bugün aktif oldu bastım sonrası ekrandaki görüntü geldi ama hemen sonraki ekran geldi ve herhangi bir app ile kontrol ettiğimde Root olmadığı görünüyor. Ayarlardan da herhangi bir Root menüsü gelmedi. Acaba beta olduğu için mi böyle bir şeyleri yanlış mı yaptım acaba.
Bu root izni için hocam bunu yaptıktan sonra güvenlik ve parmak izindeki root iznine tıklayıp onay vereceksiniz.

mizu16

Çiçeği burnunda
Güvenli ağ ayarları açık ve bulunduğunuz ağ şirket ağı gibi bir ağsa sunucu dengesiz diye veriyi yavaş alması normaldir. güvenli ağ ayarları kapalıysa normal indirir. Size sorulması gereken internetiniz kaç mpbs ve siz indirme yaparken başka birisi internette tv youtube vs bakıyormuydu? Siz kaç mb ile indirme yapıyordunuz. Instagram mevzusunda tüm çin markalarında olduğu gibi :) Cihazın uygulama izinlerini açmanız lazım. Her cihaz ısınır ne kadar ısınıyordu? Hızlı batarya tüketimi diyorsunuz ne yaptınız ne kadar ekran süresi aldınız? AMPERE programını yüklediniz mi ekran süresine bakarken. Cihazın pil tüketimi sizin kullanım senaryonuza göre 1 haftada oturur. PUBG full ayarlarda LTE üzerinden full parlaklık oynuyorsanız 3 saate kadar ekran süreniz düşebilirken, oyunsuz ve wifi modemli bir senaryoda ekran süreniz 7 saate kadar çıkar.
WiFi yı tek kullanıyorum, mobil veride de deniyorum yine yavaş indiriyor. Yanımda arkadaş mate 20 lite gibi bir telefonla çatır çatır indiriyor. İnstagram da geziniyor. İnstagram da zaten kullanıcı izinleri açık. Bir şeyleri normal yapsın diye kullanıcının müdahil olması başlı başına saçma. Oyun vs. oynamam, ara ara sosyal medya ve taryocını kullanıyorum aldığım ekran süresi 2 saat. Pil seviyesi hızlı bir şekilde sürekli düşüyor. Tamamen hayal kırıklığı oldu.

Lord Melkor

Araştırmacı-Yazar
WiFi yı tek kullanıyorum, mobil veride de deniyorum yine yavaş indiriyor. Yanımda arkadaş mate 20 lite gibi bir telefonla çatır çatır indiriyor. İnstagram da geziniyor. İnstagram da zaten kullanıcı izinleri açık. Bir şeyleri normal yapsın diye kullanıcının müdahil olması başlı başına saçma. Oyun vs. oynamam, ara ara sosyal medya ve taryocını kullanıyorum aldığım ekran süresi 2 saat. Pil seviyesi hızlı bir şekilde sürekli düşüyor. Tamamen hayal kırıklığı oldu.
Sizde anormal bir durum olmuş. Ortada hayal kırıklığı olacak bir şey yok. Büyük ihtimal telefon yanlış üretim. Bende 50mbps internet var. Yükleye bastıktan sonra daha ana menüye dönmeden oyun program yüklemiş oluyor

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam ÇİN MARKALARININ TAMAMINDA pil yönetimi için AKILLI ARKAPLAN ve HER ZAMAN AÇIK SEÇENEĞİ var. Siz normal izinlerden bahsediyorsunuz. Ben arkaplanda çalışma HER ZAMAN açık izninden bahsediyorum.

Örnek verdiğiniz HUAWEI MARKASI VLC media player tarafından karalisteye alındı ve indirilmesi yasaklandı. SEBEP neydi? Daha ilk defa çin malı telefon kullanmış kullanıcılar akıllı arkaplan/arkaplan her zaman açık izni vermeyi bilmediği için program çalışmıyor diyerek 1 yıldız verdi programa 1 yıldız verenlerin tamamına yakını huawei kullanıcısıydı bu yüzden UZUN SÜRE VLC media player ve benzeri birçok program tarafından engellendi huawei. Burada NE FİRMA SUÇLU, NE YAZILIMCI, burada aldığı cihazı kullanmayı bilmeyip şikayet eden tüketici suçlu.

https://www.theverge.com/2018/7/25/...ng-recent-huawei-devices-negative-app-reviews

https://www.log.com.tr/huawei-kullanicilarini-sevindirecek-kara-liste-guncellemesi/

1-1.5 sene blokluydu huawei. Firmalar kullanma kılavuzlarında bu sistemden bahseder. Ama okumadığımız için nedense düşman oluruz. Ben basit bir üründe bile kullanma kılavuzunu okurum ürünü uzun süre kullanabilmek için.

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Bu root izni için hocam bunu yaptıktan sonra güvenlik ve parmak izindeki root iznine tıklayıp onay vereceksiniz.
Çok teşekkürler hocam. İlk defa root yapıyorum ondna biraz acemilik var.

Root yaptım prop editor den İlgili kodları ekledim. Ayarlarda volte seçeneği geldi. Engineer mod da da acik görünüyor ama arayınca yine 3g ye düşüyor. Neyi eksik yaptık acaba hocam.

Ekli dosyalar

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici

Root yaptım prop editor den İlgili kodları ekledim. Ayarlarda volte seçeneği geldi. Engineer mod da da acik görünüyor ama arayınca yine 3g ye düşüyor. Neyi eksik yaptık acaba hocam.
Yukarıda volte nin gözükmesi lazım hocam sizin şebekede gözükmüyor. Ben volte ile bağlanabiliyordum şebeke görüyordu. Daha önce 4.5gli volte destekli bir cihaza takıp sim desteğini açtınız mı?

Xuadrox

Merhaba, dünya!

Hallettim hocam cihaz da operator desteği olmadığı için kayıt olmuyordu. Eşimin telefonuna takip önce volte ye abone oldum sonrada kartimi kendi cihazına takınca geldi. Herşey için çok teşekkürler.