Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

brk.1905

Merhaba, dünya!
Böyle güzel fiyatlardan ürün satılıyor stokları çok az geliyor :( Yeni fiyatları merakla bekliyorum. Beni ilgilendiren 8 gb olan üründe indirim olsun şaşırtsın firma :) Buradan duyurulur :)

blackcode_

Okumaya mı geldik?

blackcode_

Okumaya mı geldik?
E şimdi ben ne alacağım :) şansa bak bendeki :) 3 gün sonra telefon alacağım meizu ortalıktan kayboldu :) bi umut bakıyorum ama yok satışta.

Xiaomi içime sinmiyor. One plus 8 gb olanı çok pahalı
Biraz sabredin hocam. Ben de 3 ay bekledim tam başka telefon almak üzereyken satışa sunuldu. Biraz da nasip işi. Beklryin derim stoklara elbet girecektir. Bu ülkede bu fiyatlarla Oneplus alınmaz bence. Fiyatları çok şişkin ithalatçı garantili olduğu halde. Bence global olarak da pahalı Oneplus.Son modellerinde fiyatları baya artırdılar. Artıj pazarda özelikle fiyat/performans cihazlarında rekabet arttı. Rekabetin artması tabii ki biz tüketicilerin işine gelir. Oppo da umarım Türkiye pazarına güzel bir giriş yapar. Huaweinin üst düzey cihazlarındaki fiyatlar normale döner belki bu sayede.

blackcode_

Okumaya mı geldik?
8 gb olanı ne kadara gelir acaba 8 gb olanı düşünüyorum. Fiyatı artarsa almam zaten. gg sitesinde 10+ ürün vardı sadece 2 adet satılmıştı gece 11 gibi. Sabah kalktım baktım ürün satıştan kalkmış :) Stokların bittiğini düşünmüyorum.

6gb olan ürünün stokları bitmiş olabilir fiyatı çok güzeldi.

8 gb olana 1 tl zam gelsin almam bu saatten sonra.

4299 a galaxy s9 plus var onu alırım.
Katılıyorum size. 8gb lık olanın fiyatı zaten sınırdaydı. O fiyata samsung cihaz almak daha mantıklı.

brk.1905

Merhaba, dünya!
Biraz sabredin hocam. Ben de 3 ay bekledim tam başka telefon almak üzereyken satışa sunuldu. Biraz da nasip işi. Beklryin derim stoklara elbet girecektir. Bu ülkede bu fiyatlarla Oneplus alınmaz bence. Fiyatları çok şişkin ithalatçı garantili olduğu halde. Bence global olarak da pahalı Oneplus.Son modellerinde fiyatları baya artırdılar. Artıj pazarda özelikle fiyat/performans cihazlarında rekabet arttı. Rekabetin artması tabii ki biz tüketicilerin işine gelir. Oppo da umarım Türkiye pazarına güzel bir giriş yapar. Huaweinin üst düzey cihazlarındaki fiyatlar normale döner belki bu sayede.
1 hafta daha beklerim artık. Telefonsuz kaldık mecbur alacağım :) Şu anda n95 kullanıyorum tuşlu telefon :) Millet bu uzaydan gelmiş gibi bakıyor gözler hep üzerimde :) Geldi geldi gelmedi nasip değilmiş. Çok istemiştim bu telefonu. Olmazsa s9 plus alacağım artık.

Oneplus inanılmaz şişik fiyatlı. İthalatçı garantisi zaten garantisi yok gibi birşey. Pasaportu olmayanlar için kayıtlı telefondan öteye gitmiyor benim için ithalatçı garantisi.

Seçeneklerim çok kısıtlı. almışken amiral gemisi alacağım. Almışken 8 gb ram olsun 4 5 sene kafam rahat etsin istiyorum. Olmazsa 6 gb ramlı s9 plusa kalacağız.

Meizu istememde ki en büyük etken 8 gb ram ve telefonun ölçülerinin tam istediğim gibi olmasıydı.

blackcode_

Okumaya mı geldik?
1 hafta daha beklerim artık. Telefonsuz kaldık mecbur alacağım :) Şu anda n95 kullanıyorum tuşlu telefon :) Millet bu uzaydan gelmiş gibi bakıyor gözler hep üzerimde :) Geldi geldi gelmedi nasip değilmiş. Çok istemiştim bu telefonu. Olmazsa s9 plus alacağım artık.

Oneplus inanılmaz şişik fiyatlı. İthalatçı garantisi zaten garantisi yok gibi birşey. Pasaportu olmayanlar için kayıtlı telefondan öteye gitmiyor benim için ithalatçı garantisi.

Seçeneklerim çok kısıtlı. almışken amiral gemisi alacağım. Almışken 8 gb ram olsun 4 5 sene kafam rahat etsin istiyorum. Olmazsa 6 gb ramlı s9 plusa kalacağız.

Meizu istememde ki en büyük etken 8 gb ram ve telefonun ölçülerinin tam istediğim gibi olmasıydı.
6-8 gb ram arasında uzun kullanımda bir fark olacağını sanmıyorum. Bugün hala 2 gb ram e sahip olan telefonlar optimizasyonu iyiyse gayet stabil çalışabiliyor. Tabi 8 gb lık versiyon 128 gb depolamaya sahip ve 16thde malesef hafıza kartıyla depolamayı artıramıyoruz. Bu yüzden 8/128 lik versiyon daha mantıklı ama ben aldığım zaman 900 tl fiyat farkı vardı. 900 tl ye bir telefon daha alırım daha iyi.

blackcode_

Okumaya mı geldik?
3986 şuan amazon.com.tr de samsung s9 plus;meizunun fiyatlarını uygun tutması lazım yoksa alternatifler hazırda bekliyor.
İkisi arasında detaylı bir karşılaştırma yapmadım fakat o aynı fiyata çok büyük bir ihtimalle s9 plus alırım. Neden? Hiç değilse iyi kötü bir ikinci eli olur. Servis ağı daha yaygın. Herkesin bildiği tanıdığı marka. Ekran teknolojisi daha ileri seviyede. İncelesem çok daha fazlasını bulurum sanırım. 8/128 lik versiyonun fiyatı maksimum 3700-3800 civarı olmalı.

master

Merhaba, dünya!
hatta şuan bonusla 2825 tl ye ithalatçı garantili hepsiburada satıcılı mi8 64 ler var çin romdan global roma atılmış şekilde;satıcı hepsiburada ve fiyat çok iyi onu alıp s9 plusı iade etsemmiki diye düşünmüyor değilim.3-5 cihaz satıldı diye ürünler satıştan çekilip tekrar zamlı gelcekse gelmesin;artık eski dünyada yaşamıyoruz forumlar paylaşımlar herşey ortada,müşteri araştırıcı ve bilinçli,googla herşey var.Ters teper sonra.

blackcode_

Okumaya mı geldik?
Yok hocam o kadar da demedik :) Fiyatı iyi ama mi8 bana hiç ilgi çekici gelmiyor. Özellikle kulaklık girişi olmaması ve mono hoparlör olması büyük eksi.S9 Plus gibi bir cihazının varken 3 sene daha başka telefona bakmanıza luzum yok bence.

master

Merhaba, dünya!
Yok hocam o kadar da demedik :) Fiyatı iyi ama mi8 bana hiç ilgi çekici gelmiyor. Özellikle kulaklık girişi olmaması ve mono hoparlör olması büyük eksi.S9 Plus gibi bir cihazının varken 3 sene daha başka telefona bakmanıza luzum yok bence.
Arada 1000 tl fark var ama ;iyi para.mi 8 le takılıp s10 a yatırım yapsam daha iyi gibi:)1 hafta mi8 kullandım şuan s9plus olsada mi8 den memnundum 3605 tl ye almıştım ondan iade ettim 2800 tl olsaydı hala kullanıyordum sanki.

master

Merhaba, dünya!
Haklısınız 1000 tl iyi para ama arada hem garanti olarak hem teknoloji olarak hem de ikinci el yönünden baya fark var.
Bide bu lanet edge ekranı korumak çok zor kılıf yanları korumuyor;düştümü değişimi 1500 tl idi en son camın.Satıcı hepsi burada ithalatçıda olsa muhattab bulması kolay.Gene söylüyorum selfie kamerasında ben s9 plus sevemedim;videosu iyi tamam ama fotoda beklediğimin altında.

brk.1905

Merhaba, dünya!
s10 herhalde 10.000 falan gelir :) s9 plus 4 5 sene iade edecek cihaz bence zorlamayın fazla. Xiaomi için çok fazla yazılımsal sıkıntıdan bahsediliyor.

Amazonda bazı yorumlarda açık ve hasarlı ürün geldiği yazıyordu biraz korktum. Yoksa amazonda s9 plus daha ucuz.

master

Merhaba, dünya!
Ben amazondan aldım üst jelatin yoktu ama güvenlik etiketi tekti ve ben kestim,üstündeki yanındaki telefon jelatinleri duruyordu alın,sıkıntılı görürseniz iade edersiniz.Ama bence 3900 bile çok para 3540 tl ye n11,11 de satılmış s9 plus

brk.1905

Merhaba, dünya!
Ben amazondan aldım üst jelatin yoktu ama güvenlik etiketi tekti ve ben kestim,üstündeki yanındaki telefon jelatinleri duruyordu alın,sıkıntılı görürseniz iade edersiniz.
jelatin konusu sıkıntı değil. mahalle arası telefoncu bile jelatini yapıyor. basit bir makinesi var.

en önemlisi sizin dediğiniz detaylar. Üst arka ve yandaki jelatinler ile tek güvenlik bandının olması.

yoksa kutuya jelatin atma konusu en önemsiz detay.

brk.1905

Merhaba, dünya!
Evet onlar tamdı ben söktüm.Siyah renk aldım.
Gerçekten karizma bir telefon. hız olarak meizudan geri kalmaz sanırım. Özellikle gelişmiş seçeneklerden animasyonları 0.5x yada 0x yaptığınızda s9 plus çok daha hızlı oluyor diyim. Samsunglarda animasyonlar gereksiz ağırlaştırıyor telefonu. S9 plus çok kullandım arkadaşlarda vardı gerçekten iyi telefon. Ama iyi bir koruyucu kap lazım.