Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

eP_362

Okumaya mı geldik?
Daha koyu modu globale getiremediler. Oysa ilk tanıtıldığında hiçbir üreticide koyu mod yoktu. Bildiğim kadarıyla Flyme gibi koyu modu olan hâlâ yok.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bunu ciddi mi söylüyorsunuz yoksa dalga maksatlı mı? Şayet ciddiysen neden böyle birşey söylediniz? Sizden böyle birşey duymak korkutucu
Ciddi söyledim. Güncelleme vermemek kullanıcı için çok az bie negatif nokta olsa da Firma satışları için büyük zarar oluşturur. Ve bu seneler geçtikte firma üzerinde kullanıcı yorgunluğu oluşturur. Gerek kendi kullanıcısı gerekse seneler boyunca Meizu güncelleme almaz lafını duyan kullanıcının kafasına tabu gibi kazınacak ve pazar payın gün geçtikce düşecek. Meizu nun 16th önceki amiral gemisi modelleri Çinin ürettiği en kaliteli malzeme kalitesine sahip amiral gemileriydi fiyatı düşürüp kalitesini oppo vivo ayarında tutup fiyatı xiaomi ile yarıştırır oldu Bu mantıklıydı çünkü hiç kimse güncelleme almayan cihazlara yüksek meblağ ödemek istrmiyordu. Snapdragon a geçmesindeki en büyük sevinç GPU ve güncelleme sebebiyle oldu. Aylık güncelleme veren firma 4-5 ayda güncelleme veriyor. Dilerim ki ya bu kafasızlıktan kurtulurlar ya da BBK GRUP satın alır bbk grup stratejisi izler. Yoksa önleri parlak değil firmanın. Oppo firmanın içerisinde ne kadar arayüz mühendisi varsa satın aldı. en büyük iki tepe yönetiyi bbk grup satın aldı. geçen sene avrupa pazarlama sorumlusu Oneplus a geçmişti. BBK grup Özellikle Oppo Flyme ve Meizu daki kilit isimlere kilitlenmiş durumda, Meizu ya bizim yazdığımız hata raporlarının eksik özelliklerin kullanıcı isteklerinin haddi hesabı yok. Ama firma 1-2 isteği yaparsa yapıyor çoğu zaman yokuşa sürüyor. Çok defa forumu bırakmayı düşünüyorum. firmanın kullanıcıları sallaması sebebiyle boşa kürek çekiyoruz inşaAllah dedikleri gibi 465 özellik olur 60fps alan derinliği volte gibi. Flyme 8 GLOBAL gösterecek durumu. Ayrıca Global ana forum veya diğer ülkelerin forumları arasında en aktif forum burası arkadaşlar Çinden sonra en iyi durumdaki ülke biziz. Global forumu 18 yaşındaki çocuklara vermek yerine bize verselerdi daha farklı olurdu. (Aldıklarında 13-15yaşlarındalardı.)

Bu forumun kurulmasını firmadan bizzat ben istedim tek istediğimde herkesin rahatça iyiye iyi kötüye kötü diyebilmesiydi. Farklı markanın daha iyi cihazı varsa rahatça sunulabilmesiydi. Kısacası Meizunun bir ayağı çukurda, Sonu Nokia Motorola Lg Htc gibi olacak kıvamda. Umarım ve umuyorum ki Flyme 8 le birlikte birşeyler değişir. Global forumuda kapatıp Bbs.meizu arayüzünde meizu forumu açmaları daha mantıklı. Bana sorulduğunda flyme isminde site olmayacağını çoğu kişinin siteyi arayarak bulamayacağını MEIZU ismi nin daha bilindik olduğunu söylemiştim. FlymeTürkiye.org olsaydık sayımız yarı kıvamda anca olurdu. Meizunun bariz stratejik hataları var. Fatih hocamla benim istrk raporlarıma bir göz atın derim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
umarım firma Flyme 8 le üzerindeki ölü toprağı atar. olmadı flyme 9 la diğer türlü 5 senelik dönemde olumlu değişiklikler olmazsa işi zor

Zevaaaa

Çiçeği burnunda
umarım firma Flyme 8 le üzerindeki ölü toprağı atar. olmadı flyme 9 la diğer türlü 5 senelik dönemde olumlu değişiklikler olmazsa işi zor
Ben cihazı(16th) sizin incelemenizle ve önerilerinizle satın aldım. Ve hiç pişman değilim. Bana fazlasıyla yetiyor. Lakin bu söyledikleriniz cidden korkutucu. Eksikleri var evet, kullanıcıyı sallamıyorlar evet, ama elbette bildikleri vardır. 2 mühendisi transfer edildi diye işler duracak değildir herhalde. Güncelleme konusunda haklısınız. İnsanlar küçücük görsel bir güncelleme olsa bile mutlu oluyor. O yüzden güncelleme şart. Bence yine de kullanıcıları umutsuzluğa sürüklemeyin derim ben.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Ben cihazı(16th) sizin incelemenizle ve önerilerinizle satın aldım. Ve hiç pişman değilim. Bana fazlasıyla yetiyor. Lakin bu söyledikleriniz cidden korkutucu. Eksikleri var evet, kullanıcıyı sallamıyorlar evet, ama elbette bildikleri vardır. 2 mühendisi transfer edildi diye işler duracak değildir herhalde. Güncelleme konusunda haklısınız. İnsanlar küçücük görsel bir güncelleme olsa bile mutlu oluyor. O yüzden güncelleme şart. Bence yine de kullanıcıları umutsuzluğa sürüklemeyin derim ben.
5 senede 16th nin posası çıkar hocam cihax tanıtımının 6 yılını doldurmuş 7.yılına girmiş olur. Kullanıcı zararına bir şey yok esasen firma kendi geleceğine zarar veriyor. Ben 16s düşünüyorum mesela büyük ihtimallede satın alacağım hatta bekleyebilsem 16s pro alırdım. Ben firmanın durumu ileride ne olur zaman gösterir ama bu kalite olduktan ve fiyat performans konusunda ve malzeme kalitesinde lider olduktan sonra meizu dan başka cihaz alacağımı pek düşünmüyorum. Belki bir ihtimal sony ye geçerim. Oda zor gözüküyor.

Son düzenleme:

Zevaaaa

Çiçeği burnunda
5 senede 16th nin posası çıkar hocam cihax tanıtımının 6 yılını doldurmuş 7.yılına girmiş olur. Kullanıcı zararına bir şey yok esasen firma kendi geleceğine zarar veriyor. Ben 16s düşünüyorum mesela büyük ihtimallede satın alacağım hatta bekleyebilsem 16s pro alırdım. Ben firmanın durumu ileride ne olur zaman gösterir ama bu kalite olduktan ve fiyat performans konusunda ve malzeme kalitesinde lider olduktan sonra meizu dan başka cihaz alacağımı pek düşünmüyorum. Belki bir ihtimal sony ye geçerim. Oda zor gözüküyor.
Katılıyorum. Malzeme kalitesi gerçekten efsane. Çok alıştım ben de cihaza. İnşallah dediğin gibi bir atak yaparlar ve kullanıcıların yüzünü güldrürler. Bilgiler için teşekkürler hocam iyi akşamlar

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Hallettim hocam, volte aktif oldu, görüntülü görüşme de yapılabiliyor, veriden düşer mi bilmiyorum ama veriyi kapattığım halde görüntülü görüşme yapabiliyorum 😅
Hocam bunu için herhalde bir ayar VS. yapmaya gerek var mı. Bende volte aktif ama görüntülü arama yapmaya çalıştığım an Call ended deyip kapanıyor.

ademtay

Okumaya mı geldik?
bu arada denemelerime devam ediyorum Volte ve A sürümü için,
volte de görüntülü görüşmede dakikadan gidiyor gibi görünüyor ,zaten internet kapalı halde arama yapabiliyorum.
bildirimler için ise telegramda sorun yok gibi,zaman geçse de bildirim geliyor,şarj konusunda da iyi gibi,sanırım 6-7 saat civarı,hatta üstü ekran süreleri mümkün.

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Hızlı cevap için teşekkürler hocam şu an oldu gibi daha deneyeme şansım olmadı ama görüntü geldi sizdeki gibi.

A sürümüne cihazı aldıktan kısa süre sonra geçiş yaptım bir daha da geriye bakmadım. Kesinlikle her açıdan daha iyi bir sürüm. Hatta betayi kullanıyorum ve bence her anlamda çok daha iyi. Gerçi artık A sürüme bile update gelmiyor. Ayda iki üç beta çıkarken bir aydır daha beta güncellemesi bile gelmedi. En son root ile devam ediyoruz bakalım.

Son olarak Tolga hocanın yazdığı şeylere katılıyorum. Ek olarak bu kadar alternatif varken sadece iyi bir donanım yapmak yetmez en basit şeyler için volte gibi mesela roota başvur onay bekle Root yap kod ekle vs bir daha cihazda uğraşmak istemeyecegim şeyler. Sadece ürün satmaya odaklanmış değil sattığı ürünün arkasında duran firmalar ayakta kalacak diğerleri zamanla çöp olacak ona yapacak pek bir şey yok. Flyme 8 inde çöp olacağı kanaatindeyim.

Meizu 16th aldım ve çok severek kullanıyorum. 2-3 sene sonra tekrar meizu tercih edeceğimi düşünmüyorum.

eP_362

Okumaya mı geldik?
bu arada denemelerime devam ediyorum Volte ve A sürümü için,
volte de görüntülü görüşmede dakikadan gidiyor gibi görünüyor ,zaten internet kapalı halde arama yapabiliyorum.
bildirimler için ise telegramda sorun yok gibi,zaman geçse de bildirim geliyor,şarj konusunda da iyi gibi,sanırım 6-7 saat civarı,hatta üstü ekran süreleri mümkün.
3G'deki görüntülü görüşme gibi yani.

ademtay

Okumaya mı geldik?
3G'deki görüntülü görüşme gibi yani.
evet hocam aynen,eşimde redmi note 6 pro var,onda da ttelekom mevcut,her iki cihazla da arama ve cevaplamada görüntülü görüşme yapabiliyorum.
yalnız eşimin cihazında arama yaparken verinin açık olmasını istiyor,ama arama cevaplanınca veriyi kapatsam da görüşme devam ediyor.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hızlı cevap için teşekkürler hocam şu an oldu gibi daha deneyeme şansım olmadı ama görüntü geldi sizdeki gibi.

A sürümüne cihazı aldıktan kısa süre sonra geçiş yaptım bir daha da geriye bakmadım. Kesinlikle her açıdan daha iyi bir sürüm. Hatta betayi kullanıyorum ve bence her anlamda çok daha iyi. Gerçi artık A sürüme bile update gelmiyor. Ayda iki üç beta çıkarken bir aydır daha beta güncellemesi bile gelmedi. En son root ile devam ediyoruz bakalım.

Son olarak Tolga hocanın yazdığı şeylere katılıyorum. Ek olarak bu kadar alternatif varken sadece iyi bir donanım yapmak yetmez en basit şeyler için volte gibi mesela roota başvur onay bekle Root yap kod ekle vs bir daha cihazda uğraşmak istemeyecegim şeyler. Sadece ürün satmaya odaklanmış değil sattığı ürünün arkasında duran firmalar ayakta kalacak diğerleri zamanla çöp olacak ona yapacak pek bir şey yok. Flyme 8 inde çöp olacağı kanaatindeyim.

Meizu 16th aldım ve çok severek kullanıyorum. 2-3 sene sonra tekrar meizu tercih edeceğimi düşünmüyorum.
OP6t kullanıyorum VOLTE cihazın menüsünde var ancak hiçbir oneplus cihazda türkiye de volte desteklemiyor Bootloader kilidi açıp QPST den ayar yapıp bir yığın şey eklemeniz gerek. Aynı Xiaomi Mi9 gibi cihazlar içinde geçerli kısacası(Menüde gözüküyor ama çalışmıyor). Huawei harici çinliler de VOLTE YOK.

En azından meizu da root atıp benim yolladığım kodları ekleyip hem volte hem görüntülü görüşme açılabiliyor. VOLTE içinse yalnızca tek satır eklemek yeterli. Diğerlerinde bir yığın angarya var. Oneplus volte yi bölge bölge veriyor garip birşey. En son İsveç mi ne eklendi.

ademtay

Okumaya mı geldik?
OP6t kullanıyorum VOLTE cihazın menüsünde var ancak hiçbir oneplus cihazda türkiye de volte desteklemiyor Bootloader kilidi açıp QPST den ayar yapıp bir yığın şey eklemeniz gerek. Aynı Xiaomi Mi9 gibi cihazlar içinde geçerli kısacası(Menüde gözüküyor ama çalışmıyor). Huawei harici çinliler de VOLTE YOK.

En azından meizu da root atıp benim yolladığım kodları ekleyip hem volte hem görüntülü görüşme açılabiliyor. VOLTE içinse yalnızca tek satır eklemek yeterli. Diğerlerinde bir yığın angarya var. Oneplus volte yi bölge bölge veriyor garip birşey. En son İsveç mi ne eklendi.
aynen hocam,oneplus3 kullanırken baya uğraşmıştım,kodlar da eklemiş ve menüde aktif etmiştim ama çalışmıyordu.
sonra xiaomi mi6 ya geçtim,onda menu kapalıydı ama kodla açmak mümkündü ve açtım,hatta çoğu xiaomi cihazda aynı kod çalışıyor,*+*+volte+*+* (volte=86583)(+ lar yıldız :)) ile menüye getirebilmek mümkün,ama tabi operatör desteği için yine volte destekli bir cihaza takip volte servisini aktif edebilmek gerekiyor.
yoksa operatöre kalsa destek yok ve çalışmaz.:)
volte ne sanki olsa ne olmasa ne diyenler de olabilir,aramalarda çabucak bağlanması bile başlı başına bir olay :) ,ses kalitesinden bahsetmiyorum bile,görüntülü görüşme de olunca kaymağı oluyor ekmek kadayıfının :p

ademtay

Okumaya mı geldik?
bu arada çin sürümünde moralocale 2 ile cihazı türkce yapınca(rootsuz ,adb shell ile) restart sonrası dil yine ingilizce oluyordu ,cihazı root yaparak root ile moralocale i aktif edince bu sorun ortadan kalktı,artık restart sonrası cihaz dili türkçe olarak kalıyor.