Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

blackcode_

Okumaya mı geldik?
Gerçekten karizma bir telefon. hız olarak meizudan geri kalmaz sanırım. Özellikle gelişmiş seçeneklerden animasyonları 0.5x yada 0x yaptığınızda s9 plus çok daha hızlı oluyor diyim. Samsunglarda animasyonlar gereksiz ağırlaştırıyor telefonu. S9 plus çok kullandım arkadaşlarda vardı gerçekten iyi telefon. Ama iyi bir koruyucu kap lazım.
En azından samsung için kılıf bulmak kolay. Alırsın bir spiegen kılıf rahat edersin. Gönül ister tabi kılıfsız kullanmak ama ülkemizde telefonlar servet değerinde. Bence samsung cihazların sıkıntısı bu bölgede snapdragon işlemcilerle satılmaması.

master

Merhaba, dünya!
En azından samsung için kılıf bulmak kolay. Alırsın bir spiegen kılıf rahat edersin. Gönül ister tabi kılıfsız kullanmak ama ülkemizde telefonlar servet değerinde. Bence samsung cihazların sıkıntısı bu bölgede snapdragon işlemcilerle satılmaması.
snapdragon işlemci çok önemsemiyorum ama edge ekran olunca tüm spigen kılıflar yan taraflar edge ekran boyunda;yani o şekil düşerse;kırılma riski çok.

h0dri23

Çiçeği burnunda
Hocam ben bu kılıfların hrpsine baktım. Hepsinin görseli aynı fiyatları farklı. 7 tlye de var 25 tlye de o yüzden aliexpressten sipariş verdim.
Bende fark ettim onu zaten ama 7 liraya olan 16th de kalmamış bitmiş 😀 bende zaten telefonu aldığım gün gearbestten sipariş verdim onu bekliyorum ama ekstra bişiler daha alim dedim ama dediğim gibi bizimkiler fiyatlarda adil davranmıyorlar

cengizkaya

Çiçeği burnunda
Beyler bir sıkıntım var yazılımsal olarak. Kamera uygulamasını ne zaman yeni açsam "Kablosuz taramasını açtığınızda , uygulamalar ve hizmetler Kablosuz ayarı kapalı olsa bile istedikleri zaman kablosuz ağları tarayabilir " uyarısı çıkıyor. İptal desemde tamam desemde kamerayı tekrar açışımda gene aynı uyarıyı veriyor. Benim gibi bu sorunu yaşayan var mı acaba? İnternette honor ve huawei mate telefonlardada benzer sorunlar olmuş aynı çözüm yolunu uygalamama rağmen düzelmedi. Var mı bu sorunu yaşayıp çözebilen?
Kamerada kablosuz taramayı kapatmak için Ayarlar, uygulamalar,kamerayı seçtiğinizde en altta işlev yönetimi çıkıyorsa oradan konumu kapatacaksınız. Eğer işlev yönetimi yoksa geliştirici hakına sahip olduktan sonra yapabilirsiniz

Venovis

Çiçeği burnunda
Telefonum nihayet geldi ilk izlenimim gayet güzel şimdiye kadarki tek sıkıntı (ne kadar sıkıntı sayılırsa) arka taraf gerçekten bayağa bir parmak izi tutuyo.

Karanlıkta yüz tanıma ve parmak okumayı deneyeniniz varmı?
Yaklaşık 1 Haftadır kulanıyorum cihazı..Karanlıkta yüz tanıma çalışmıyor.İşin garibi parmak okumanın da performansı oldukça düşüyor.
Karanlıktayken parmağınızı hemen tanımıyor, bi kaç defa denemek zorunda kalıyorum.
Parmak izi aydınlıkta da karanlıkta da bazen algılamıyor bende ama geldiğinde üstünde olan yazılı ekran koruyucusu duruyo muhtemelen ondandır. Yada parmağımı tam denk getiremiyorum herhalde :D. Yüz taraması aşırı karanlık olmadığı sürece gayet güzel ve hızlı çalışıyor. şimdiye kadar bir bugla sorunla karşılaşmadım.

Bir de şu uygulama kopyalama konusundaki fikriniz nedir. Google Chrome uygulamasını ben kopyalamadığım halde kopyası gözüküyor. Şuan iki tane google chrome var telefonumda sinir bozucu.
Meizunun kendisinden gelen adı Güvenlik olan bir aplikasyon var cihaz hızlandırma falan yapıyor ona girince en altta uygulama kopyalayıcı diye birşey var ona girip chrome'u devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Başka sorusu olan varsa test etmeye çalışırım

blackcode_

Okumaya mı geldik?
Telefonum nihayet geldi ilk izlenimim gayet güzel şimdiye kadarki tek sıkıntı (ne kadar sıkıntı sayılırsa) arka taraf gerçekten bayağa bir parmak izi tutuyo.

Parmak izi aydınlıkta da karanlıkta da bazen algılamıyor bende ama geldiğinde üstünde olan yazılı ekran koruyucusu duruyo muhtemelen ondandır. Yada parmağımı tam denk getiremiyorum herhalde :D. Yüz taraması aşırı karanlık olmadığı sürece gayet güzel ve hızlı çalışıyor. şimdiye kadar bir bugla sorunla karşılaşmadım.

Meizunun kendisinden gelen adı Güvenlik olan bir aplikasyon var cihaz hızlandırma falan yapıyor ona girince en altta uygulama kopyalayıcı diye birşey var ona girip chrome'u devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Başka sorusu olan varsa test etmeye çalışırım
Hocam işin garibi uygulama kopyalayıcı da google chrome u kopyalama gibi bir seçenek yok. Parmak izi konusunda tam bir verim almak için plastik filmi çıkarmak gerek. Ayrıca parmak izi tanımlanırken telefona parmakların temizlenmesini ve tanıtmada parmak kenarlarının da tanıtılmasını tavsiye ederim. Bazen ben de problem yaşıyorum filmi daha kaldırmadığımdan. Bir de parmak izi okuturken sensöre fazla bastırmamak lazım parmağı. O zaman daha kolay okuyor.

blackcode_

Okumaya mı geldik?
Karanlıkta yüz tanıma ve parmak okumayı deneyeniniz varmı?
Yaklaşık 1 Haftadır kulanıyorum cihazı..Karanlıkta yüz tanıma çalışmıyor.İşin garibi parmak okumanın da performansı oldukça düşüyor.
Karanlıktayken parmağınızı hemen tanımıyor, bi kaç defa denemek zorunda kalıyorum.
Karanlıkta performansı biraz düşüyor yüz tanımanın ama alışkanlık gerek. Telefonu yüzünüze çok fazla yaklaştırmayıp daha uzaktan tutarsanız karanlıkta daha iyi verim alırsınız. Parmak izi konusunda daha önce yazdıklarımı bir denemenizi tavsiye ediyorum.

Venovis

Çiçeği burnunda
Hocam işin garibi uygulama kopyalayıcı da google chrome u kopyalama gibi bir seçenek yok. Parmak izi konusunda tam bir verim almak için plastik filmi çıkarmak gerek. Ayrıca parmak izi tanımlanırken telefona parmakların temizlenmesini ve tanıtmada parmak kenarlarının da tanıtılmasını tavsiye ederim. Bazen ben de problem yaşıyorum filmi daha kaldırmadığımdan. Bir de parmak izi okuturken sensöre fazla bastırmamak lazım parmağı. O zaman daha kolay okuyor.
Bi terslik var fabrika ayarlarına çevirdiğinizde düzelecektir muhtemelen yazılımsal bir bugdur.

Y.s.s.

Çiçeği burnunda
Karanlıkta performansı biraz düşüyor yüz tanımanın ama alışkanlık gerek. Telefonu yüzünüze çok fazla yaklaştırmayıp daha uzaktan tutarsanız karanlıkta daha iyi verim alırsınız. Parmak izi konusunda daha önce yazdıklarımı bir denemenizi tavsiye ediyorum.
Yüz tanıma ile ilgili olarak kilit ekranının görüntüsünü açık renkte yapmnzı öneririm. Gece Ekranın ışıgı yüze vurunca çok daha başarılı oluyor.

Son düzenleme:

blackcode_

Okumaya mı geldik?
Yüz tanıma ile ilgili olarak kilit ekranının görüntüsünü açık renkte yapmnzı öneririm. Ekranın ışıgı yüze vurunca çok daha başarılı oluyor.
Ben genel olarak sıkıntı yaşamıyorum yüz tanımayla ilgili. Artık alıştım karanlıkta uzaktan tutuyorum yüzümü tam alsın diye çalışıyor. Bazen pis pis sırıtıyorum hemen tanıyor sahibini kerata :)

Venovis

Çiçeği burnunda
Portre modu bu şekilde açılıyor bende

S81206-22190476.jpg

edit: Ön kameradan portre modu çekiminde atıyor onu farkettim

edit2: kapatıp açtıkça alttaki seçenekler değişiyor ilginç biraz uzun kullanayım dedim kararlı çalışmadığına kanaat getirdim ama şu an için sanırım en kararlısı

Son düzenleme:

oguzglr

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar wpden gelen mesajlara bildirim çubuğundan cevap vercekken bazen mesaj gitmiyor. Bi çözümğ varmıdır bunun ve sıkıntı flyme demi yoksa androidde wp biraz sorunlu mu