Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

lSekoNl

Okumaya mı geldik?
İlk defa amoled ekran bi telefon kullanıyorum beyaz veremiyor beyaz dengesini açsam mavimsi oluyor kıssam sarımsı oluyor garip.

İlk defa amoled ekran bi telefon kullanıyorum beyaz veremiyor beyaz dengesini açsam mavimsi oluyor kıssam sarımsı oluyor garip.
Bende uzun bir süre IPS kullandıktan sonra beyaz rengin tam beyaz olmadığını farkettim. Siz söyledikten sonra demek ki hala üretici firma Amoled ekranı beyaz renk konusunda geliştirmemiş. IPS siyahı iyi veremiyor, AMOLED ise beyazı veremiyor. Bu açığı kapatan bir panel yok galiba.

lSekoNl

Okumaya mı geldik?
Bende uzun bir süre IPS kullandıktan sonra beyaz rengin tam beyaz olmadığını farkettim. Siz söyledikten sonra demek ki hala üretici firma Amoled ekranı beyaz renk konusunda geliştirmemiş. IPS siyahı iyi veremiyor, AMOLED ise beyazı veremiyor. Bu açığı kapatan bir panel yok galiba.
İphone x lerin ekranları renk konusunda biraz daha iyi sanırım inceleme videolarında dikkat ettim özellikle beyazlar bembeyaz görünüyordu ama videodan ne kadar doğrudur bilemem tabi haklısınız biri siyah veremiyor biri beyaz arayı bulan bi ekran teknolojisi yok sanırım.

Netflix için çözüm bulabilen oldu mu hiç? Widevine L3 sertfikasindan dolayı Netflix te HD video izleyemiyoruz. Flyme 8 de de bu sertifika bulunmuyor değil mi?
Şimdilik L3 için birşey beklemiyorum flyme 8 ilede gelmez bence bu konu direk üretici ve google ın arasında olan bir durum mesela bende arcore desteği istiyorum fakat oda gelmez gibi işte lg samsung gibi firmalardan ayrılan bir şey bu ama bazı çinli üreticiler bu özellikleri koyuyor mesela oneplus

16th6gb

Çiçeği burnunda
Merhaba, parmak izi sensörü hakkında dikkatimi çeken sanki kilit aç kapa üst üste yapıldığında baya doğru okuyor fakat belli süre cihaz uyku modunda kalıp elime aldığımda 1/3 oraninda doğru okuyor.Bu nedenle sanki cihaz/yazılım parmak izi sensörünu uykudan uyandıramiyor gibi geldi.
Sizce böyle bişey olabilir mi?

Burak2207

Okumaya mı geldik?
Yok adasim olayi ne derken yani ozelligi ne ne ise yariyor manasinda 😀
😅😅
Adaşım ekran görüntüsü atayım istersen bu incele
S91207-02255256.jpg S91207-02261669.jpg
İlk fotdakiler çalışıyorsa bayağı iyi bir uygulama gibi.
Root istiyor çalıştirmak için.her guncellemede yedektir Geri yuklemedir yoruldugumdan artık root falan bıraktım insan gibi kullanıyorum telefonu 😃.
Çalışıp çalışmadığını kontrol edemedim o yüzden.

OwlBlack

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar selamlar önce herkese baya aradım ama bulamadım bi sorayım dedim belki çözümü bulunmuştur diye.. Bildirim çubuğundan mesaj göndermeye kalkınca orda kalıyor mesaj gitmiyor uygulama kitleniyor. Acaba buna bulundumu cozum..

lSekoNl

Okumaya mı geldik?
Arkadaşlar selamlar önce herkese baya aradım ama bulamadım bi sorayım dedim belki çözümü bulunmuştur diye.. Bildirim çubuğundan mesaj göndermeye kalkınca orda kalıyor mesaj gitmiyor uygulama kitleniyor. Acaba buna bulundumu cozum..
Ayarlar-Uygulamalar-Uygulama İzinleri-Sorun yaşadığınız uygulamayı seçin-Arka plan İşlemleri=Arka planda çalıştırmaya izin ver
bu şekilde yaptığım hiç bir uygulamada bildirim mesaj gitmeme gibi sorunu yaşamadım.

MakineMaden

Çiçeği burnunda
Hocam telefonu kasım ayından beri kullanıyorum. Önceki telefonum samsung s8 idi. Ondan önce de oneplus 5t vardı. Arkadaşlar kızacak belki ama dokunmatik hassasiyeti bir tık az bu cihazda. Sorunlu demiyorum sadece bazı noktalarda bir tık az. Klavye ile yazarken olmuyor bu durum ama mesela internette gezerken bir reklam çıktı diyelim. Oraya dokunuyorum ama olmuyor bir iki kez dokunmam gerekiyor. Veya çoklu seçim yapmam lazım tik işareti koyacağım. Bazen dokunduğum yere tik koymuyor ve bir iki kere tekrar etmem gerekiyor. Kısacası büyük alanlarda değil ama küçük alanlardaki şeylere dokunmam gerektiğinde sıkıntı yaşıyorum genel olarak. Ha çok önemli mi değil. Ama var böyle bir durum. Belki yazılımsaldır bilemiyorum. Parmaklar büyüktür diyecek arkadaşlar için hem parmaklarım büyük değil hem de sürekli kullanmakta olduğum uygulamalarda önceki telefonlarımda böyle bir sorun yokken bunda ara sıra oluyor. Tabi parmaklarım bu telefondan sonra büyümedi ise :D
Benzer sorun yaşıyorum. Bunu forumdada yazdım. Bu beni baya Rahatsız etti. Nasıl çözülür bilen var mı?

MakineMaden

Çiçeği burnunda
Bu olay güncellediktwn sonra mi oldu bilmiyorum. Ama dokunmayi geç algılama sorunu var gibi. Mesela şöyle. Bi uygulamaya giriyosun içinde biseye daha giriyosun basıyorsun hemen almıyor, üzerinden biraz zaman geçmesi lazım gibi. Bu da sanki telefon yavaşmis gibi oluyor. Sizde de oldu mu bu
Bende yaşıyorum hocam, aslında gördüğüm kadarıyla herkeste az yada çok bu sorun var. Yazılımsal olabilir mi?

lSekoNl

Okumaya mı geldik?
Merhaba arkadaşlar. Meizu 16th kullanıyorum. Dokunmatik hassasiyetinden hiç memnun değilim. Bazen dokunmama rağmen algılamiyor. Kenar kısımlarda hassasiyet az gibi. Touch screen test programlarının bazılarında da bu sorunu gözlemledim, ama bazıları sorun yapmadı. Buna benzer sorun yaşayan arkadaşlar yazabilirler mi?
Kolay gezinme açık olduğu için yapıyor bunu, yani telefonun sol ve sağ ekranını geri tuşu ve ana ekran tuşu olarak kullandığınız için.
Ne alaka diyebilirsiniz geri ve ana ekran tuşu olarak kullanmak için bir algılama alanı var bu alana giriyor bu harfler. Bazen silme ve enter turşuda çalışmayabilir sebebi yine aynıdır. Deneyebilirsiniz

MakineMaden

Çiçeği burnunda
Kolay gezinme açık olduğu için yapıyor bunu, yani telefonun sol ve sağ ekranını geri tuşu ve ana ekran tuşu olarak kullandığınız için.
Ne alaka diyebilirsiniz geri ve ana ekran tuşu olarak kullanmak için bir algılama alanı var bu alana giriyor bu harfler. Bazen silme ve enter turşuda çalışmayabilir sebebi yine aynıdır. Deneyebilirsiniz
Hocam kolay gezinme dediğiniz nedir? M back özelliğinden mi Bahsediyorsunuz?