Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Paradox78

Çiçeği burnunda
Merhaba bir konuda danışmak istiyorum. 16th 128gb 8GB telefonda yandex navigasyonda bilgi geç geldiğinden çok fazla yaznlış yere gidiyorum. Daha önceki telefonlarımda yoktu. Düzeltmesi hakkında bilgisi olan var mı? Yoksa satacağım.

DasheriM

Çiçeği burnunda
Ya arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Yaklaşık son 1 aydır şarjım aşırı çabuk biter oldu. Telefonu mart ayında almıştım. Sabah dışarı çıktım ve az önce eve geldim. 2.5 saat 3g ile kullanımda şarjım %29 a düştü. Şu an bunları yazarken %27 oldu. 🤦‍♂️😡

Bunu düzeltmek için ne yapabilirim? Arka planda açılabilir uygulama (bildirim sorunu yaşamamak için) olarak sadece whatsapp, Skype ve antiland var.

Ayrıca evdeyken 4.5g de telefon çekmiyor. İnterneti çalışıyor ama telefon gelmiyor ya da arama yapamıyorum. Kapalı gibi gözüküyor biri aramaya çalışınca. Ben de o yüzden 3g de kullanıyorum fakat son 1-2 aydır evden çıktığımda netim olmuyor. Telefonu kapatıp açınca düzeliyor. 🤦‍♂️ Kafayı yemek üzereyim. Fikri olan var mı??? Fabrika ayarlarına dönsem hem şarj hem 3g sorunu düzelir mi?

Edit: bu mesajı yazarken %27 ye düştü şarj. Onun da sssini ekledim. 😕😩

Edit 2: Telefonum 128 gb hafıza 8 gblık modeli. 7,3 global rom kurulu. Ayrıca aşırı ısınma problemi yaşamaya başladım. Skype görüntülü görüşme yaparken 52 dereceyi gördü telefon. Normal kullanımda webde dolaşırken 41-42 dereceye çıkıyor.

Edit 3: evet 3 saat 20 dk ekran süresi sonunda şarj %7 ye düştü 😭😭😭 Ss eklendi.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

xBordomavi1461

Araştırmacı-Yazar
Ya arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Yaklaşık son 1 aydır şarjım aşırı çabuk biter oldu. Telefonu mart ayında almıştım. Sabah dışarı çıktım ve az önce eve geldim. 2.5 saat 3g ile kullanımda şarjım %29 a düştü. Şu an bunları yazarken %27 oldu. 🤦‍♂️😡

Bunu düzeltmek için ne yapabilirim? Arka planda açılabilir uygulama (bildirim sorunu yaşamamak için) olarak sadece whatsapp, Skype ve antiland var.

Ayrıca evdeyken 4.5g de telefon çekmiyor. İnterneti çalışıyor ama telefon gelmiyor ya da arama yapamıyorum. Kapalı gibi gözüküyor biri aramaya çalışınca. Ben de o yüzden 3g de kullanıyorum fakat son 1-2 aydır evden çıktığımda netim olmuyor. Telefonu kapatıp açınca düzeliyor. 🤦‍♂️ Kafayı yemek üzereyim. Fikri olan var mı??? Fabrika ayarlarına dönsem hem şarj hem 3g sorunu düzelir mi?

Edit 2: Telefonum 128 gb hafıza 8 gblık modeli. 7,3 global rom kurulu. Ayrıca aşırı ısınma problemi yaşamaya başladım. Skype görüntülü görüşme yaparken 52 dereceyi gördü telefon. Normal kullanımda webde dolaşırken 41-42 dereceye çıkıyor.

Hocam kesinlikle sıfırlamanızı öneririm Yedeklerinizi Alıp pcye atın (uygulamaları almamanızı öneririm) Güç + Ses ile hard reset atın

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Facebook aşırı güç tüketimi sağlıyor arka planda. Ben arka planda çalışmasını engelledim. Mesela 10 dakika da %10 gitmiş.

Bir de fark ettiğim bir durum var telefon %40 Dan sonra daha hızlı tüketim sağlıyor. Meizu tarafında bir pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum. Sıfır kurulum yaptım günlerdir aynı kullanımda test ediyorum %40 dan sonra çok daha hızlı düşüyor şarjım. Örneğin %50 ye kadar 2 saat 30 dakika ekran süresi varken %10 lara geldiğinde 3 saat 30 dakika falan oluyor. Zira performansı ve batarya orantıla seçeneği olduğu için daha da iyi gitmesi gerekirken daha kötü gidiyor başka bir açıklaması olamaz zira akşam saatlerinde ekran parlaklığı daha düşük fakat %40 alTina düşünce şarjım çok hızlı düşüyor.

kadaxo

Çiçeği burnunda

Telefonun zor çektiği yerlerde hızlı biter şarj

Bocogooriver

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar bir sorum olacak. Ben ikinci el meizu pop tws50 birinden aldım garantisinin 2.ayındaydı. Şuan hala 16 ayı var.ürünü hepsiburada satmış. Şimdi şarj problemi var. Garantiye göndermeyi istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum.fatura benim adıma değil dolayısıyla uygulamada siparişi gönder diyemiyorum.yardımcı olabilecek var mı ? Süreç nasıl işliyor ?

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar selam
Söyle bir sorunum var. Gece teli bıraktığımda sabah %10-15 Google play services ve anlık bildirim şu şekilde şarj harcıyor. Ne yaptıysam çözemedim. Sanırım derin uykuya geçmesini engelleyip sürekli arkada batarya tüketiyor ve sadece cihaz beklerken böyle bir sorun var. Gündüz kullanımda herhangi bir sorun olmuyor. Cihazda 3 tane Google hesabı var. Account sync kısmından bakıyorum sorunlu bir sync var mı diye o da yok. Hepsi sorunsuz sync ediyor. Tecrübe eden var mı böyle bir şeyi ? Varr mı aynı şeyi yaşayip çözen ya da fikri olan ?

Denediklerim

Google play services sildim yeniden kurdum güncelledim on belleği temizledim.
Arkada sync olan herseyi kapattım hepsini açtım denedim sonuç aynı.

Ekli dosyalar

ByRohan96

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar selam
Söyle bir sorunum var. Gece teli bıraktığımda sabah %10-15 Google play services ve anlık bildirim şu şekilde şarj harcıyor. Ne yaptıysam çözemedim. Sanırım derin uykuya geçmesini engelleyip sürekli arkada batarya tüketiyor ve sadece cihaz beklerken böyle bir sorun var. Gündüz kullanımda herhangi bir sorun olmuyor. Cihazda 3 tane Google hesabı var. Account sync kısmından bakıyorum sorunlu bir sync var mı diye o da yok. Hepsi sorunsuz sync ediyor. Tecrübe eden var mı böyle bir şeyi ? Varr mı aynı şeyi yaşayip çözen ya da fikri olan ?

Denediklerim

Google play services sildim yeniden kurdum güncelledim on belleği temizledim.
Arkada sync olan herseyi kapattım hepsini açtım denedim sonuç aynı.
Büyük sorun edilecek birşey değil bence hocam yeni güncellemeyle hepsi çözülecektir bence hiç uğraşmayın güncellemeyi bekleyin.