Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

demordic

Çiçeği burnunda
Ekrandan parmak izi işi henüz tırt bir teklonoji. Bence parmak izi için en iyi konum yanda bulunan power tuşu (nova 5t gibi). Aynı parmağı 5 defa kayda alıyorsun, ilk başta fena değil gibi ama sonraları tanımamaya başlıyor. Ben parmak izinden vaz geçtim desen kilit kullanıyorum.

tachyon

Merhaba, dünya!
Parmağınızı bir kaç kez tanıttaysanız ve okumakta zorlanıyorsa ya ekran kirlidir yada parmak. Bu telefonda bu teknoloji ilk nesil olduğu için ağır çalışıyor. Parmak okuma süresi bir saniyeden biraz daha düşük. 2.-3. nesil okuyucular çok daha hızlı tepki veriyor hatta normal okuyucu seviyesine geldikleri söyleniyor. Acele edilmez ve ısrarla üzerinde tutulursa açıyor. Normalde yüz okumayı kullanıyorum ancak telefonu yüze yakın tutmazsanız karanlıkta çalışmadığında mecburen parmak izini kullanıyorum.

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Hocam x8 kullanıyorum flyme 8.1.5 var. %13te 7 buçuk saat ekran süresi alıyorum. %70inde hücresel açık %30unda wifi açıktı. Konum hep kapalı. Otomatik parlaklıkda kullandım hep ev içindeydim. Oyun oynamıyorum. En çok wp spotify ve internette dolaşma. Ss almadığım için ss atamıyorum :D
AMOLED ekran ile LCD arasında elektrik tüketimi açısından pek fark yok gibi bence, özellikle dışarıda kullanılıyorsa.

efrasya

Çiçeği burnunda
Telefonun parmak izi tanimiyor yada zor taniyor ayari varmi
belki biraz komik gelecek size ama söyle arz edeyim
çevremde 2-3 kişide bu cihaz var onlar cok iyi çalıştığını söylüyor parmak izinin ve ben de gözlemledim her seferinde okuyor.
bendeniz 5 defa tanıtmama rağmen (en fazla bu kadar izin veriyor :) ) bazen okumuyor.
acaba diyorum benim parmakta mi sorun var :)

seltoron

Merhaba, dünya!
Yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum çok şükür çok memnunum parmak izi konusunda. Sormak istediğim başka bir soru var, Twitterda yada Instagram'da dolaşırken bazı emojiler gözükmüyor. Sebebini bilen var mı, nasıl düzeltebilirim?

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Batarya takibi yaparken Ampere uygulamasını yükledim. Uygulama yüklü iken güç tuşuyla dahi bazen ekran açılmıyordu, telefonu yeniden başlatmak zorunda kalıyordum, uygulamayı kaldırınca düzeldi. Bilginize.

Ahmett006

Çiçeği burnunda
Merhaba arkadaslar, telefon evin 3. Kattindan asagi dustu ekran kirildi. KVK servisi 1108 tl ekran degisim ucreti istiyor. Sizce degistirmelimiyim (birde baska sorunlar olabilirmi dusmeye bagli) yoksa 2550tl ye samsung galaxy a70 sifir cihaz var garantili onu mu almaliyim ikilemde kadim size danisayim dedim. Tesekkurler.

Merhaba arkadaslar, telefon evin 3. Kattindan asagi dustu ekran kirildi. KVK servisi 1108 tl ekran degisim ucreti istiyor. Sizce degistirmelimiyim (birde baska sorunlar olabilirmi dusmeye bagli) yoksa 2550tl ye samsung galaxy a70 sifir cihaz var garantili onu mu almaliyim ikilemde kadim size danisayim dedim. Tesekkurler.
Geçmiş olsun. Bence öncelikle servis dışında ekranı değiştirebileğin alternatif bir telefon servisi bul. Araştırırsan meizu 16th ekran değişimi yapan yerler bulabilirsin.

Ahmett006

Çiçeği burnunda
Geçmiş olsun. Bence öncelikle servis dışında ekranı değiştirebileğin alternatif bir telefon servisi bul. Araştırırsan meizu 16th ekran değişimi yapan yerler bulabilirsin.
Sagolun. Servis disinda degistirmek riskli geliyor bana (Orjinaik ve garanti hususunda). Ya hic degistirmeyip baska alternatiflere bakacagim. Baskada alternatif telefon f/p bulamiyorum. Yara degistirip devam edecegim.

Sagolun. Servis disinda degistirmek riskli geliyor bana (Orjinaik ve garanti hususunda). Ya hic degistirmeyip baska alternatiflere bakacagim. Baskada alternatif telefon f/p bulamiyorum. Yara degistirip devam edecegim.
başka serviste içini açtırıp test edip ekran taktırabilirsüniz gibime geliyor eğer başka aksamların da zarar görmüş olabileceğini düşünüyorsanız

C.Sancak

Merhaba, dünya!
Bizim telefon dışında tüm telefonlara android 9 gelmiş sürpriz oldu direk Android 10 vermeyecekler miydi? Yakında 16th ya da gelir diye düşünüyorum.
Gerçekten kafa karıştırıcı android 10 sizin telefonuz kaldırmaz demek mi oluyor şimdi bu?

yoksa adım adım mı yükseltecekler, gerçekten akıl sır ermiyor bu meizunun yazılım ekibine

Hype59

Çiçeği burnunda
Benim Meizu 16th deneyimim biraz keyifsiz oldu. Arka kapak kılıf kullanırken kırıldı ve kamera camı çıktı, kamera lensi çizildi, bunlar benim hatam tabikide. Ama kendi kendine olan sorunlarda vardı. Şebeke çekmemeye basladı, hızlı şarj bozuldu (yazılımsal mı bilmiyorum telefonu sıfırlayamazdım) ve ekran yaklaşık 1 ay önce bir anda arızalandı. Servisede ulasamıyoruz, ulassak parca olamayabiliyor. 3000 tl ye sd845 li telefon alabilirken artık mediatekli alabiliyoruz. Çok kararsızım servisemi göndermeliyim yeni telefon mu almalıyım ? acil ihtiyacım var telefona ayrıca servis kaç hafta bekletir beni.

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Benim Meizu 16th deneyimim biraz keyifsiz oldu. Arka kapak kılıf kullanırken kırıldı ve kamera camı çıktı, kamera lensi çizildi, bunlar benim hatam tabikide. Ama kendi kendine olan sorunlarda vardı. Şebeke çekmemeye basladı, hızlı şarj bozuldu (yazılımsal mı bilmiyorum telefonu sıfırlayamazdım) ve ekran yaklaşık 1 ay önce bir anda arızalandı. Servisede ulasamıyoruz, ulassak parca olamayabiliyor. 3000 tl ye sd845 li telefon alabilirken artık mediatekli alabiliyoruz. Çok kararsızım servisemi göndermeliyim yeni telefon mu almalıyım ? acil ihtiyacım var telefona ayrıca servis kaç hafta bekletir beni.
Şebeke problemleri yaşamaya başladıysanız değiştirmek bence çok daha mantıklı. Şuan sd720 tek çekirdekte sd845 ile aynı, hatta tek çekirdekte birazcık daha hızlı.

tachyon

Merhaba, dünya!
Şebeke problemleri yaşamaya başladıysanız değiştirmek bence çok daha mantıklı. Şuan sd720 tek çekirdekte sd845 ile aynı, hatta tek çekirdekte birazcık daha hızlı.
Sd720 ile Sd 845'i karşılaştırmak da neyin nesi? Bir orta segment diğeri üst segment. Tek çekirdekte nasıl aynı performansı hatta daha iyisini gösteriyor onu da anlamış değilim. Kısa vadede hiç bir 700 serisi işlemcinin önceki 820-835-845 ve daha üstü seri işlemcileri geçmesi mümkün görünmüyor. Aşağıda karşılaştırmasını verdiğim linki incelemeni tavsiye ederim. 845 işlemciler ancak kendi gibi 800 serisi işlemcilerle karşılaştırılabilir.
https://versus.com/tr/qualcomm-snapdragon-720g-vs-qualcomm-snapdragon-845