Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Sd720 ile Sd 845'i karşılaştırmak da neyin nesi? Bir orta segment diğeri üst segment. Tek çekirdekte nasıl aynı performansı hatta daha iyisini gösteriyor onu da anlamış değilim. Kısa vadede hiç bir 700 serisi işlemcinin önceki 820-835-845 ve daha üstü seri işlemcileri geçmesi mümkün görünmüyor. Aşağıda karşılaştırmasını verdiğim linki incelemeni tavsiye ederim. 845 işlemciler ancak kendi gibi 800 serisi işlemcilerle karşılaştırılabilir.
https://versus.com/tr/qualcomm-snapdragon-720g-vs-qualcomm-snapdragon-845
Ben de Geekbench skorlarına göz atmanızı tavsiye ederim. Zaten toplam işlem gücü 845'in gerisinde.

tachyon

Merhaba, dünya!
Ya yürü git arkadaşım Geekbench'in hangi sürümünden bahsediyorsun? Eski sürümü ile yeni sürümünü karıştırmışsın gelmiş bana burada ahkam kesiyorsun. Aynı sürüm Geekbench iki telefon bul biri 720 olsun diğeri 845 olsun. Gözünü seveyim o şekilde bir karşılaştırma yap. Ondan sonra bana burada ahkam kes. Bu iki işlemciyi bırak karşılaştırmayı aynı cümle içerisinde kullanman bile büyük bir hata.

C.Sancak

Merhaba, dünya!
Kapalı beta da son durum nedir acaba?
Kullanan arkadaşlar bilgilendirebilir mi, bluetooth kulaklık çalışıyor mu ve de ısınma sorunu, batarya tüketimi ve arayüz akıcılığı durumlar hakkında biri bilgi verebilirse sevinirim.

omer12

Çiçeği burnunda
Merhaba telefonu cebimden çıkardığımda telefon aşağıdaki resimdeki gibi boot moduna girmiş. Fakat tüm tuş kombinasyonlarını denememe, şarja ve usb'yle bilgisayara bağlamama rağmen hiç bir şekilde çıkamıyorum.
Bununla karşılaşan var mı? Nasıl çıkabilirim buradan acaba? Şarjı az olsa bitmesini bekleyeyim diyeceğim ama %90 filandı. Bir ayda ancak biter.

P00912-205335-min.jpg

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Merhaba telefonu cebimden çıkardığımda telefon aşağıdaki resimdeki gibi boot moduna girmiş. Fakat tüm tuş kombinasyonlarını denememe, şarja ve usb'yle bilgisayara bağlamama rağmen hiç bir şekilde çıkamıyorum.
Bununla karşılaşan var mı? Nasıl çıkabilirim buradan acaba? Şarjı az olsa bitmesini bekleyeyim diyeceğim ama %90 filandı. Bir ayda ancak biter.

Ekli dosyayı görüntüle 2537
Şarjın bitmesini beklemene gerek yok :D Güç tuşuna uzun bir süre basılı tutunca yaklaşık 15 sn. kapanacak yada yeniden başlayacak.

omer12

Çiçeği burnunda
Şarjın bitmesini beklemene gerek yok :D Güç tuşuna uzun bir süre basılı tutunca yaklaşık 15 sn. kapanacak yada yeniden başlayacak.
Sağolun cevabınız için. Onu denemiştim ama olmadı ne yazık ki. Güç ve ses kısma tuşlarına 10 saniye filan basıyordum olmamıştı. Sonunda inat edip ellerimi çok ama çok uzun bir süre hiç kaldırmadan güç ve ses tuşlarına basılı tuttum (Tuşlar öyle kalacaktı neredeyse :D) ve kapandı. Dediğiniz gibi normalde de boot moda giriyor ama hemen çıkabiliyordum ama bu sefer garip bir durum oldu. Belki aynısını yaşayan filan olursa yazayım dedim.

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Sağolun cevabınız için. Onu denemiştim ama olmadı ne yazık ki. Güç ve ses kısma tuşlarına 10 saniye filan basıyordum olmamıştı. Sonunda inat edip ellerimi çok ama çok uzun bir süre hiç kaldırmadan güç ve ses tuşlarına basılı tuttum (Tuşlar öyle kalacaktı neredeyse :D) ve kapandı. Dediğiniz gibi normalde de boot moda giriyor ama hemen çıkabiliyordum ama bu sefer garip bir durum oldu. Belki aynısını yaşayan filan olursa yazayım dedim.
Herhangi bir donma kilitlenme durumunda sadece güç tuşuna basılı tutmak yeterli olacaktır. Fastboot mode da zaten, ses tuşu ve güç tuşu birlikte basılınca açılıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 2537
bu durum bende de oluyor ama ben bootloader kilidi açtığımdan bazen sistemi veya başka bir dosyayı emin olamadım silip reboot attığımda başıma geliyor kendiniz yapabileceğiniz tek yol qfil sanırım benle aynıysa durum

ceremo

Çiçeği burnunda

C.Sancak

Merhaba, dünya!

Flyme 8.20.9.8A daily ben bu sürümü denedim geçen hafta bluetooth kulaklık çalışıyordu evet ama ısınma sorunu vardı bir de ben stock launcher kullanamıyorum nova launcher ile çalışma sorunu vardı ama emin olmamak ile birlikte bu sorun sanırım android 10 ile alternatif launcher lar arasında yaşanıyor son daily de durum nedir siz stock launcher mı kullanıyorsunuz?

Huseyinszr

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar belli ki stabile güncelleme vs gelmiyecek gelir diye bekledim root çin sürümü vs uğraşmak istemedim ama sizce geçmeye değer mi
Değerse hangi adımları izlemeliyim nasıl yapıcam

tachyon

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar belli ki stabile güncelleme vs gelmiyecek gelir diye bekledim root çin sürümü vs uğraşmak istemedim ama sizce geçmeye değer mi
Değerse hangi adımları izlemeliyim nasıl yapıcam
Biraz bekle, öyle zannediyorum Ekim ayında (daha önce de olabilir) Android 10 Flyme 8 güncellemesi yapılacak. Ben yaklaşık 1 yıldır Çin 8 kullanıyorum gayet memnunum. Android 10 sürümü çıksın öyle yaparsınız güncelleme.

exMessage

Çiçeği burnunda
Biraz bekle, öyle zannediyorum Ekim ayında (daha önce de olabilir) Android 10 Flyme 8 güncellemesi yapılacak. Ben yaklaşık 1 yıldır Çin 8 kullanıyorum gayet memnunum. Android 10 sürümü çıksın öyle yaparsınız güncelleme.
Hiç uygulama çalışmaması gibi sorunlar ile karşılaşmadınız mı? Ben Android 10 Flyme 8 upgradeini yapınca öyle bir sorun ile karşılaşmıştım. Bazı uygulamalar çalışmıyordu.

tachyon

Merhaba, dünya!
Hiç uygulama çalışmaması gibi sorunlar ile karşılaşmadınız mı? Ben Android 10 Flyme 8 upgradeini yapınca öyle bir sorun ile karşılaşmıştım. Bazı uygulamalar çalışmıyordu.
Şimdiye kadar öyle bir sorunla karşılaşmadım. Zaten kararlı sürümde öyle sorunlar pek fazla olmaz çünkü kolay güncelleme yapamıyorlar sizin de gördüğünüz gibi. Bir kaç aydır betası test ediliyor. Nihai sürümde bu tip hatalar minumum'a iner.

Merhaba. Ben Garanti bankasının görüntülü görüşmesini kullanırken karşı taraftaki müşteri hizmetleri hep "sesinizi alamıyorum" diyor. Uygulamanın mikrofon kullanmaya izni de var halbuki. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba? Başta uygulamada sorun olabilir dedim ama bu uygulamayı binlerce insan kullanıyor sonuçta. Ve uzun süredir bu şekilde bu durum.
Bu arada aynı sorun turkcell'in bip uygulamasında da var. Evdeki iki meizu 16th ile birbirini görüntülü arattırıyorum. Hangi telefondan aramayı başlatırsam sadece onun sesi karşıya gidiyor. Yani sadece arayan tarafın sesi gidiyor. Arananın sesi karşıya gitmiyor. Aslında android 10 gelince düzelir belki diye bekliyordum ama bugün bankayla görüşmem gerekiyor. Bilen ya da fikri olan yardım edebilirse sevinirim.

Merhaba. Ben Garanti bankasının görüntülü görüşmesini kullanırken karşı taraftaki müşteri hizmetleri hep "sesinizi alamıyorum" diyor. Uygulamanın mikrofon kullanmaya izni de var halbuki. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba? Başta uygulamada sorun olabilir dedim ama bu uygulamayı binlerce insan kullanıyor sonuçta. Ve uzun süredir bu şekilde bu durum.
Bu arada aynı sorun turkcell'in bip uygulamasında da var. Evdeki iki meizu 16th ile birbirini görüntülü arattırıyorum. Hangi telefondan aramayı başlatırsam sadece onun sesi karşıya gidiyor. Yani sadece arayan tarafın sesi gidiyor. Arananın sesi karşıya gitmiyor. Aslında android 10 gelince düzelir belki diye bekliyordum ama bugün bankayla görüşmem gerekiyor. Bilen ya da fikri olan yardım edebilirse sevinirim.
aynı durum bende de var, 2-3 gündür uğraşıyorum. aynı..