Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

ByTahsin

Çiçeği burnunda
Merhaba. Ben Garanti bankasının görüntülü görüşmesini kullanırken karşı taraftaki müşteri hizmetleri hep "sesinizi alamıyorum" diyor. Uygulamanın mikrofon kullanmaya izni de var halbuki. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba? Başta uygulamada sorun olabilir dedim ama bu uygulamayı binlerce insan kullanıyor sonuçta. Ve uzun süredir bu şekilde bu durum.
Bu arada aynı sorun turkcell'in bip uygulamasında da var. Evdeki iki meizu 16th ile birbirini görüntülü arattırıyorum. Hangi telefondan aramayı başlatırsam sadece onun sesi karşıya gidiyor. Yani sadece arayan tarafın sesi gidiyor. Arananın sesi karşıya gitmiyor. Aslında android 10 gelince düzelir belki diye bekliyordum ama bugün bankayla görüşmem gerekiyor. Bilen ya da fikri olan yardım edebilirse sevinirim.
Malesef çözümü yok güncelleme gelirse belki düzelir. Güncelleme gelmiceğine göre telefon değiştirmeni tavsiye ederim. Telefon fiyatları da pahalı geliyor bana değiştiremedim ben😥

Zorro2006

Çiçeği burnunda
Telefonun pil süresi nasıl uzatılır bunun için proramlar varmı yada madurl olarak ne gibi ayarlar yapılmalı uzun ekran süresi olan arkadaşlar detaylı olarak neler yapılacağını paylaşabilirmi sürüm 7 global teşekkürler

UJohnLAue

Çiçeği burnunda
Telefonun pil süresi nasıl uzatılır bunun için proramlar varmı yada madurl olarak ne gibi ayarlar yapılmalı uzun ekran süresi olan arkadaşlar detaylı olarak neler yapılacağını paylaşabilirmi sürüm 7 global teşekkürler
Merhaba. Ben kendi kullanımı mı ve yaptıklarımı anlatayım belki faydası olur.

%100 şarj sonrası minimum iki gün kullanıma sahibim ama herkes benim gibi kullanmıyordur diye düşünüyorum. Benim telefonum root'lu bir telefon. Bu sebepten greenify donate paket var bende ve bu uygulama arka planda hiçbir uygulama çalıştırmıyor sadece önemli gördüğüm birkaç uygulama çalışıyor. WhatsApp gibi. Her neyse ben temel olarak neler yaptıklarımı şöyle geçeyim;

1- Greenify kullanarak arka planda gereksiz yere çalışabilecek herşeyi kapatıyorum.
2- Genel olarak telefonumu az kullandığım zamanlarda düşük güç modunda kullanıyorum.
3- Titreşim ve sesler bende tamamiyle kapalı.
4- Wi-Fi gibi, bluetooth gibi, gps ( konum takibi ) gibi özellikler her zaman kapalı durumda olmalı arka planda şarj yememesi açısından. Sadece ihtiyacım olduğu vakitlerde kullanıyorum bahsettiklerimi.
5- Ekran parlaklığı otomatikte ve amoled ekranı unutmamamız lazım genel olarak bütün telefonumu baştan aşağı siyah durumda kullanıyorum whatsapp'ından ekran görüntüsünden ayarlar'a kadar, sistem klavyemden youtube'a kadar herşey black durumda. Ama dikkat edin mesela whatsapp'ın koyu teması black değil o yüzden arkada ışıklandırma kesinlikle yapılıyor.
6- Widgetları falan hiç kullanmıyorum.

Bu yaptıklarım ile minimum iki gün süre ile telefonu kullanıyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Zorro2006

Çiçeği burnunda

%100 şarj sonrası minimum iki gün kullanıma sahibim ama herkes benim gibi kullanmıyordur diye düşünüyorum. Benim telefonum root'lu bir telefon. Bu sebepten greenify donate paket var bende ve bu uygulama arka planda hiçbir uygulama çalıştırmıyor sadece önemli gördüğüm birkaç uygulama çalışıyor. WhatsApp gibi. Her neyse ben temel olarak neler yaptıklarımı şöyle geçeyim;

1- Greenify kullanarak arka planda gereksiz yere çalışabilecek herşeyi kapatıyorum.
2- Genel olarak telefonumu az kullandığım zamanlarda düşük güç modunda kullanıyorum.
4- Wi-Fi gibi, bluetooth gibi, gps ( konum takibi ) gibi özellikler her zaman kapalı durumda olmalı arka planda şarj yememesi açısından. Sadece ihtiyacım olduğu vakitlerde kullanıyorum bahsettiklerimi.
5- Ekran parlaklığı otomatikte ve amoled ekranı unutmamamız lazım genel olarak bütün telefonumu baştan aşağı siyah durumda kullanıyorum whatsapp'ından ekran görüntüsünden ayarlar'a kadar, sistem klavyemden youtube'a kadar herşey black durumda. Ama dikkat edin mesela whatsapp'ın koyu teması black değil o yüzden arkada ışıklandırma kesinlikle yapılıyor.

Bu yaptıklarım ile minimum iki gün süre ile telefonu kullanıyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Tşk dostum

Titreşimleri ve sesleri neden kapatıyorsun, çağrı geldiğinde nasıl anlayacaksın?

efrasya

Çiçeği burnunda

greenify olmadan da flyme sistemi sayesinde arka plan uygulamalarini kısıtlıyorum.bunu siz de biliyorsunuzdur mutlaka. bu işlem greenify kadar etkili ve katı bi kapatma/arka planda çalışmama etkisi göstermiyor mudur? mesela deneme amaçlı wp kapadığında mesaj gelmiyor o derece?

UJohnLAue

Çiçeği burnunda
greenify olmadan da flyme sistemi sayesinde arka plan uygulamalarini kısıtlıyorum.bunu siz de biliyorsunuzdur mutlaka. bu işlem greenify kadar etkili ve katı bi kapatma/arka planda çalışmama etkisi göstermiyor mudur? mesela deneme amaçlı wp kapadığında mesaj gelmiyor o derece?
Açıkcası hocam ben arka plan kısıtlama olayını hiç denemedim. Ben greenify'i belki 5-6 senedir aralıksız kullanıyorum bu sebepten dolayı telefon'u ilk aldığım play storedan yüklediğim belkide ilk beş uygulamadan biri. Ama deneme amaçlı wp kapandığında dediğiniz olay bende de oluyor olay tamamiyle bu sanırım aynı işlevi görüyorlar aralarında büyük fark olacağını düşünmüyorum. Ama nedir mesela telefonda xposed modülü yüklü olduğunda uygulama her zaman kapalı kalıyor vs gsm mesajlarınıda xposed sayesinde alabiliyorsunuz ve performansa açık ara farkı var çünkü whatsapp dahil instagram dahil ne bileyim sistem uygulamaları dahil herşeyi kapatıp, mesaj geldiğinde önemli hatırlatmalar olduğunda sana bildirim düşüyor bildirim'i okuyorsun kapatıyorsun yine tüm arka planda hepsi kapalı durumda. Yani maalesef normal greenify'de bu yok. Yani örneğin dediğiniz gibi whatsapp'ın arka planda çalışmasını kapatırsanız bildirim alamıyorsunuz ta ki girene kadar işte buda olmuyor yani.

Ama sonuç olarak ikisinin de aynı işlevi gördüğünü düşünüyorum sadece uzun süredir greenify kullandığımdan hiç alternatiflere bakmadım.

UJohnLAue

Çiçeği burnunda
Titreşimleri ve sesleri neden kapatıyorsun, çağrı geldiğinde nasıl anlayacaksın?
Yok hocam ben normal telefon titreşimlerinden bahsediyorum yani şuan işte olduğumdan telefonum yanımda değil tam ayarlar'dan anlatamayacağım ama normal telefonun içerisinde gezerken hiçbir şekilde titreşim olmuyor hiçbir geri tuşuna bastığımda mesaj yazdığımda gelmiyor aynı şekilde seste ayarlar ses ve titreşim bölümünün en altındaki yerlerden bahsediyorum hepsi kapalı. Ama arama olduğu vakit telefonum hem titriyor hemde çalıyor o ayrı bir ayar.

Aslan7

Merhaba, dünya!
2 yıl yoğun kullanım sonucunda batarya performansım neredeyse yarı yarıya düştü (haliyle..). 2 ay sonra garantisi biteceği için garantiye yollamayı düşünüyorum. Daha önce batarya değişimi için garantiye gönderen oldu mu?

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Açıkcası hocam ben arka plan kısıtlama olayını hiç denemedim. Ben greenify'i belki 5-6 senedir aralıksız kullanıyorum bu sebepten dolayı telefon'u ilk aldığım play storedan yüklediğim belkide ilk beş uygulamadan biri. Ama deneme amaçlı wp kapandığında dediğiniz olay bende de oluyor olay tamamiyle bu sanırım aynı işlevi görüyorlar aralarında büyük fark olacağını düşünmüyorum. Ama nedir mesela telefonda xposed modülü yüklü olduğunda uygulama her zaman kapalı kalıyor vs gsm mesajlarınıda xposed sayesinde alabiliyorsunuz ve performansa açık ara farkı var çünkü whatsapp dahil instagram dahil ne bileyim sistem uygulamaları dahil herşeyi kapatıp, mesaj geldiğinde önemli hatırlatmalar olduğunda sana bildirim düşüyor bildirim'i okuyorsun kapatıyorsun yine tüm arka planda hepsi kapalı durumda. Yani maalesef normal greenify'de bu yok. Yani örneğin dediğiniz gibi whatsapp'ın arka planda çalışmasını kapatırsanız bildirim alamıyorsunuz ta ki girene kadar işte buda olmuyor yani.

Ama sonuç olarak ikisinin de aynı işlevi gördüğünü düşünüyorum sadece uzun süredir greenify kullandığımdan hiç alternatiflere bakmadım.
Flyme arka plan pil konusunda tabi etki yaratıyor ama bu sefer bildirim alamıyorsunuz. Bahsettiğiniz özellikler için donation pack mi almak lazım anlamadım. Ben greenift ve donation pack satın aldım ama Root olmadan pek bir işe yaramadı gibi. Kullandığınız ayarları paylaşabilir misiniz. Bundan sonra güncelleme ile uğraşmayacagim sanırım zaten iki yılı geçti flyme den bir cacık olacağı yok en iyisi bu şekilde rootlayip bahsettiğiniz kadar etki yaratiyorsa greenify kurup volte vs ile yola devam etmek gibi.

UJohnLAue

Çiçeği burnunda
Flyme arka plan pil konusunda tabi etki yaratıyor ama bu sefer bildirim alamıyorsunuz. Bahsettiğiniz özellikler için donation pack mi almak lazım anlamadım. Ben greenift ve donation pack satın aldım ama Root olmadan pek bir işe yaramadı gibi. Kullandığınız ayarları paylaşabilir misiniz. Bundan sonra güncelleme ile uğraşmayacagim sanırım zaten iki yılı geçti flyme den bir cacık olacağı yok en iyisi bu şekilde rootlayip bahsettiğiniz kadar etki yaratiyorsa greenify kurup volte vs ile yola devam etmek gibi.
Şimdi hocam durum şöyle ki o bildirim alamama durumu greefiny'de de var. Tabi bunun çözümü ise rootlu bir telefon ile xposed yüklemeniz. Yani xposed'u yüklediğinizde greenify'e girince ayarlar kısmından xposed ayarları mı ne öyle bir ayar vardı yine kurumdayım telefon yanımda değil tam bakamıyorum ama ayarlardan xposed yazan yere girdiğinizde gsm mesajlarını al tarzında bir tabir var rootlu ve xposed yüklü bir telefonunuz var ise ona tik koydunuzda yani açtığınızda whatsapp'ı uyutsanız dahi size mesaj gelince telefonuna düşüyor. Maalesef başka türlü alması mümkün değil diye biliyorum.

Çok büyük fark yaratır mı bilmiyorum. Yani bir whatsapp'ın arka planda çalışması %kaç şarj yer günde açıkcası çok büyük bir fark yaratmaz ama önceki mesajlarımda belirttiğim taktikler ile telefon bekler pozisyonda iken oldukça az şarj yiyor ki 2 günde bir şarj'a takmamın olayı budur. Ama şunuda belirtmek isterim ben günde 6 saat uyku çıksak, 7 saat kurumda saysak 13 saat zaten telefona hiç dokunmuyorum. Kalan o 11 saatlik dilimde de oyun vs fazla oynamadığım için sadece iş ve mesajlaşmak, mailleşmek, internette surf, haberler ve ufak tefek oyunlar ile bu süreleri alıyorum.

Arkadaşlar bir şey farkettim. Benim parmaklarımda mı sorun var bilmiyorum ama bu telefonun klavye tuşlarına basmak istediğimde eksik veya yanlış yazıyorum. Acaba telefonun dokunmatik hassasiyetinin vasat olduğundan mı yoksa "Gboard" uygulamasından dolayı mı? Uzun kullanımdan sonra bana pek stabil gelmediğini düşünüyorum. iPhone modellerinin bu konuda üstün olduğunu söylüyorlar

Arkadaşlar bir şey farkettim. Benim parmaklarımda mı sorun var bilmiyorum ama bu telefonun klavye tuşlarına basmak istediğimde eksik veya yanlış yazıyorum. Acaba telefonun dokunmatik hassasiyetinin vasat olduğundan mı yoksa "Gboard" uygulamasından dolayı mı? Uzun kullanımdan sonra bana pek stabil gelmediğini düşünüyorum. iPhone modellerinin bu konuda üstün olduğunu söylüyorlar
iPhone klavyeleri kadar osuruktan klavye yoktur sanırım. Kim övüyor çok merak ettim. iPhone'u elime alınca Çince karakterleri olan klavye kullanıyormuş gibi oluyorum. Gboard'u ben uzun yıllardır kullanıyorum. Tek elle kullandığım için klavyeyi küçültüyorum parmaklar da büyük olunca haliyle yanlış basmak normal hale geliyor. Normal boyutta ki Gboard klavyede bir sorun yok.

musdappo

Çiçeği burnunda
Ekran kilit türü çekte olmasına rağmen cevapsız çağrı olduğuda ekran kilidini açıp ana ekrana dönüyor.sifre olduğunda ekran kilitli şekilde kalıyor.kimsede var mı acaba bu sorun?