Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

airmechavi

Çiçeği burnunda
Telefonun şarjı belirgin şekilde düşmeye başladı. Biz hala yeni Android versiyonu bekliyoruz.Galiba cihazın ömrü bunu görmeye yetmeyecek. Ferrari motoru takılmış Şahin gibiyiz.
şarj konusu bende de sıkıntı gerçekten. max 4 saat alıyorum düşük parlaklık ve wifi ile. geceden sabaha %10-%15 arası şarj gidiyor uçak modunda olduğu halde.

airmechavi

Çiçeği burnunda
S01220-01373076.png S01220-09401432.png bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun telefon beklemede çok fazla şarj yiyor. süper güç tasarrufunda ve uçak modunda bırakmama rağmen 8 saatte %10, normal modda bıraksam %20 şarj yiyor. yok mu düzeltmenin bir yolu??

enermax600

Merhaba, dünya!
şarj konusu bende de sıkıntı gerçekten. max 4 saat alıyorum düşük parlaklık ve wifi ile. geceden sabaha %10-%15 arası şarj gidiyor uçak modunda olduğu halde.
Arka planda çalışan uygylamaların tamamını durdurdum whatsupp hariç. Pil tüketiminden en çok hangi yazılım tüketiyor diye baktım " carrier services" diye bişey görünüyordu, onu da durdurdum. Hatta telefonunuzda root varsa bence tümden kaldırın. Artık gece boyu sadece %3 4 civarı düşüyor pil seviyesi. Önceden saat başı % 1 düşüyordu. Bir de şu var şebekenin iy çekmediği yerde pil tüketimi ciddi artıyor.

airmechavi

Çiçeği burnunda
Arka planda çalışan uygylamaların tamamını durdurdum whatsupp hariç. Pil tüketiminden en çok hangi yazılım tüketiyor diye baktım " carrier services" diye bişey görünüyordu, onu da durdurdum. Hatta telefonunuzda root varsa bence tümden kaldırın. Artık gece boyu sadece %3 4 civarı düşüyor pil seviyesi. Önceden saat başı % 1 düşüyordu. Bir de şu var şebekenin iy çekmediği yerde pil tüketimi ciddi artıyor.
hocam hepsini denedim sadece whatsapp ve 2 uygulama açık geri kalan tüm uygulamaların arka plan işlemleri deaktif. oyun vs oynamam sadece sosyal medya max ekran sürem 4.30 saat daha üstünü göremedim. genelde 4 sa ekran süresi alabiliyorum. senkronizasyon vs de kapalı ayrıca. gece beklemede nasıl oluyor anlamıyorum hem uçak modunda hem süper tasarruftayken %10 yemesi normal değil acaba batarya mı değiştirmem lazım cihaz 6 aylık

1Kobra

Merhaba, dünya!
Benim 16th 7,5 aylık..gece 23 te kapatıp saah 7 de açtığımda %1 düşüş yaşıyorum..telefonda whatsapp ve google tüm uygulamaları arka planda tam yetkili şekilde açık,wifi ve vodafon,konum,volte devamlı açık..sanırım sizin bataryada sorun var

C.Sancak

Merhaba, dünya!
Benim 16th 7,5 aylık..gece 23 te kapatıp saah 7 de açtığımda %1 düşüş yaşıyorum..telefonda whatsapp ve google tüm uygulamaları arka planda tam yetkili şekilde açık,wifi ve vodafon,konum,volte devamlı açık..sanırım sizin bataryada sorun var

hocam siz sanırım kapalı beta da daily versiyon kullanıyorsunuz bu versiyon da önceki sürümlere göre telefon kullanılmadığında batarya tüketimi daha iyiydi, karşılaştıranlar bunu göz önüne almasın da yarar var.