Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

K1 1600 e spot olarak görmüştüm istedikleri fiyatlar çok eyvallah güzel telefonlar ama piyasa yeni girmişsin az rekabeti olsun Meizu Türkiye ye bir kez daha teşekkürler bu fiyata bize amiral gemi aldırabildiği için

roosphx

Yönetici
Yönetici
Launcher kullanmayı sevmiyorum hocam ama sırf şuna bakmak için kurabilirim :). Başka bir uygulama kullanabilir miyiz acaba ekran süresini ölçmek için. Siz genelde kaç saat alıyorsunuz.
QuickShortcutMaker uygulamasından Settings'i genişletin altında com.android.settings.fuelgauge.PowerUsageSummary yazanı bulun tıklayın Create deyin ana ekrana bakabileceğiniz bir kısayol gelir launcher kullanmanıza gerek kalmaz

Xuadrox

Merhaba, dünya!
Launcher kullanmayı sevmiyorum hocam ama sırf şuna bakmak için kurabilirim :). Başka bir uygulama kullanabilir miyiz acaba ekran süresini ölçmek için. Siz genelde kaç saat alıyorsunuz.
Hocam ilk gun yıllardır android kullanan bir arkadaşımın tavsiyesiyle kurdum çok da memnunum açıkçası Nova dan normal arayüzü çok kötü geliyor artık biraz ios çakması gibi. Özetle bunun için kurmamistim ama böyle bir bilgilendirme olmasına da sevindim açıkçası zira ayarlarda dediğiniz gibi 12 saatlik kullanımı gösteriyor sanırım.

Genel olarak 6 saat altına hiç düşmedi ekran süresi.Yapamadım yani. Kullanıma bağlı olarak 6-7 saat arası değişiyor ekran süreleri. Henüz hiç düşük güç kodu kullanmadım.

Dun mesela bir sürü foto video çektim kar muhabbetine, baktım fotoğraflar uygulaması arkada yardırıyor kapattım direk çok şarj götürüyor mesela Manuel yaparım artık. Aslında şarjdayken back up özelliği varmış eskiden Google kaldırmış gelse on numara olur. Yine de dün ona rağmen 6 saat altına inmedi. Hiç android kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum ama bu incelikte bir telefon ve bu ekran için yeterli gibi geldi.

Pie veya root gelirse daha yüksek sürelere çıkabileceğini düşünüyorum.

mgezer

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar, cihazı 1 hafta önce alıp aranıza katıldım. cihazı alırken ekran koruyucu da sipariş etmiştim. ekran koruyucuyu taktıktan sonra parmak izi okuyucuda sorun yaşamaya başladım. parmak izini her zaman okumuyor. parmak islerini silip tekrar tanıttım ama yine aynı sorun devam ediyor. sizde böyle bir sorun ile karşılaştınız mı?

Canyash

Merhaba, dünya!
Onu ben de merak ediyorum. Sanırım kişisel bilgileri depolamak için şifreli bir alan açıyor hafızada.
Kasa uygulaması gizli olmasını istediğiniz resim video vb dosyaları saklıyor..bahsettiğiniz yerden aktif edip,telefonun dosyalar uygulamasından giriş yaptıktan sonra herhangi bir video veya resim üzerine gelip seçince altta çıkan üç nokta daha fazlaya tıklayıp kasaya şifrele derseniz video kaybolur yani kendini gizler..galeri ve videolarda gözükmez..onu açmak için tekrar dosyalar uygulamasına girip kasa yazan yere tıklayıp şifre veya parmak izi ile açmak gerekir

Canyash

Merhaba, dünya!
Arkadaşlar, cihazı 1 hafta önce alıp aranıza katıldım. cihazı alırken ekran koruyucu da sipariş etmiştim. ekran koruyucuyu taktıktan sonra parmak izi okuyucuda sorun yaşamaya başladım. parmak izini her zaman okumuyor. parmak islerini silip tekrar tanıttım ama yine aynı sorun devam ediyor. sizde böyle bir sorun ile karşılaştınız mı?
Arkadaşım hayırlı olsun..evet genel bir sorun daha önceki sayfalarda paylaşıldı..bir atıyor 3 çakıyor,3 atıyor 1 çakıyor öyle gidiyor..

Mustaac

Merhaba, dünya!
Hocam cihaz neymiş ya. Kullandıkça daha çok bağlanıyorum. Bu arada burada bahsedilen problemlerden hiçbirini yaşamadım hala. Zore blue nano ekran koruyucu taktım 1 mm açıklık kaldı her iki taraftan ama rahatsız etmiyor. Chyi on arka koruyucu alacağım cinden biraz eskiteyim bunu degistiririm. Almayı düşünen ve kararsız kalan varsa hiç düşünmesin alsın bence.

GANN1CUS

Çiçeği burnunda
Hocam cihaz neymiş ya. Kullandıkça daha çok bağlanıyorum. Bu arada burada bahsedilen problemlerden hiçbirini yaşamadım hala. Zore blue nano ekran koruyucu taktım 1 mm açıklık kaldı her iki taraftan ama rahatsız etmiyor. Chyi on arka koruyucu alacağım cinden biraz eskiteyim bunu degistiririm. Almayı düşünen ve kararsız kalan varsa hiç düşünmesin alsın bence.
Bende dün sipariş verdim cihazı, bugün gelecek bakalım nasıl olacak merakla bekliyorum. Şu bahsettiğiniz koruyucuların linklerini bizimle paylaşırsanız sevinirim hocam, problem yaşamayalım ekrandan parmak izi okuyucusunda.

teşekkür ederim. ben şöyle bişeyi fark ettim. ışıklı ortamlarda bu sorun daha fazla oluyor. inş. yazılımsal bir sorundur?
Bakın hocam 59. sayfaya yazıyorum şuanda bu sorunun cevabını defalarca verdim. Tavsiyelerimi uzun uzun yazdım lütfen biraz okuyalım. Şu forumu kuran insanların emeğine saygı duyalım. Herkes giriyor son sayfadan sorusunu soruyor cevabını almaya çalışıyor. Okumuyorsunuz sonra problem yaşayınca da parmak izi okuyucu problemli oluyor. Canyash hocam da yazmış aynısını. Kaç kere söyledim ne yapması gerektiğüni hala aynı şeyler. Telefonu yeni alan biri şu yazışmaları görse üzülecek parmak izi okuma iyi çalışmıyor diye.

Arkadaşım hayırlı olsun..evet genel bir sorun daha önceki sayfalarda paylaşıldı..bir atıyor 3 çakıyor,3 atıyor 1 çakıyor öyle gidiyor..
Hocam neymiş genel olan sorun söyler misiniz biz de bilelim. Sizden başka kaç kişi daha cihazı ekran koruyucuyla kullanıyor sizin kadar probleö yaşayan yok. Siz sorun yaşayınca sorun genel mi oluyor yani?

mgezer

Çiçeği burnunda
Bakın hocam 59. sayfaya yazıyorum şuanda bu sorunun cevabını defalarca verdim. Tavsiyelerimi uzun uzun yazdım lütfen biraz okuyalım. Şu forumu kuran insanların emeğine saygı duyalım. Herkes giriyor son sayfadan sorusunu soruyor cevabını almaya çalışıyor. Okumuyorsunuz sonra problem yaşayınca da parmak izi okuyucu problemli oluyor. Canyash hocam da yazmış aynısını. Kaç kere söyledim ne yapması gerektiğüni hala aynı şeyler. Telefonu yeni alan biri şu yazışmaları görse üzülecek parmak izi okuma iyi çalışmıyor diye.
Haklısınız. ama 30. sayfaya kadar okuyabildim.bunun gibi sık karşılaşılan olayları ayrı başlıklar halinde konu açılsa nasıl olur. malum şuan 59. sayfa yazı var. yarın 1000 sayfa olunca da aynı cevabı vermek uygun olmaz herhalde. olaya çözüm odaklı bakmanızı rica ediyorum. foruma yeni üye oldum. bi soru sordum bi sürü fırça yedim. forumun amacı soru sormak, çözüm bulmak, yardımcı olmak değil mi? her sorana böyle cevap verilmesi ne kadar uygun?