Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Haklısınız. ama 30. sayfaya kadar okuyabildim.bunun gibi sık karşılaşılan olayları ayrı başlıklar halinde konu açılsa nasıl olur. malum şuan 59. sayfa yazı var. yarın 1000 sayfa olunca da aynı cevabı vermek uygun olmaz herhalde. olaya çözüm odaklı bakmanızı rica ediyorum. foruma yeni üye oldum. bi soru sordum bi sürü fırça yedim. forumun amacı soru sormak, çözüm bulmak, yardımcı olmak değil mi? her sorana böyle cevap verilmesi ne kadar uygun?
Hocam kendi bakış açınızdan bakınca tabii ki siz de haklısınız ama siz bu soruları soran ne ilk kişisiniz ne de son kişi olacaksınız. Estağfurullah fırça falan atmak haddim değil. Lütfen yanlış anlamayın. Siz 30 sayfa okumuşsunuz diyelim hiç okumadan gelen de oluyor. Problemlerle ilgili farklı başlıklar açmak lazım o konuda haklısınız.

sercel

Çiçeği burnunda
Daha önce konuşuldumu bilmiyorum ama tema mağazası çok kısıtlı launcher harici tema sadece mağazadakiler mi var? Özellikle ikon pack falan olsa güzel olur.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Daha önce konuşuldumu bilmiyorum ama tema mağazası çok kısıtlı launcher harici tema sadece mağazadakiler mi var? Özellikle ikon pack falan olsa güzel olur.
Flyme in icon pack desteği yok hocam launcher kullanabilirsiniz. BENİM KENDİ TEMA PAKETİM VAR onları paylaşabilirim flyme in yüzlerce harika teması vardı mağazada geçen sene yılbaşı diye tema yarışması düzenlediler ve mağaza çöp oldu. Aşırı tepki aldı ve tüm temaları silerek 20 yeni tema koymuşlar eskiler gerçekten çok iyiydi.

Arkadaşlar, cihazı 1 hafta önce alıp aranıza katıldım. cihazı alırken ekran koruyucu da sipariş etmiştim. ekran koruyucuyu taktıktan sonra parmak izi okuyucuda sorun yaşamaya başladım. parmak izini her zaman okumuyor. parmak islerini silip tekrar tanıttım ama yine aynı sorun devam ediyor. sizde böyle bir sorun ile karşılaştınız mı?
Tekrar anlatmaya çalışacağım hocam. Kişisel tavsiyem ekran koruyucuyu takmadan önce parmaklarınızı ve ekranı iyice temizledikten sonra parmaklarınızı hassas bir şekilde tanıtmanız. Eğer ekran koruyucu taktım çıkartamam diyorsanız yine tavsiyem ellerinizi yıkayıp ekran koruyucuyu da iyice sildikten sonra parmaklarınızı tekrar tanıtın. Özeliikle parmaklarınızın kenarını tanıtırken dikkatli olun. Mümkün olduğunca parmağın her yerini taratmaya çalışın. Bu şekilde yaparsanız parmak izi okuma performansı artacaktır. Son olarak şunu da söyleyeyim malesef ekrandan parmak izi okuma sensörleri eski parmak okuma sensörleri kadar başarılı çalışmıyor. Hız ve algılama konusunda eski parmak izi okuma sensörlerinden geride kalıyor. Beklentinizi çok yüksek tutmayın. Tavsiyelerimi denerseniz probleminiz büyük ölçüde çözülecektir. Sensörün performansı sizin kullandığınız ekran koruyucuyla da alakalı olarak değişebilir. Çok kalın bir ekran koruyucu kullanmayın.

GANN1CUS

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar işcep bildiğiniz gibi bu modelde nedense uyumlu değil diyor. Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarıda görüştüm burda, apk ile kurarak sorunu halletmişlerdi. Şimdi banka olduğu için herhangi bir akp sitesinde indirmek istemiyorum, güvenilir olarak nerden indirebilirim?

Xuadrox

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar işcep bildiğiniz gibi bu modelde nedense uyumlu değil diyor. Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarıda görüştüm burda, apk ile kurarak sorunu halletmişlerdi. Şimdi banka olduğu için herhangi bir akp sitesinde indirmek istemiyorum, güvenilir olarak nerden indirebilirim?
Hocam bende yüklü hiç bir sıkıntı olmadı. Son güncelleme ile o sorun çözüldü sanırım.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Flyme 7.1.1.1 Sürümünü forumumuzdan indirerek kurun. Daha sonra google playden indirebilirsiniz.

sercel

Çiçeği burnunda
Flyme in icon pack desteği yok hocam launcher kullanabilirsiniz. BENİM KENDİ TEMA PAKETİM VAR onları paylaşabilirim flyme in yüzlerce harika teması vardı mağazada geçen sene yılbaşı diye tema yarışması düzenlediler ve mağaza çöp oldu. Aşırı tepki aldı ve tüm temaları silerek 20 yeni tema koymuşlar eskiler gerçekten çok iyiydi.
Eyvallah hocam teşekkür ederim aslında çok sık tema değiştiren birisi değilim ama htc den geçtiğim için yuvarlatılmış icon lara alıştım mağazada olanların bazıları güzel ama bi icon yuvarlak bir icon kare oluyor alışana kadar böylen devam edicez anlaşılan

Canyash

Merhaba, dünya!
Hocam neymiş genel olan sorun söyler misiniz biz de bilelim. Sizden başka kaç kişi daha cihazı ekran koruyucuyla kullanıyor sizin kadar probleö yaşayan yok. Siz sorun yaşayınca sorun genel mi oluyor yani?
Kaç kişi yazdı sorun yaşadığını bir ben miyim yani sorun yaşayan..herkesin malumu değil mi istikrarsız çalıştığı parmakizi okuyucunun..ekran koruyucu olmadan hiç kullanmadım ama ekran koruyucu olunca sıkıntı yapıyor bu bir gerçek yani ve herkesin yaşadığı bir gerçek desem yalan olmaz..arka arkaya 100 tane 1000 tane okumayı hatasız yaparsa o zaman hatasız denir..hatta Muhammed kardeşim demedi mi bu ekran okuma teknolojisi yeni olduğu için versiyon 2 mi ne 5. Versiyona geçilecek filan..el yıkıyorum okumuyor,sol eli okumuyor sağ eli okuyor,verdiğim örnek çok doğru tüfek gibi 1 atıyor 3 çakıyor,3 atıyor 1 çakıyor..istikrar yok bunda herkes hemfikir mi değil mi bu yazıyı okuyan millet fikir beyan etsin hatta anket yapılsın ortaya çıksın..olan bir şeyi yokmuş gibi göstermek de olmaz..dediğiniz herşeyi yaptım kalibrasyon filan hepsini denedik..

Kaç kişi yazdı sorun yaşadığını bir ben miyim yani sorun yaşayan..herkesin malumu değil mi istikrarsız çalıştığı parmakizi okuyucunun..ekran koruyucu olmadan hiç kullanmadım ama ekran koruyucu olunca sıkıntı yapıyor bu bir gerçek yani ve herkesin yaşadığı bir gerçek desem yalan olmaz..arka arkaya 100 tane 1000 tane okumayı hatasız yaparsa o zaman hatasız denir..hatta Muhammed kardeşim demedi mi bu ekran okuma teknolojisi yeni olduğu için versiyon 2 mi ne 5. Versiyona geçilecek filan..el yıkıyorum okumuyor,sol eli okumuyor sağ eli okuyor,verdiğim örnek çok doğru tüfek gibi 1 atıyor 3 çakıyor,3 atıyor 1 çakıyor..istikrar yok bunda herkes hemfikir mi değil mi bu yazıyı okuyan millet fikir beyan etsin hatta anket yapılsın ortaya çıksın..olan bir şeyi yokmuş gibi göstermek de olmaz..dediğiniz herşeyi yaptım kalibrasyon filan hepsini denedik..
Hocam bunlar sizin fikirleriniz. Emin olun hangi parmak izi sensörü olursa olsun öyle 100 okumaymış 1000 okumaymış hatasız okumaz. Ben zaten açıkça yazdım ve herkes de söylüyor eski nesil parmak izi okuma sensörlerinin daha hızlı ve stabil çalıştığını. Bazen benim cihazımda da okumadığı oluyor. Sizin abarttığınız gibi bir durum yok ortada. Bir okuyor 3 okumuyor falan filan. Zaten 1 kere okuyor 3 kere okumuyorsa cihazınızda problem var demektir. Ben bir sorun varsa onu örtmeye çalışmam Meizu babamın şirketi değil ama herşeyi de abartmanın alemi yok. 50 kere sordunuz 50 kez cevapladık. Sizin kullandığınız ekran koruyucuda problem olabileceğini söyledik daha hala ekran koruyucusuz kullanmadan yorum yapıyorsunuz.Farklı ekran koruyucu denediniz mi? Kalibrasyon falan demişsinşz bunun parmak izi okumanın kalibrasyonla alakası yok. Gerekirse anket yapılsın bakalım kaç kişi sizin gibi problem yaşıyor. Parmak izi okuyucusu sizin dediğiniz kadar istikrarsız çalışsa başta ben kullanmam zaten telefonu. Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyin.

Mustaac

Çiçeği burnunda
Hocam bende sorun yok. Parmağı tam ortalayınca okumadığı olmadı, belki 20 taneden bir tanesinde okumamıştır ortalama. Evet teknoloji yeni, ama dediğiniz gibi 3 okuyor 1 okumuyor, 3 okumuyor 1 okuyor durumu yok bende.

Hocam bende sorun yok. Parmağı tam ortalayınca okumadığı olmadı, belki 20 taneden bir tanesinde okumamıştır ortalama. Evet teknoloji yeni, ama dediğiniz gibi 3 okuyor 1 okumuyor, 3 okumuyor 1 okuyor durumu yok bende.
Hocam şu forumda cihazı en eski kullananlardan biri benimdir. Elimden geldiğince bir problem yaşandığında herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Diğer arkadaşlar da keza öyle. Bana da pek çok kez yardımları dokundu. Sorunlar olabilir olduğu zaman birbirimize yardımcı olarak çözmeye çalışırız. Ortada bir problem varsa inkar etmenin alemi yok. Mesela whatsappta gerçekten bildirim çekmecesinden mesaj cevaplama yapılmıyor. Çözüm bulana kadar bu herkea için aynı olacak. Ama parmak izi okuma olayı çok farklı. Subjektif yorumlar yapılınca insanın canı sıkılıyor. Biraz kullandığımız cihazların keyfini çıkartmamız lazım. Kusur aramaya kalkarsak bir sürü buluruz zaten ki kusursuz cihaz olduğunu sanmıyorum. Bugün Mate 20 pro kullanan insanlar dahi ufak tefek sıkıntılar yaşıyor olabilir.

Mustaac

Çiçeği burnunda
Hocam ben cihazdan çok memnunum. Önceki cihazlarımda da belirli problemler vardı. Bazıları çözüldü bazılarıyla yaşamayı öğrendim. Bu cihazda da kullandıkça ufak tefek yazılım hataları çıkabiliyor. Ama ufak tefek... Vurup öldürmenin alemi yok bence de.

Mustaac

Çiçeği burnunda
Bu arada yukarıda önermiştim ama Zore nin blue nano ekran koruyucu yu beğenmedim hiç. Ekranda çizgi çizgi iz yaptı bir süre sonra. Ekran kapalıyken epey belli oluyor şu anda.

GANN1CUS

Çiçeği burnunda
Ben şu an cihazın geldiği ilk hali ile kullanıyorum, ekran koruyucu olarak yani. Parmak izi sıkıntısı yok tekte açıyorum, parmak izini kaydederken parmağınızı düzde tanımlayın yanda tanımlayın sürekli ayni şekilde izleri kaydetmeyin, bu önemli bir nokta bence.

GANN1CUS

Çiçeği burnunda
Parmak izi okuma problemlerini bende çok okudum burda. Parmağınızı kaydederken sürekli aynı bölgeyi kaydetmeyin, yan-direk-biraz daha yan, çünkü sürekli aynı açıdan basmıyoruz ekrana.

Son düzenleme: