Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Ekran koruyucu olarak nano taktırdım ilk gün hiç sorun yaşamadım diyebilirim parmak izinde fakat uygun model olmadığı için başka modeli keserek taktılar şimdi bir de tempered aldım ama nano ya oranla daha kalın bu etkileyebilir diye henüz takmadım biraz beklemek lazım uygun ürünler yakın zamanda piyasa ya gelir bu tip sorunlar daha az yaşanır umarım
Benimki tempered bence takma çok kalın ve dokunma hissi kayganlık kötü

HHATILGAN

Merhaba, dünya!
Telefonda parmak izi açık ama iki atıp bir çaktığı için yüz tanımayı da açayım dedim..şimdi yüz tanıma şöyle çalışıyor anladığım..

Kapalı ekrana tıklıyorsun ekran uyanıyor ve üstte yüz işareti çıkıyor..yüzü görünce(yani yüz bulunca😂) çentik işareti çıkıyor.parmakla yukarı kaldırınca ekranı açılıyor..

Sorun şu ki yukarı kaldırınca o kara ekran gitmiyor yani telefon açılmıyor..ara ara yapıyor aynı parmak izi gibi..deneyip şahit olan oldu mu
Bende hiç olmadı hocam o dediğiniz. 🙄 2 aydır kullanıyorum

Ekran koruyucu olarak nano taktırdım ilk gün hiç sorun yaşamadım diyebilirim parmak izinde fakat uygun model olmadığı için başka modeli keserek taktılar şimdi bir de tempered aldım ama nano ya oranla daha kalın bu etkileyebilir diye henüz takmadım biraz beklemek lazım uygun ürünler yakın zamanda piyasa ya gelir bu tip sorunlar daha az yaşanır umarım
Hocam emin olun parmak izini düzgün tanıtırsanız kalın bile olsa ekran koruyucunuz yine de büyük sorun yaşamazsınız. Ben yaklaşık 20 gün üzerinde gelen jelatinle kullandım. Jelatinin üzerinde, parmak izi için ekranın üzerindeki koruyucuyu çıkarın yazmasına rağmen parmak izi okumama gibi bir sorun yaşamadım. Daha sonradan aldığım kılıf ve ekran koruyucu gelince silip tekrar tanıttım şimdi çok daha stabil çalışıyor.

enermax600

Çiçeği burnunda
Hocam emin olun parmak izini düzgün tanıtırsanız kalın bile olsa ekran koruyucunuz yine de büyük sorun yaşamazsınız. Ben yaklaşık 20 gün üzerinde gelen jelatinle kullandım. Jelatinin üzerinde, parmak izi için ekranın üzerindeki koruyucuyu çıkarın yazmasına rağmen parmak izi okumama gibi bir sorun yaşamadım. Daha sonradan aldığım kılıf ve ekran koruyucu gelince silip tekrar tanıttım şimdi çok daha stabil çalışıyor.
Hocam bir şey soracağım. Sar değeri yüksek telefonlar cepte taşınırken zamanla bacağa hafif ağrı benzeri bir his veriyor.Bunda da var mı acaba öyle bir şey.

Hocam bir şey soracağım. Sar değeri yüksek telefonlar cepte taşınırken zamanla bacağa hafif ağrı benzeri bir his veriyor.Bunda da var mı acaba öyle bir şey.
Hocam ilk defa sizden duyuyorum bunu. Allah'a şükür böyle bir şey yaşamadım.Sar değerleri yüksek değil cihazın. Çift sim kart desteği olduğu için değerleri yarıya düşürün.

mactans

Çiçeği burnunda
Hocam arkadaş şikayetinde haklı meizu da bazı özellikler özellikle ses defalarca denenerek test edilir daha sonra piyasaya çıkar. Normalde QC SD845 KULLANAN tüm cihazların ses çıkışları benzer olmalıdır ancak her marka kendine göre özelleştirir. Meizu harici DAC ve amp yi koymuş ancak detay seviyesinde teknik olarak işlememiş ses gücüne beslemeye çalışmamış büyük ihtimalle tizler konusunda detay çalışmışlar. Bu firmanın bir hatası açıkçası eğer ciddi şikayet almazsa düzeltmezler KONUMUZ DIŞI EK BİLGİ ses seviyelerinin Avrupa cihazlarında kısık olmasının sebebi ise Dünya Sağlık Örgütü standartları ve Kulağa zarra vermeyecek sınır gibi sebeplerden kısıtlı bu kuralı HTC biraz bozuyordu. Telefonlarda gibi binlerce onbinlerce liralık DAP lar da da ses sınırı var ve bunu açmak için root gerekiyor. Genelde Japonya veya Çin modeliyse ses sınırı olmuyor. Zamanında Sony nin Xperia telefon modelleri de böyleydi.
merhaba arkadaşlar mavi 64lük 16 th ile ben de aranıza katılacağım inşallah.bu ses konusunda ben biraz hassasım bir önceki telefonum mi8 di. ses kulaklık ve bluetooth performansı kötüydü fakat güncellemelerle düzelmişti.yalnız bilen bilir mi8 bölge türkiye yapınca yüz tanıma özelliği çalışmıyordu bölgeyi hong kong yapınca yüz tanıma açılıyor ses seviyesi önemli ölçüde düşüyordu.bu cihazda deneyebilirseniz bölge değiştirince belki seste farklılıklar olabilir. benim telefon daha gelmediği için deneyemiyorum. iyi forumlar

Burakbcr

Çiçeği burnunda
Telefonda parmak izi açık ama iki atıp bir çaktığı için yüz tanımayı da açayım dedim..şimdi yüz tanıma şöyle çalışıyor anladığım..

Kapalı ekrana tıklıyorsun ekran uyanıyor ve üstte yüz işareti çıkıyor..yüzü görünce(yani yüz bulunca😂) çentik işareti çıkıyor.parmakla yukarı kaldırınca ekranı açılıyor..

Sorun şu ki yukarı kaldırınca o kara ekran gitmiyor yani telefon açılmıyor..ara ara yapıyor aynı parmak izi gibi..deneyip şahit olan oldu mu
hocam onunda bir ayarı var ben de öyle sanıyordum ama şimdi ekrana çift tıklayıp ekranı uyandırıyorum sonra direk yüz tanıma sayesinde telefon açılıyor bilginiz olsun hatta telefonu elinize aldığınızda bile ekranın uyanması ayarı var.

merhaba arkadaşlar mavi 64lük 16 th ile ben de aranıza katılacağım inşallah.bu ses konusunda ben biraz hassasım bir önceki telefonum mi8 di. ses kulaklık ve bluetooth performansı kötüydü fakat güncellemelerle düzelmişti.yalnız bilen bilir mi8 bölge türkiye yapınca yüz tanıma özelliği çalışmıyordu bölgeyi hong kong yapınca yüz tanıma açılıyor ses seviyesi önemli ölçüde düşüyordu.bu cihazda deneyebilirseniz bölge değiştirince belki seste farklılıklar olabilir. benim telefon daha gelmediği için deneyemiyorum. iyi forumlar
Hocam ne bilim bölge değiştirip telefon ayarlarını bozma riskine değecek bir durum yok. Zaten dış ses olarak hoparlörleri baya baya iyi. Benim bugüne kadar duyduğum en yüksek sese sahio Meizu 16th. Kulaklık ses performansı daha önce de anlattığım gibi ses şiddeti konusunda zayıf.Zayıf derken yine pek çok marka modele göre daha iyi ama dac ve ampinin hakkını vermiyor kulaklık çıkışı. Ses netliği konusunda problemi yok. Midleri tizleri çok net duyuyorsunuz. Bassları biraz daha geriden geliyor ve yeterince hissettirmiyor kendini. Umarım Android ya da flyme güncellemesiyle çözüm getirirler. Meizu 16th yı almamın en büyük nedenlerinden biri Meizu'nun ses konusundaki geçmişiydi. Bu cihazda açıkçası kulaklık performansı hayal kırıklığı oldu benim için. Çok güçlü bir motora cvt şanzıman takmışlar gibi hissettiriyor.

OwlBlack

Çiçeği burnunda
Bunu demeden edemicem telefon yarım metreden yüz üstü yere kapaklandı ekran koruyucusuz kılıfsız. Yerden kaldırmadım bilerek yuzde bin kırıldı dedim içimden arkadaşa kaldırttım. Yok ne bi çizik ne bi kırık. Ben anlamadım bu durumu ekran çelik falan mı

Bunu demeden edemicem telefon yarım metreden yüz üstü yere kapaklandı ekran koruyucusuz kılıfsız. Yerden kaldırmadım bilerek yuzde bin kırıldı dedim içimden arkadaşa kaldırttım. Yok ne bi çizik ne bi kırık. Ben anlamadım bu durumu ekran çelik falan mı
Mutlaka bir koruma var ama lisans ücreti nedeniyle açıklamıyorlar diye düşünüyorum DAC var mesela onuda söylemediler meizu bu şekilde masrafları kısıyor diye düşünüyorum bence en azından sıçramaya karşı sıvı korumasıda vardır 😀 çokmu iyimser oldum acaba 😀