Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Bunu demeden edemicem telefon yarım metreden yüz üstü yere kapaklandı ekran koruyucusuz kılıfsız. Yerden kaldırmadım bilerek yuzde bin kırıldı dedim içimden arkadaşa kaldırttım. Yok ne bi çizik ne bi kırık. Ben anlamadım bu durumu ekran çelik falan mı
Geçmiş olsun hocam okurken içim cız etti.sanki kendi telefonum düşmüş gibi hissettim. @sercel hocamın da desiği gibi mutlaka bir tür koruma var ekranda ama maliyetler nedeniyle açıklanmıyor herhalde. Daha önce forumda konuşmuştuk. Ekran çelik değil tabi ama ekran çerçevesi çelik. Neyse ki arka kapağın üzerine düşmemiş muhtmelen arka camınız çatlardı.

Mutlaka bir koruma var ama lisans ücreti nedeniyle açıklamıyorlar diye düşünüyorum DAC var mesela onuda söylemediler meizu bu şekilde masrafları kısıyor diye düşünüyorum bence en azından sıçramaya karşı sıvı korumasıda vardır 😀 çokmu iyimser oldum acaba 😀
Bence sertifikası olmasa bile sıvı temasına karşı da koruması olduğunu düşünüyorum. Suyun içine düşerse muhtemelen bozulur ama üzerine sıvı dökülürse telefonun zarar göreceğinş düşünmüyorum. Tabi bunlar sadece tahmin. Belki bir jerryrigeverything telefonun içini açarsa görürüz işçiliğini kasanın.

OwlBlack

Çiçeği burnunda
Geçmiş olsun hocam okurken içim cız etti.sanki kendi telefonum düşmüş gibi hissettim. @sercel hocamın da desiği gibi mutlaka bir tür koruma var ekranda ama maliyetler nedeniyle açıklanmıyor herhalde. Daha önce forumda konuşmuştuk. Ekran çelik değil tabi ama ekran çerçevesi çelik. Neyse ki arka kapağın üzerine düşmemiş muhtmelen arka camınız çatlardı.
Hocam bana sorun bide o anki hezeyanı. Bütün herşey gözümün önünden geçti :D gerçekten beklemiyordum htc 10 vardı bende bundan daha sağlam bi duruşu var nispeten daha ufak bi yerden düştü ama tam ekrana değil dağılmıştı mesela o bilmiyorum belki şanstır ama o sesi duymanızı istemezdim :p

Hocam bana sorun bide o anki hezeyanı. Bütün herşey gözümün önünden geçti :D gerçekten beklemiyordum htc 10 vardı bende bundan daha sağlam bi duruşu var nispeten daha ufak bi yerden düştü ama tam ekrana değil dağılmıştı mesela o bilmiyorum belki şanstır ama o sesi duymanızı istemezdim :p
Biraz da şans işi hocam. Ekranın çok kolay kırılacağını sanmıyorum ama yine de bir dahaki sefere düşerse kırılmayacağının garantisi yok. Her halükarda ekranı korumak lazım. Htc m8 olsaydı hiçbir şey olmazdı. Htc'nin o eski telefonlarının sağlamlığı 10 da 11 de yok malesef. Ön tarafı komple cam yapınca daha hassas oldu günümüz telefonları.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bunu demeden edemicem telefon yarım metreden yüz üstü yere kapaklandı ekran koruyucusuz kılıfsız. Yerden kaldırmadım bilerek yuzde bin kırıldı dedim içimden arkadaşa kaldırttım. Yok ne bi çizik ne bi kırık. Ben anlamadım bu durumu ekran çelik falan mı
16th ye bu kadar şaşırıyorsanız 15 kullansaydınız bu cihaz tank mı derdiniz :) maşaAllah diyelim hocam nazar olmasın MaşaAllah

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Buyurun hocam cihazınızın tema klasörüne atacaksınız. Çin için olanlar çalışmaz yalnızca global olanları kullanabilirsiniz. Meizu Türkiye nin süprizi de yakında olabilir ayrıca Mediamarktta ürün satışa çıkacak.

https://drive.google.com/open?id=1QJBhtLzPfljqVSelv6qiseEnmObdyshp
Tolga hocam şu sürpüz ile ilgili en azından bir ipucu rica ediiciiim :) Mediamrkt olayına sevindim. Fiyatı şişirseler se en azından cihazı inceleme şansı bulur kullanıcılar.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Tolga hocam şu sürpüz ile ilgili en azından bir ipucu rica ediiciiim :) Mediamrkt olayına sevindim. Fiyatı şişirseler se en azından cihazı inceleme şansı bulur kullanıcılar.
firma isteyerek şişirmiyor hocam mağaza istediği payı koyuyor umarım 3500tl altında kalır. Çünkü 3500tl altında hala en iyi telefon olmadı MM de dener internetten alırız :) Düzeltme yapayım. Teknosa da fiziksel olarak Mediamarkta online olarak olacakmış.

mactans

Çiçeği burnunda
Hocam ne bilim bölge değiştirip telefon ayarlarını bozma riskine değecek bir durum yok. Zaten dış ses olarak hoparlörleri baya baya iyi. Benim bugüne kadar duyduğum en yüksek sese sahio Meizu 16th. Kulaklık ses performansı daha önce de anlattığım gibi ses şiddeti konusunda zayıf.Zayıf derken yine pek çok marka modele göre daha iyi ama dac ve ampinin hakkını vermiyor kulaklık çıkışı. Ses netliği konusunda problemi yok. Midleri tizleri çok net duyuyorsunuz. Bassları biraz daha geriden geliyor ve yeterince hissettirmiyor kendini. Umarım Android ya da flyme güncellemesiyle çözüm getirirler. Meizu 16th yı almamın en büyük nedenlerinden biri Meizu'nun ses konusundaki geçmişiydi. Bu cihazda açıkçası kulaklık performansı hayal kırıklığı oldu benim için. Çok güçlü bir motora cvt şanzıman takmışlar gibi hissettiriyor.
Ben daha denemediğim için hocam arkadaşların yazdıklarına istinaden yazdım yarın gelsin bir deneyeyim:)

GANN1CUS

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar kamerayı açtıktan sonra gelen bir bildirim var. Tamam veya iptal dememize rağmen her kamerayı açtığım da gelmiyor. Bunu kapatmanın yolunu buldunuz mu?

serkan

Çiçeği burnunda
Teşekür ederim bende cevabınız İçin, 2 sorum olacak zahmet olmayıp cevaplarsanız sevinirim; birincisi fotoğraflarda çıkan(resim çektikten sonra) sol alt köşedeki Meizu 16 amblemini nasıl yok ederiz, ikincisi çift tıklamada ekran aydınlanıyorda ekranı kilitlerken güç tuşunu kullanmadan nasıl kilitleyebiliriz? teşekkürler iyi günler

ventiol

Çiçeği burnunda
Birinci soru Kamera>>Ayarlar>>Cihaz filigranı>>Close ile kapatabilirsiniz.

İkinci soru için şöyle bir çözüm var. Ayarlar>>Erişilebilirlik>> Smart touch>> Çift dokun ile ekranı kilitleye ayarlayın. O küçük butonu kullanmak zorunda kalacaksınız ama ben alıştım kullanışlı geliyor.