Ana Konu Meizu 16th Ana Konu / Kullanıcıları Kulübü

Bu arada burda bir arkadaş ekran için blue nano ekran koruyucu önerdi, hafif boşluk kaldığını felanda söyledi ama bayağı boşluk var yani entresan şu anlık idare edicem sonra yenisini alırım. Hissiyat kayganlik incelik güzel ama ekrani doldurmuyor.

Slikon kılıf aldım birde, kameraya özel yapmışlar koruyor kılıf kamerayı güzel. Bizim asıl kılıf hem kamerayi korumuyor hem kenardan açık düşerse zarar görebilir ama bizim kılıf ile kullanmak daha keyifli.
Kutudan çıkan kılıfı bence kullanmayın hocam çok set plastik bir malzemeden yapıldığı için telefona kılıfı tak çıkar yaparken arka camı çizebilirsiniz. Benimki çok küçük de olsa çizildi.

serkan

Çiçeği burnunda
Hocam il sorunuza arkadaşlar sağolsun cevap vermiş hatta 2. ye de vermişler ama 2. sorunuzun bir çözümü daha var. Telefonunuzda lock screen diye bir uygula var. Uygulamadan ziyade aslında bir ikon gibi. Onu bulun. Lock screen e tıkladığınızda ekran kitlenecektir. Çift tıklayarak da tekrar açarsınız.
O tuşu arıyorum (lock screen) ama bulamıyorum
Dediğim gibi hocam bize bile hediye yok gönüllü olarak yürütüyoruz maksatımız insanlar kazıklanmasın en iyisi neyse onu seçsin.

serkan

Çiçeği burnunda
2. Sorunun karşılığı
Güvenlik / Sag üstte ayar ikonu / Ana Ekrana Ekle / Ekranı Kilitle Özelliğini açın.
Büyük ihtimal bilginiz vardır ama her ihtimale karşı söyliyim bilmeyenler varsa ekranı uyandırmak için çift tık yerine Ekran ve parlaklık ayarlarının içinde '' Uyandırmak için Kaldır'' özelligi mevcut telefonu yerinden alıp kendinize doğru eğerek kaldırınca direk uyanıyor.
Teşekür ederim buldum sayenizde birde rehber uygulaması çeviricinin menüsünde çıkıyor bunun İçin ayrı bir rehberuygulaması yokmudur (kendi orjinali olan bir rehber uygulaması) ayrıca Flyme hesabı kurumanın ne faydası olur? (Yedekleme yapmasını ve telefonumu bulun devreye girmesini biliyorum)

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Hocam sizin için spotify indirdim taktım kulaklığı müziği tıklamamla hoplamam bir oldu.

Mutlak sesi iptal et diye bir seçenek vardı onu arıyorum ve bulamıyorum sanki kayboldu. Eğer buna rağmen kısık diyorsanız bilemiyorum hocam siz bir bakarmısınız. Mutlak sesi iptal edince baya farkediyor.
Mutlak sesi iptal etme nedir Tolga hocam? Spotify ın özelliği mi yoksa telefonda öyle bir seçenek mi var?[/QUOTE]
Cihazın özelliği ses limitini kaldırıyor mutlak ses açıkken ses belirli seviyenin üzerinde çıkmaz. Geliştirici seçeneklerini ilk açtığımda vardı.

mactans

Çiçeği burnunda
merhabalar tekrardan, cihaz elime ulaştı beklemediğim kadar iyi diyebilirim. daha önce bahsettiğim ses konusuna gelirsem spotify ve diğer uygulamalardan denediğim kadarıyla kulaklık ses yüksekliği diğer kullandığım cihazlara göre(mi8, lg vs) bir tık düşük ama kesinlikle yeterli fakat bir dip ses, gürültü var gibi bana mı öyle geliyor zamanla bakalım(kulaklıklar xiaomi basic, sennheiser momentum in ear, bang&olufsen h3) .daha flac dinlemedim. bir diğer nokta her zaman açık ekran çok şarj yiyiyor gece boyu %10 civarlarında bunun düzeltilmesi lazım. son olarak spotify bildirim çubuğunda karanlık tema görünüyor simsiyah play, ileri, geri tuşları farkedilmiyor bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Mutlak sesi iptal etme nedir Tolga hocam? Spotify ın özelliği mi yoksa telefonda öyle bir seçenek mi var?
Cihazın özelliği ses limitini kaldırıyor mutlak ses açıkken ses belirli seviyenin üzerinde çıkmaz. Geliştirici seçeneklerini ilk açtığımda vardı.[/QUOTE]
Geliştirici seçenekletini ben de açtım ama bulamadım. Sadece Bluetooth ses ayarları var.

Mustaac

Çiçeği burnunda
Cihazın özelliği ses limitini kaldırıyor mutlak ses açıkken ses belirli seviyenin üzerinde çıkmaz. Geliştirici seçeneklerini ilk açtığımda vardı.
Geliştirici seçenekletini ben de açtım ama bulamadım. Sadece Bluetooth ses ayarları var.[/QUOTE]
Bende de sadece Bluetooth ses ayarlari var. Bluetooth ses ayarlarını değiştiriyorum ama her seferinde eski haline dönüyor.

merhabalar tekrardan, cihaz elime ulaştı beklemediğim kadar iyi diyebilirim. daha önce bahsettiğim ses konusuna gelirsem spotify ve diğer uygulamalardan denediğim kadarıyla kulaklık ses yüksekliği diğer kullandığım cihazlara göre(mi8, lg vs) bir tık düşük ama kesinlikle yeterli fakat bir dip ses, gürültü var gibi bana mı öyle geliyor zamanla bakalım(kulaklıklar xiaomi basic, sennheiser momentum in ear, bang&olufsen h3) .daha flac dinlemedim. bir diğer nokta her zaman açık ekran çok şarj yiyiyor gece boyu %10 civarlarında bunun düzeltilmesi lazım. son olarak spotify bildirim çubuğunda karanlık tema görünüyor simsiyah play, ileri, geri tuşları farkedilmiyor bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Bildirim çubuğubun siyah olmasına hiç dikkat etmemişim hocam şimdilik bir çözüm bulamadım ama telefonun ekranı kapalıyken ekran üzerinde parmağınızı sağa ya da sola kaydırarak şarkı değiştirebiliyorsunuz. Ben bu yüzden bildirim çubuğunu hiç kullanmadım. Son ses yüksekliğinin az olduğunu ben de belirtmiştim. Bence bu telefonda daha iyisini yapabilecek potansiyel var. Dip seslere dikkat etmedim gürültü farketmedim. Daha dikkatli dinleyeceğim. Aod(Her zaman açık ekran) yi kapatmanızı tavsiye ederim hocam il birkaç gün ben de kullandım beklemede çok şarj yiyor. Kapatırsanız eğer gece 8-9 saat beklemede %2-%3 şarj tüketimi var. Keşke samsunglardaki gibi aod ye zaman atayabilsek. Bu güzel özellikten faydalanamıyorum.

Söylediğim gibi suya dayanıklı ve ön arka ekstra koruma cama sahip ama lisans nedeniyle açıklamıyorlar bu şekilde maliyet düşüyor seviliyorsun meizu reis😀
İlk günlerde forumda böyle olabileceğini konuşmuştuk hakikaten de öyleymiş helal olsun Meizu'ya gerçekten. Çizilmemesi beni şaşırtmadı kü anahtar çizemese bile başka şeylerle çizilir. Ama 5 dakika suda beklettiler telefonu o kadar darbeden sonra su almadı işte buna çok şaşırdım. Tahminim çerçeveleri soymasalardı. Kafa hizasından düşme testinş de geçerdi.

mactans

Çiçeği burnunda
Bildirim çubuğubun siyah olmasına hiç dikkat etmemişim hocam şimdilik bir çözüm bulamadım ama telefonun ekranı kapalıyken ekran üzerinde parmağınızı sağa ya da sola kaydırarak şarkı değiştirebiliyorsunuz. Ben bu yüzden bildirim çubuğunu hiç kullanmadım. Son ses yüksekliğinin az olduğunu ben de belirtmiştim. Bence bu telefonda daha iyisini yapabilecek potansiyel var. Dip seslere dikkat etmedim gürültü farketmedim. Daha dikkatli dinleyeceğim. Aod(Her zaman açık ekran) yi kapatmanızı tavsiye ederim hocam il birkaç gün ben de kullandım beklemede çok şarj yiyor. Kapatırsanız eğer gece 8-9 saat beklemede %2-%3 şarj tüketimi var. Keşke samsunglardaki gibi aod ye zaman atayabilsek. Bu güzel özellikten faydalanamıyorum.
ben arada gezinirken kullanıyorum bildirim ekranını bakalım güncellemeyle düzelir inşallah, bende ekran kapalıyken sağa sola çektiğimde spotify da müzik değişmiyor başka bir ayarı var mıdır üstadım? aod u kapatacağız o zaman başka yolu yok🤔

ben arada gezinirken kullanıyorum bildirim ekranını bakalım güncellemeyle düzelir inşallah, bende ekran kapalıyken sağa sola çektiğimde spotify da müzik değişmiyor başka bir ayarı var mıdır üstadım? aod u kapatacağız o zaman başka yolu yok🤔
Şimdilik kapatın hocam en azından gece kapatın. Gece hiçbir işe yaramaz gündüz kullanabilirsiniz. Ayarlar erişebilirlik harekeyle uyandır ayarlarını aktif edin. Ekran kapalıyken sağ sol yaparak şarkı değiştirebilirsiniz.

Uqurc0

Çiçeği burnunda
Teşekür ederim buldum sayenizde birde rehber uygulaması çeviricinin menüsünde çıkıyor bunun İçin ayrı bir rehberuygulaması yokmudur (kendi orjinali olan bir rehber uygulaması) ayrıca Flyme hesabı kurumanın ne faydası olur? (Yedekleme yapmasını ve telefonumu bulun devreye girmesini biliyorum)
Harici bi rehber yok. google kişiler gibi bişe sanırım sorduğun.
Flyme hesabıda işine yarayacak olanları biliyormuşsun başka avantajı yok.(detaylı bulut hizmeti bi nevi ekstradan kişiler, mesajlar, notlar, arama kayıtları, kara liste, takvim vs için yedek)

denizbzkrt

Çiçeği burnunda
Herkese iyi forumlar saygılarımı sunuyorum. Meizu 16th 64 gb olan modeli satın almayı düşünüyorum. Forumun yaklaşık 2 haftadır sıkı takipcisiyim öncelikle böyle bir platform üzerinden bu şansa nail olduğum için şahsımı şanslı hissediyorum ve sizlere çok teşekkür ederim. Gerçekten emek edip cihazı son kullanıcı olarak deneyimlemiş teknoloji ve meizu markasını bilinçli bir şekilde kullanan bir kitleye sahipsiniz. Diğer tüm forum sitelerinde de üyeliğim olduğunu belirtmek istiyorum her zaman sessiz bir şekilde kimseyle ağız dalaşına girmeden öğrenebileceğim deneyimleyebileceğim bilgiler almaya çalışıyorum. Fakat buradaki konuşma üslubu ve ilgi gerçekten taktire şayan. Cihazın ufak tefek yazılımsal problemlerinin olduğunu forumda bulunduğum süre boyunca gözlemledim.
Şu an iphone 6s 16gb olan modelini kullanıyorum sizlere danışmak istediğim google drive ve ya diğer donanımları kullanmaya razıyım uzun süre kullanımda sizce hafıza konusunda cihaz yeterli olur mu ? (1)
NOT : ilk sayfalarda yeterli olacağına dair yorumlar okudum android pie güncellemesi ve flym güncellemerinin boyutunun artması gibi bir sorundan bahsediyorum.

Apple ın kablolu kulaklıklarını kullanıyorum apple müzik üzerinden sesleri yeterli geliyor meizu sizce apple kulaklıklarıyla kullanılabilir mi mikrofon vs tam anlamıyla randıman verirmi ?(2)

Cevaplarınız için teşekkür ederim , iyi forumlar.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Geliştirici seçenekletini ben de açtım ama bulamadım. Sadece Bluetooth ses ayarları var.[/QUOTE]
Hocam şuan bulabildiğim ayarlar bunlar cihazı inceledikten sonra format atar tekrar bakarım bence geri beslemeyi açınça biraz farkediyor. Birde benim kulaklıklar canavar sanırım comply foam uç olmasına rağmen bağırıyor resmen. Geri besleme yalnızca kulaklık takılı iken gözüküyor.

Ekli dosyalar

Herkese iyi forumlar saygılarımı sunuyorum. Meizu 16th 64 gb olan modeli satın almayı düşünüyorum. Forumun yaklaşık 2 haftadır sıkı takipcisiyim öncelikle böyle bir platform üzerinden bu şansa nail olduğum için şahsımı şanslı hissediyorum ve sizlere çok teşekkür ederim. Gerçekten emek edip cihazı son kullanıcı olarak deneyimlemiş teknoloji ve meizu markasını bilinçli bir şekilde kullanan bir kitleye sahipsiniz. Diğer tüm forum sitelerinde de üyeliğim olduğunu belirtmek istiyorum her zaman sessiz bir şekilde kimseyle ağız dalaşına girmeden öğrenebileceğim deneyimleyebileceğim bilgiler almaya çalışıyorum. Fakat buradaki konuşma üslubu ve ilgi gerçekten taktire şayan. Cihazın ufak tefek yazılımsal problemlerinin olduğunu forumda bulunduğum süre boyunca gözlemledim.
Şu an iphone 6s 16gb olan modelini kullanıyorum sizlere danışmak istediğim google drive ve ya diğer donanımları kullanmaya razıyım uzun süre kullanımda sizce hafıza konusunda cihaz yeterli olur mu ? (1)
NOT : ilk sayfalarda yeterli olacağına dair yorumlar okudum android pie güncellemesi ve flym güncellemerinin boyutunun artması gibi bir sorundan bahsediyorum.

Apple ın kablolu kulaklıklarını kullanıyorum apple müzik üzerinden sesleri yeterli geliyor meizu sizce apple kulaklıklarıyla kullanılabilir mi mikrofon vs tam anlamıyla randıman verirmi ?(2)

Hocam öncelikle foruma hoşgeldiniz.
Geliştirici seçenekletini ben de açtım ama bulamadım. Sadece Bluetooth ses ayarları var.
Hocam şuan bulabildiğim ayarlar bunlar cihazı inceledikten sonra format atar tekrar bakarım bence geri beslemeyi açınça biraz farkediyor. Birde benim kulaklıklar canavar sanırım comply foam uç olmasına rağmen bağırıyor resmen. Geri besleme yalnızca kulaklık takılı iken gözüküyor.[/QUOTE]
Geri beslemeyi dün ben de açtım hocam bir farkını hissedemedim açıkçası. Ne işe yaradığını da anlayamadım. Sizin kullandığınız kulaklıklar da yanlış hatırlamıyorsam benimki gibi 32 ohm empedansa sahip. Besleme konusunda bir fark olmaması gerekir normalde. 16 ohm empedansa sahip bir kulaklıkla da denemek lazım ama şuan elimde yok. Geliştirici seçeneklerinde sesle ilgili bir ayar olmaması enteresan.

Hocam öncelikle foruma hoşgeldiniz. Saygılar bizden. Sorularınıza nacizane cevaplarımı vereyim. Telefonu 26 Kasım 2018'den beri kullanıyorum. Kullanıcı deneyimini etkileyecek hiçbir yazılımsal sorunu yok. Ufak tefek sorunlar oluyor tabi bazılarına çözüm bulduk bazılarına henüz bulamadık. Apple ın kablolu kulaklıklarını kullanırsanız bir sorun yaşamazsınız. Muhtemelen iphone 6s de aldığınızdan daha iyi ses alırsınız. Bluetooth kulaklık kullanırsanız o zaman işler değişebilir uyumluluk konusunda. Denemeden bir şey söylemek doğru olmaz. Şahsi fikrim bütçe probleminiz yoksa 8gb ram/128gb rom modelini alın. Ben de 64 gb lık model var. Eğer uzun 4k videolar çekip depolamayacaksanız 64 gb çok yeterli. Ben şuan 28 gb ını ancak doldurabildim. Spotifyda en yüksek kalitede 250 adet mp3 yğklü telefonda. Çok fazla fotoğraf çekmiyorum. Video da çok nadir çekerim.Sistem 7 gb ını kullanıyor. İlerideki güncellemelerle kaplayacağı yerin çok artacağını sanmıyorum. Tabi uzun süredir Meizu kullanan arkadaşlar konuyu daha iyi bilirler

Ekli dosyalar