Yardım Meizu 16th Bootloader Kilidini Açabilen Unlock Yapabilen

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Meizu X8 FRP metoduyla açılabiliyormuş. Ama Meizu 16th açılamıyor. Ücretli yazılım kullanmadan bootloader kilidi açmanın bir yolu yok mu?

Son düzenleme:

X8kullanici

Çiçeği burnunda
Hocam bir yerde uğraşan kişileri görmüştüm, sanırım bilgili insanların konuşmaları vardı bu konu hakkında :D Bir şifreleme var ve bu şifrenin kırılması sunucular üzerinden yapılıyor o yüzden uygulamanın kodları bir işe yaramıyor yazmışlardı.

ulashtan

Çiçeği burnunda
Biraz da ben uğraşıyım :D Artık Custom ROM kullanmaya karar verdim. Büyük ihtimal MoKee ROM kurarım.
Bende Pınarcı'dan gördüm Crdroid 6.9'u...lineage os,mokee,sakura projekt denemelerinden sonra en stabil crdroid 6.9'u buldum...unlock olayını çok araştırdım qfil dahil ama çözümü ruslara 50 tl vererek buldum...

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Bende Pınarcı'dan gördüm Crdroid 6.9'u...lineage os,mokee,sakura projekt denemelerinden sonra en stabil crdroid 6.9'u buldum...unlock olayını çok araştırdım qfil dahil ama çözümü ruslara 50 tl vererek buldum...
crdroid'in meizu 16th desteklediğinden haberim yoktu :D sakura projekt'i de ilk defa gördüm. Custom ROM kurduktan sonra, custom ROM kurulu iken bootloader'ı yeniden kitlemek mümkün mü? Güvenlik açısından.

ulashtan

Çiçeği burnunda
crdroid'in meizu 16th desteklediğinden haberim yoktu :D sakura projekt'i de ilk defa gördüm. Custom ROM kurduktan sonra, custom ROM kurulu iken bootloader'ı yeniden kitlemek mümkün mü? Güvenlik açısından.
Crdroid,lineage os ve remix'i portlayan kişi aynı (transero) bildiğim kadarıyla...bootloader kilitlenebilr ama şu an denemedim...çünkü rimlar halen geliştirme aşamasında o yüzden şimdilik bu şekilde devam edecem...

ulashtan

Çiçeği burnunda
Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki mokee rom da whatsapp ı kurarken güvenlik uyarısı veriyor...bunu diğer romlarda görmedim( crdroid güvenlik yamaları daha yeni)

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Crdroid,lineage os ve remix'i portlayan kişi aynı (transero) bildiğim kadarıyla...bootloader kilitlenebilr ama şu an denemedim...çünkü rimlar halen geliştirme aşamasında o yüzden şimdilik bu şekilde devam edecem...
Crdroid ve lineage os portlayan kişi aynı olsa da, crdroid resmi olarak destek verdiği için sadece o güncelleniyor görünüyor. Remix genel GSI ROM ve güncellenmemiş, resmi destek yok. lineage os resmi destek yok. Sakura projekt, mokee ile crdroid resmi olarak destekleyen ve güncelleme alan sürümler. Açıkçası crdroid'in köşeli durum simgelerini beğenemedim :D Değiştirilebilir mi bilmiyorum. sakura projekt deneyeceğim.

Ayrıca şunuda belirtmek isterim ki mokee rom da whatsapp ı kurarken güvenlik uyarısı veriyor...bunu diğer romlarda görmedim( crdroid güvenlik yamaları daha yeni)
Şu kendi arka plan uygulaması vs. mokee rom biraz işkillendirdi açıkçası beni :D NextDNS dns sunucusu olarak ayarlanıp cihazın internette eriştiği siteler takip edilebilir. Şuan telefonuma Amazfit uygulaması yükledim ve sürekli Xiaomi sitelerine erişiyor DNS kayıtlarından gördüm. :D

açık kaynak kodlu olduğu için sıkıntı olucağını zannetmiyorum miui zaten veri topluyor kullananlar şikayetçi.Project Sakura da build eden adam anime seviyorsanız geçin dedi geçenlerde.Mokee şuan güncelleme alıyor gibi dyrsa da 2 aydır falan paket içeriği aynı.RR gsi olan çok önceki bu hafta diğerlerini yapan arkadaş RR yi de cihaz için çıkarttı biraz buglı ama şuan cr ve RR üzerine çalışıyor sanırım geçicekseniz bu ikisini öneririm.Son olarak da ben Bliss rom dan yazıyorum 😂😀

ulashtan

Çiçeği burnunda
açık kaynak kodlu olduğu için sıkıntı olucağını zannetmiyorum miui zaten veri topluyor kullananlar şikayetçi.Project Sakura da build eden adam anime seviyorsanız geçin dedi geçenlerde.Mokee şuan güncelleme alıyor gibi dyrsa da 2 aydır falan paket içeriği aynı.RR gsi olan çok önceki bu hafta diğerlerini yapan arkadaş RR yi de cihaz için çıkarttı biraz buglı ama şuan cr ve RR üzerine çalışıyor sanırım geçicekseniz bu ikisini öneririm.Son olarak da ben Bliss rom dan yazıyorum 😂😀
O zaman müsait olduğun zaman blissrom videosunuda bekliyoruz...selamlar

ulashtan

Çiçeği burnunda
Pınarcı kardeşim teşekkürler...bu arada youtube yorumlar kısmına bakmanı tavsiye ederim...birileri ilgisiz bir reklam eklemiş (y)