Yardım Meizu 16th Bootloader Kilidini Açabilen Unlock Yapabilen

Link ekleyebilirsen benim gibi custom romcular için dahada iyi olacağını düşünüyorum...
ya şöyle çin menşeili bir siteden indirdiydim şuan o siteye giriş yapamıyorum oranın linkini ekledim yorumlara da.Evet saçma sapan bir yorum atılmış zaten izleyen 5-10 kişi neyin reklamını yapıyorsa dengesiz 😀

CyberXTR

Merhaba, dünya!
crDroid'de karar kıldım ama rusların yöntemi hariç başka unlock yöntemi mümkün değil.
XDA'da birinin yazdığına göre Meizu servis VPN hesabı olmayan kimse kıramaz. Yani bu rus arkadaş Meizu servis yetkisiyle telefonun kimliğine özel token üretip cihazı öyle açıyor. Meizu'dan da bu duruma hiçbir müdahele gelmiyor, yada müşterilerim girsin Flyme hesabıyla root açar gibi kendileri açsın bundan sonra şeklinde bir çözüm de gelmiyor. Neyse.

Ben cr droid kurdum çalıştırıyorum hiç bir hataya rastlamadım gayet stabil Kamera için Gcam yükledim oda stabil.
Gcam hangi portunu yüklediniz? 7.2 versiyon mu?

ulashtan

Çiçeği burnunda
Ben yandex money' le ödeme yaptım...Vakıfbank sanal kart oluşturdum...Bu arada kartım mastercard ilgisi varmı bilmiyorum...

CyberXTR

Merhaba, dünya!
Uygulamayı açtım ancak şöyle bir hata alıyorum.
Kod:
Welcome to Meizu BL Unlocker - v1.2.4.0
Loading devices... OK
1 devices found
Checking for updates...
Invalid data !!!
Checking BL status... LOCKED
Authenticating...
Welcome mzu1140c9117ba08
Current balance: 1
Checking info...
Reading device data...OK
Calling server...
Processing data...
ERROR
Windows Defender'ı kapatmayı unutmuşum, kapatınca hata düzeldi. BL kilidi açıldı.
Öncesinde de "press any key to shutdown" hatası alıyordum telefon üzerinde. USB 2.0 hub kullanarak çözdüm o sorunu.

Son düzenleme:

X8kullanici

Çiçeği burnunda
Uygulamayı açtım ancak şöyle bir hata alıyorum.
Kod:
Welcome to Meizu BL Unlocker - v1.2.4.0
Loading devices... OK
1 devices found
Checking for updates...
Invalid data !!!
Checking BL status... LOCKED
Authenticating...
Welcome mzu1140c9117ba08
Current balance: 1
Checking info...
Reading device data...OK
Calling server...
Processing data...
ERROR
Windows Defender'ı kapatmayı unutmuşum, kapatınca hata düzeldi. BL kilidi açıldı.
Öncesinde de "press any key to shutdown" hatası alıyordum telefon üzerinde. USB 2.0 hub kullanarak çözdüm o sorunu.
Hocam hayırlı olsun sevindim sizin adınıza umarım aradığınızı bulursunuz :D

Siz daha önce root yaptınız mı cihaza? Acaba atılan ROM ile mi ilgili yoksa yeni ROM atılsa da cihaz ile mi ilgili? Açıkçası SELinux'un Android üzerinde tam olarak nasıl çalıştığını anlamış değilim hâla. Bunun için QFIL rom yükledim, sonra geri döndüm ama yine aynı.
hayır hiç root yapmadım...lineageos tabanlı diğer romlarda da durum aynı, trustla alakalı galiba,sadece pixel experience rom'da bununla karşılaşmadım....google play sertifikaları da yok custom romların...

hayır hiç root yapmadım...lineageos tabanlı diğer romlarda da durum aynı, trustla alakalı galiba,sadece pixel experience rom'da bununla karşılaşmadım....google play sertifikaları da yok custom romların...
Biraz araştırdım da ROM build edilirken Permissive yada Enforced olarak ayarlanıyormuş. Custom ROM'larda Permissive bırakıyorlar demek ki.