MEIZU 16Th de Otomatik(Adaptif) Kontrast istemeyenler ÇÖZÜM

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Sizde Instagramda farklı Facebook ta farklı oyun da farklı kontrast istemeyenlerden misiniz?

Eğer öyleyse çözüm basit

16th de kontrastın otomatik ayarından rahatsız olanlar, Ekran-Görüntüleme Modu-Standart ı seçebilir. Adaptif demek, adapte demek, adaptasyon demek, duruma göre değişen demek. Ben kendim dinamik kullanıyorum. Ama hiç değişmesin aynı kontrast çakılı kalsın diyenler standartı seçebilirler. :)

blackcode_

Forum Delisi
Ben adaptif kullanıyorum. Bununla ilgisi var mı bilmiyorum ama bazen oyun oynarken ekran parlaklığını kısıyor kendi kendine. Müdahale etmek zorunda kalıyorum.

Ekran açıldıktan sonra renklerde hafif bir değişiklik olup renk oturuyor sonra böyle yarım saliselik bişey adaptif den dir dedim değil sanırım göz dostu modu yapıyor bunu sizce durum nedir bu arada göz dostu modunu seviyorum bunun ilerde amoled yanığı gibi bir durumu engelleme ihtimali olabilirmi faydası olurmu?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Ekran açıldıktan sonra renklerde hafif bir değişiklik olup renk oturuyor sonra böyle yarım saliselik bişey adaptif den dir dedim değil sanırım göz dostu modu yapıyor bunu sizce durum nedir bu arada göz dostu modunu seviyorum bunun ilerde amoled yanığı gibi bir durumu engelleme ihtimali olabilirmi faydası olurmu?

Eğer ekranı açıp kaparken siyah beyazdan renkliye dönerek açılıyor veya kapanırken renkliden siyah beyaza dönerek kapanıyor bunu diyorsanız cihazınıza zararı olmaz.

Amoled yanığından çekiniyorsanız cihaz şarjda iken oyun oynamayın parlaklılığı otomatik modda kullananın asla çok yüksek parlaklıklarda kullanmayın. Çok uzun süre oyun oynamayın.

O konulara dikkat ediyorum parmak izini bile kaldırdım sırf ekranda kalmasın diye 😁 yüz tanıma başarılı buldum ekranda kapalı iken hiç bir şey bırakmıyorum şarjda değil normalde de çok oyun oynamıyorum

Aslan7

Merhaba, dünya!
O konulara dikkat ediyorum parmak izini bile kaldırdım sırf ekranda kalmasın diye 😁 yüz tanıma başarılı buldum ekranda kapalı iken hiç bir şey bırakmıyorum şarjda değil normalde de çok oyun oynamıyorum
Parmak izi konusunda benim de çekincem var yaniga sebep olabilir diye. Sanırım oneplus 6t de ekrana 1 kere dokununca parmak izi kısmı çıkıyor. Keşke bizim telefonumuzda böyle olsa.

Android

Çiçeği burnunda
Parmak izi konusunda benim de çekincem var yaniga sebep olabilir diye. Sanırım oneplus 6t de ekrana 1 kere dokununca parmak izi kısmı çıkıyor. Keşke bizim telefonumuzda böyle olsa.
Parmak izi sürekli durmuyor ekranda. Kapattıktan kısa süre sonra kayboluyor. Telefonu hareket ettirdiğinizde görünür hale geliyor.

Android

Çiçeği burnunda
Biliyoruz hocam :)
Telefonu elinde taşıdığında ya da otobüste giderken telefon elindeyken de o ekran açık oluyor. Cebinize koyduğunuzda sadece kapanıyor.
Evet hocam bahsettiğiniz olaylar dahilinde de açılıyor fakat amoled yanığı ekranda görüntünün uzun süre sabit kalması sonucunda oluşur. Günde 12 saat yürümüyorsanız veya otobüse binmiyorsanız sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.