Meizu 16th global root

kelabars

Çiçeği burnunda
ayni sorun bende de mevcut meizu 16th flyme 7.1.1.1g surumu var ve videodaki root yontemi ise yaramiyor kingroot ve unroot gibi programlarda ise yaramadi lutfen yardim edebilirmisiniz?

mudur1998

Çiçeği burnunda
https://forum.xda-developers.com/ge...ation/meizu-16th-flash-root-tutorial-t3861538

bildigim kadarı ile bir başka yolu yok, herşeyi yaptım üç gündür vatandaşlardan haber bekliyorum halen onay gelmedi,diger kısa yol yöntemi işe yaramıyor,ancak çin romunun tek güzelliği ne kadar abuk sunuk çin programı varsa kaldırılabiliyor,sistem global romdan bile daha hafif hale geliyor,pil ve performans bana göre çin romda daha iyi,ayrıca bulut hizmeti sorunsuz çalışıyor,hepsinden ötesi tema store da bir sürü tema var indirpi kullanabiliyorsunuz

mudur1998

Çiçeği burnunda
nasil root atilacagi konusunda yardimci olabilirmisiniz acaba?
ben verdigim linkteki yolu izledim ,adım adım takip edin,ama size şunu söyleyim ,magisk yada supersu gibi olmuyor ,titanium backup uyarı veriyor,hatta sistem dosyalarını kaldıramadım sadece dondurabildim,ayrıca gelişmiş reboot programını çalıştırmadı,rootu gördü fakat program çalışmadı,sd maid şöyle böyle çalıştı,

kelabars

Çiçeği burnunda
Daha stabil bir root yokmu? Yani magisk yada supersu ile stabil calışan bir root yolu yok mu ben ilkkez meizu kullanıyorum daha once hep samsung kullanıyordum sonra araştırdım ve fiyat performans olarak meizuyu tercih ettim ama root olsa daha iyi olacak bir çünkü root ile kullandığım programları şuan kullanamıyorum.

Son düzenleme:

mudur1998

Çiçeği burnunda
Daha stabil bir root yokmu? Yani magisk yada supersu ile stabil calışan bir root yolu yok mu ben ilkkez meizu kullanıyorum daha once hep samsung kullanıyordum sonra araştırdım ve fiyat performans olarak meizuyu tercih ettim ama root olsa daha iyi olacak bir çünkü root ile kullandığım programları şuan kullanamıyorum.
hocam ben bulamadım,olanla idare etmeye çalışıyorum,bende hep xiaomi kullanıyordum hatta poco F1 halen elimde ,tercihinize sözüm yok meizu pro 7 plus dahil (eşimde),16 th bende ikiside güzel telefonlar ,ancak yazılım konusunda miui arıyorum

kelabars

Çiçeği burnunda
hocam ben bulamadım,olanla idare etmeye çalışıyorum,bende hep xiaomi kullanıyordum hatta poco F1 halen elimde ,tercihinize sözüm yok meizu pro 7 plus dahil (eşimde),16 th bende ikiside güzel telefonlar ,ancak yazılım konusunda miui arıyorum
eger stabil bir yazilim miui bulursaniz birde root konusunda bir gelisme olursa burda paylasabilirseniz cok makbule gecer.cevapladiginiz icin tesekkurler iyi gunler.

mudur1998

Çiçeği burnunda
peki yeni guncelleme ile Çin romundaki root acma opsiyonu gelir mi? Ya da ilerleyen zamanlarda root cozumu gelistirilmez mi?
global romlarda root seçenegi vereceklerini sanmam aslında developper romlardada böyle bir seçenek yok siz apk dosyasını indirip kuruyorsunuz ve programı çalıştırınca telefonunuza özel PSN ve CHIPID no ları ile root yetkisi için başvuruda bulunuyoırsunuz

mudur1998

Çiçeği burnunda

yirmisekiz

Çiçeği burnunda
global romlarda root seçenegi vereceklerini sanmam aslında developper romlardada böyle bir seçenek yok siz apk dosyasını indirip kuruyorsunuz ve programı çalıştırınca telefonunuza özel PSN ve CHIPID no ları ile root yetkisi için başvuruda bulunuyoırsunuz
Bootloader kilidinin acilmasi icin sanirim basvuru. Developer romu stabile tercih ederim ama global developer rom neden yok? Bu konularda gel de Xiaomi'yi arama.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Twrp olmazsa Dolby Atmos kurmak da hayal o zaman.
Arkadas biz bu telefonu istedigimiz gibi ozellestiremeyeceksek ne anlami var?
telefon almadan önce meizu gruplarında ve forumda sorarsanız almanıza gerek kalmaz. Kaynak kodu paylaşılmayan bir cihazın stabil twrpsi olmaz.
Bootloader kilidi için değil root açmak için öyle yapıldı. Flyme 7.0 ve öncesi tüm modellerde ayarlardan tek tuşla root atılabiliyordu.
Bootloader kilidi açılmaması sebebi olarak Flyme hırsızlık ve çalıntı cihazların açılamaması kullanılamaması için olduğunu söylüyor.

Oppo Nubia Vivo Meizu birçok model çoğu modelinin kaynak kodunu vermez BL açtırmaz. Apple gibidir. Son dönemde Huawei de bu modele geçti ve yeni nesil üst modellerde bootloader kilidi açmak imkansız olmasa da baya zor.

Custom rom atacağım twrp yükleyeceğim vs diyen çoğu arkadaşa yapamayacağını ürün sbu yüzden meizu almamasını söyledik onun yerine oneplus a yönlendirdik. Sizde sorsaydınız birçok arkadaş aynı cevabı verirdi. Bu çünkü markadan markaya değişen birşey her marka birçok konuda farklı özelliklere/sisteme anlayışa sahip.

Ben ürünü seçerken malzeme kalitesine donanımına uzun süre performansına ve bana realitede ne katacağına baktım. CFW işine SX1 ile başlayıp MpX200 ile 2002 den 6.5 e kadar gelip meizu ya kadar sony htc birçok cihazda custom rom tüketip en sonunda döndüğüm cihazların hep kendi arayüzleri oldu ve az biraz heyecandan başka pek birşey kazanmadım. Donanım daha ağır basıyor. Yazılım düşünüyorsanız, Cihazınızı OP6 ile takaslayabilirsiniz hem siz hemde sizin telefonunuzu alacak kişi mutlu olur. Hava da kapacak muhakkak bulursunuz. Beklentinize göre telefon alın üzülmeyin :) İyi forumlar...