Meizu 16Th mi? Xiaomi Mi8 Pro mu?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Mi8 Pro 8gb/128gb PARALEL İTHALAT İNDİRİMLE 4999TL NORMALDE 5999TL

Meizu 16th 8gb/128gb Resmi Distrübütör garantili Şuanki fiyatı 3999Tl/Normal fiyatı 4399TL

Benzerlikleri

2 side 3000mAh(Mi8Pro da min 2900mAh olarak geçiyor.) Normalde Min. Değer söylenir söylenmemişse minimum olarak belirtilir.
2 sinde de basınç sensörü bağlantılı ekrandan parmak izi okuma sensörü mevcut
https://www.mi.com/global/mi-8-pro/specs/
Farklılıkları
16th Super Amoled 100.000:1 kontrast 430nit
Mi8 Pro Amoled 60.000:1 kontrast 430nit HBM(600nit HBM uzun vadede zararlıdır.)
Kamera her konuda ve fotoğraf kalitesinde 16th üstün, 2 cihazda da Dual Pixel PDAF var, Ancak Meizuda Laser AF ve 6lı halka led flaş var.
16th Stereo çift hoparlör,DAC ve 3.5mm giriş var. Mi8 Pro mono hoparlör var, dac ve 3.5mm giriş yok.
16th nin dış kasa kalitesi mi8prodan çok daha üstün ayrıca çok ince ve hafif
2 cihazda da Yüz Algılama mevcut ve çok hızlı ancak Xiaomininki Donanım olarak daha güvenli
Meizu 16th de titreşim motoru harici 2. Bir titreşim motoru daha bulunuyor çok gelişmiş ve çok iyi hissiyat veriyor sanki fiziksel tuşa dokunuyormuşsunuz hissiyatı oluyor.
Meizu Daha hızlı şarj teknolojisi 24W
16th Sıvı Soğutma teknolojisi, Mi8 Proda yok.

ugr1472

Çiçeği burnunda
Xiaomi mi5 ve 6 kullanmış biri olarak,Xiaomi'yi tavsiye ederim.Tek eksisi telefonun ağır olması.(Mi 6 182gr ve oldukçaağır.)Şu an Meizu 16th kullanıyorum ama Xiaomi işletim sistemi daha kullanışlı vr daha canlı.Flyme işl.sistemi biraz ilkel kalmış.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Xiaomi mi5 ve 6 kullanmış biri olarak,Xiaomi'yi tavsiye ederim.Tek eksisi telefonun ağır olması.(Mi 6 182gr ve oldukçaağır.)Şu an Meizu 16th kullanıyorum ama Xiaomi işletim sistemi daha kullanışlı vr daha canlı.Flyme işl.sistemi biraz ilkel kalmış.
Kime göre neye göre? :) MIUI 10 ile gelen arayüz özellikleri FLYME 4 ten beri var 😃

ugr1472

Çiçeği burnunda
Elbette,bana göre. :)

-En fazla aradığınız numaraları ana ekrana kısa yol olarak atayamıyorsunuz,
-El feneri uygulamasını güç düğmesi ile kullanamıyorsunuz,
-Bildirim çubuğundaki uygulamaların yerlerini istediğiniz gibi belirliyemiyorsunuz...vs.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Elbette,bana göre. :)

-En fazla aradığınız numaraları ana ekrana kısa yol olarak atayamıyorsunuz,
-El feneri uygulamasını güç düğmesi ile kullanamıyorsunuz,
-Bildirim çubuğundaki uygulamaların yerlerini istediğiniz gibi belirliyemiyorsunuz...vs.
-Bu özellik flyme 6 dan beri vardı şuanki flyme sürümünde yok. Bunu hata raporları kısmına bildirin.
-El feneri uygulamasını ekran kapalıyken herhangi bir şekil çizerek açıp kapatabilirsiniz. Tuşu yormaya gerek yok. Erişilebilirlik Hareketle uyandırdan istediğiniz harfi seçebilirsiniz. İsterseniz smarttouch a da atayabilirsiniz. Ben smarttoucha gerek duymuyorum.
-Bildirim çubuğunda ki uygulamaların yerleri senelerdir değişiyor. Bildirim çubuğu küçükken, uzun basarsanız o bastığınız uygulamanın ayarlarına gidersiniz. Bildirim çubuğu uzunken basarsanız o uygulamayı istediğiniz yere taşırsınız :)

Gördüğünüz gibi yok dediğiniz şeyler mevcut MIUI in Flymedan gelişmişliği yok. Birçok şey arayüzsel ve imgesel tasarlandığı için bilmeyen insan yok addediyor.

Canyash

Merhaba, dünya!
Ekran kapalıyken ekrana harf çizerek lambayı açmak vardı ama 16th da kalkmış..bir el atın da tekrar geri gelsin en kullandığım şeydi

Venovis

Çiçeği burnunda
bilmiyordum bunu hsr servise söylemek gerek eskiden olan özellikleri neden kaldırmışlar anlamadım. ben c ye koyuyorum flaşı
Ben de meizu 16 nın arayüzünü biraz yavan buldum çok kullanışlı şeyler var ama bazı eksikler de göz ardı edilemeyecek seviyede bide çoğu uygulama sorunsuz çalışsa da bazı uygulamaların bazı kısımlarında uygulama çöküyor. androd 9 ve flyme nin yeni versiyonunu bekliyorum umarım tüm sorunlar çözülmüş olur

Yorumlarımdan cihazı beğenmediğim çıkmasın yine olsa yine alırım :D

Canyash

Merhaba, dünya!
Ben de meizu 16 nın arayüzünü biraz yavan buldum çok kullanışlı şeyler var ama bazı eksikler de göz ardı edilemeyecek seviyede bide çoğu uygulama sorunsuz çalışsa da bazı uygulamaların bazı kısımlarında uygulama çöküyor. androd 9 ve flyme nin yeni versiyonunu bekliyorum umarım tüm sorunlar çözülmüş olur
O çökme filan bende de oluyor..ben Android 8.1 olduğu için yani şu an son Android versiyonu olduğu için-Android 9 yok gibi bişey daha-programlar Android 8.1 e uyumlu değil en son güncellemeyi Android 8 çıkmadan almış mesela..buna bağlıyorum

Canyash

Merhaba, dünya!
bilmiyordum bunu hsr servise söylemek gerek eskiden olan özellikleri neden kaldırmışlar anlamadım. ben c ye koyuyorum flaşı
Ciddi mi bilmiyordun..16th geldiği anda ilk baktığım ilk yaptığım işlemdir..daha o zaman söylemiştim facebook da burda filan..harfe görev atama yok..kullandığım bütün meizularda vardı ve kullandığım özellik..c yazıp flaşı açıyordum çok rahat oluyordu..parmakizi ekranda olduğu için mümkün mü olmadı acaba

Venovis

Çiçeği burnunda
O çökme filan bende de oluyor..ben Android 8.1 olduğu için yani şu an son Android versiyonu olduğu için-Android 9 yok gibi bişey daha-programlar Android 8.1 e uyumlu değil en son güncellemeyi Android 8 çıkmadan almış mesela..buna bağlıyorum
Olabilir hocam da bende mesela çalışmayan program adobe premier clip (mobil için video düzenleme programı) bişeyler editlemeye kalktığımda program atıyor sürekli. son güncellemesi de 25 ekim 2018

Venovis

Çiçeği burnunda
Ciddi mi bilmiyordun..16th geldiği anda ilk baktığım ilk yaptığım işlemdir..daha o zaman söylemiştim facebook da burda filan..harfe görev atama yok..kullandığım bütün meizularda vardı ve kullandığım özellik..c yazıp flaşı açıyordum çok rahat oluyordu..parmakizi ekranda olduğu için mümkün mü olmadı acaba
Mümkün olmadığını zannetmiyorum çift tıkla uyandırma seçeneği var bunun olmaması için bi sebep göremiyorum