Anlatım Meizu Flyme VERİ KURTARMA MODU

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici

Selamun Aleyküm arkadaşlar, Bugün sizlerle beraber Flyme OS Meizu telefonlarda Veri Kurtarma modunu inceleyeceğiz. Biliyorsunuz ki android cihazlar güvenlik sebebiye uzun süredir her bağlantı da MTP modunu seçmemizi istiyor. Direk MTP bağlanmıyor birde Ekran kilidi varsa her seferinde güvenlik sebebiyle ekran kilidini açıyoruz. Peki ya Telefonumuz kırıldığında? Birçok resmi teknik servis garanti kapsamında cihazı sıfırlayacağını söylüyor veya git gel en azında 20günlük bir mahrumiyet söz konusu. Meizu Flyme OS Flyme 7 den beri bu desteği veriyor.

Hikaye(Bu kısmı atlayabilirsiniz):

Telefonu temmuz ayında 7. kattan aşağı düşürdüm. Amasya Manzarasını çekerken Sert bir rüzgar sebebiyle ben arkamı döndüğüm anda Manfrotto NatGeo NGPH001 tripodun devrilmesi sonucu sert beton zemine cihaz düştü. Her şey 10 saniye de oldu. Aşağı indiğimde kasa çok hafif yamulmuş ekran kırılmıştı. Boya atması yok, birkaç yerde darbe vardı ve cihazın ekranı gitmesine rağmen hala çalışıyordu :D whatsapp bildirimleri vs geliyordu.

Video:

Yapmamız gerekenler

1. Telefonunuzu bilgisayarınıza takın.
2. Rehberinizde kayıtlı olan numaralardan birinden(Eş Dost Akraba Arkadaş Evlat) Mesaj atacağız. Güvenlik sebebiyle bu şarttır.
3. Ekran kilidiniz varsa(Pin,Parola(Şifre) veya Desen Kilidi) *#TelefonunuzunŞifresi#* şeklinde mesaj atacağız. Yani telefonunuzun şifresi 56678825 ise Rehber de kayıtlı kişi *#56678825#* şeklinde mesaj atacak. MESAJ Sonrası Success diye yazıyor ve cihaz konuşuyor. MTP modunda otomatik olarak bağlanıyor. Bu modda YALNIZCA KOPYALAMA YAPABİLİYORSUNUZ. Silme kesme değiştirme gibi işlemler yok.

Bazı arkadaşların Desen kilidinde ne yazacağız dediğini duyar gibiyim. arkadaşlar meizuda desen kilidi şifre ile tümleşiktir. şifreyi kaydırarak yazmanıza izi verir ve 4x3 lük bir alanda desen kilidi oluşturmanıza olanak sağlar :)

4. Ekran Kilidiniz yoksa yalnızca *##* mesajı atarak çözüme kavuşacaksınız.

Hayırlı Günler :)