Meizu Pro 7 Plus Sorunları

hltkaya55

Çiçeği burnunda
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. 9 aydır meizu pro 7 plus kullanıyorum, telefondan gerçekten çok memnunum gerek işlemci performansı gerekse de fotoğraf kalitesi çok tatmin edici. fakat çözümünü hiçbir yerde bulamadığım birkaç sorun var
1. navigasyonda iken gps sinyali bazen sürekli kayboluyor ve yeniden bulması bir dakikadan uzun sürüyor, yanlış anlaşılmasın olay istanbulun göbeğinde açık alanda da şehirlerarası otobanda da aynı. karmaşık bir yola girerken gps in kaybolması ve geri gelmemesi gerçekten sinir bozucu. acaba engineer moddan bir ayar çekilebilir mi bazı gps ayarları var orada bilemiyorum.
2.otg kablosu bağladığımda 4 farklı usb belleği ve kablosuz fareyi hiç görmüyor. aynı kablo aynı usb leri xiaomi note 7 hepsini okuyor. otg desteği olan cihazda bu donanımsal bir problem mi garantiye yollamalı mıyım? yabancı forumlarda aynı sorunu yaşayanlar mevcut
3.cihazda yavaşlama hissediyorum kendi programından ön bellek temizliyorum vs etkili olmuyor, kapatıp açınca düzeliyor. genel android problemi olabilir.
flyme son sürümü forumdan indirip güncelledim değişen birşey yok , flyme 8 gelecek mi bize. yardımcı olabilecek arkadaş var mı, teknik destek ekibine de bu sorunları ilettim dönüş olacak mı bekliyorum. en azından aynı cihazda by sorunları yaşamıyorum diyen varsa garantiye göndermeyi kararlaştıracağım.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. 9 aydır meizu pro 7 plus kullanıyorum, telefondan gerçekten çok memnunum gerek işlemci performansı gerekse de fotoğraf kalitesi çok tatmin edici. fakat çözümünü hiçbir yerde bulamadığım birkaç sorun var
1. navigasyonda iken gps sinyali bazen sürekli kayboluyor ve yeniden bulması bir dakikadan uzun sürüyor, yanlış anlaşılmasın olay istanbulun göbeğinde açık alanda da şehirlerarası otobanda da aynı. karmaşık bir yola girerken gps in kaybolması ve geri gelmemesi gerçekten sinir bozucu. acaba engineer moddan bir ayar çekilebilir mi bazı gps ayarları var orada bilemiyorum.
2.otg kablosu bağladığımda 4 farklı usb belleği ve kablosuz fareyi hiç görmüyor. aynı kablo aynı usb leri xiaomi note 7 hepsini okuyor. otg desteği olan cihazda bu donanımsal bir problem mi garantiye yollamalı mıyım? yabancı forumlarda aynı sorunu yaşayanlar mevcut
3.cihazda yavaşlama hissediyorum kendi programından ön bellek temizliyorum vs etkili olmuyor, kapatıp açınca düzeliyor. genel android problemi olabilir.
flyme son sürümü forumdan indirip güncelledim değişen birşey yok , flyme 8 gelecek mi bize. yardımcı olabilecek arkadaş var mı, teknik destek ekibine de bu sorunları ilettim dönüş olacak mı bekliyorum. en azından aynı cihazda by sorunları yaşamıyorum diyen varsa garantiye göndermeyi kararlaştıracağım.
1. Engineer modla bilinçsizce uğraşmak cihazınızın fişini çekip öldürmekten farksızdır. Aktif kullanan arkadaşlara gps probleminizi sorun.
2. OTG ler Mhl gibi belirli bir standarta sahip değil sizin aksinize, Xiaomi de Çalışmayan dönüştürücü ve flashları Pro7plus ta çalıştırdım. En basitinden. USB 3.0 3.1 bir dönüştürücü kullanmanız gerekli. Note 7 2.0 bir cihaz. Ve buna rağmen yine de çalışmayabilir çünkü belirli bir standartı yok. Kaliteli bir otg kullanın.

3.Cihazda yavaşlama hissedebilirsiniz cihazınızda sürekli önbellek temizlemek cihazı hızlandırmaz. Sürekli OneMind 2.0 ın yapay zeka önbellek verilerini de siliyorsunuz aksine hızlanacağı yerde sürekli 0 layarak en başa sarmış oluyorsunuz. en azından haftalık veya aylık sıfırlamanızı öneririm.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Flyme 8 tabi ki de gelecek ama sırayla gelecek önce 16s Note 9 sonra 16th x8 note 8 sonra 15 15lite 15plus sonra pro7 plus diye gider.

hltkaya55

Çiçeği burnunda
Evet otg 2.0 dı, piyasada 3.1 bulamadım fakat internetten sipariş vereceğim umarım sorunsuzca çalışır. Dediğiniz gibi engineer mod ile uğraşmak riskli, ses ayarını 160 yaparken bir göz atmıştım sadece, belki o riski göze alıp biraz kurcalayıp olumlu sonuç alan olabilir mi demiştim. cihaz ön belleğini temizlemeyin diyorsunuz yani en azından haftalık, deneyeceğim.flyme 8 geldiğinde ufak tefek sorunlar da giderilir diye düşünüyorum. ilginize teşekkür ederim gps sorunu da düzelirse tadından yenmez artık :)

gokayozyer

Çiçeği burnunda
Evet otg 2.0 dı, piyasada 3.1 bulamadım fakat internetten sipariş vereceğim umarım sorunsuzca çalışır. Dediğiniz gibi engineer mod ile uğraşmak riskli, ses ayarını 160 yaparken bir göz atmıştım sadece, belki o riski göze alıp biraz kurcalayıp olumlu sonuç alan olabilir mi demiştim. cihaz ön belleğini temizlemeyin diyorsunuz yani en azından haftalık, deneyeceğim.flyme 8 geldiğinde ufak tefek sorunlar da giderilir diye düşünüyorum. ilginize teşekkür ederim gps sorunu da düzelirse tadından yenmez artık :)
ses ayarını 160 yapmak sizde işe yaradımı dostum ?..

hltkaya55

Çiçeği burnunda
ses ayarını 160 yapmak sizde işe yaradımı dostum ?..
Hoparlöre verdiği ses bence arttı , kulaklığı deneme fırsatım olmadı. Tabi ki değeri 160 yazdıktan sonra en altta "Set" e tıklaman gerekiyor yoksa kaydetmiyor zaten, en altta olunca gözden kaçabiliyor. aradaki farkı anlamak için aynı müziği öncesinde ve sonrasında dinleyebilirsin.

gokayozyer

Çiçeği burnunda
bende çalışmadı dostum. bi ara kablo ile amfi katının modu değişebiliyor. bu şekilde enfes yükseklikte ses alıyorum. ama diğer türlü ses normal. kalite okey ama ses seviyesini arıyorsun.
bu arada gps kopma durumunu bende yaşadım. tekrar bağlanma zaman alıyor. acaba 7.1.1.0 yüklesem manuel olarak değişirmi ..

hltkaya55

Çiçeği burnunda
ben dün yükledim güncellemeyi ama henüz denemedim. güncelleme notlarında gps ile alakalı bir ek göremedim, çok umutlu değilim o konuda. belki diyorum flyme 8 gelirse köklü olarak düzelebilir. tabi ki düzelmiş de olabilir kullandığımda göreceğim artık :)

hltkaya55

Çiçeği burnunda
ses ayarının olduğu yerde birçok durum için ayrı ses ayarı var system alarm ring vs, hepsini 160a çekip deneyebilirsin. senin amfiye bağlanman sistemde ne olarak görünür bilemedim.

bende çalışmadı dostum. bi ara kablo ile amfi katının modu değişebiliyor. bu şekilde enfes yükseklikte ses alıyorum. ama diğer türlü ses normal. kalite okey ama ses seviyesini arıyorsun.
bu arada gps kopma durumunu bende yaşadım. tekrar bağlanma zaman alıyor. acaba 7.1.1.0 yüklesem manuel olarak değişirmi ..
Hocam siz Meizu 16th kullanmıyor musunuz? Arkadaş Pro 7 kullanıyor o yüzden ayar yapabiliyor. Snapdragonlarda müdahale edilemiyor diye biliyorum.

roosphx

Yönetici
Yönetici
gps derken google haritalarda navigasyon kullanırken gps sinyali kayboldu diyor. bu programı kurdum, şimdi bu soruna bir çözüm olabilir mi ya da bu uygulamayı açıp ondan sonra mı navigasyonu açmalıyım. tam anlayamadım orasını.
Önce GPS'i açıyorsun sonra bu programa giriyorsun sağ üstteki kısım on olduğunda program aktif oluyor GPS'in kopmuyor ve stabil çalışıyor. Sonraki açışlarında program kendisi otomatik olarak açılıp kendini on yapıyor zaten

hltkaya55

Çiçeği burnunda
üstad teşekkür ederim. yalnız şöyle bir durum var programı arka planda çalışır bırakıp tekrar geri girdiğimde gps tekrardan wait pozisyonunda oluyor ve biraz bekleyince on oluyor.tüm izinleri verdim. bu normal mi?

roosphx

Yönetici
Yönetici
üstad teşekkür ederim. yalnız şöyle bir durum var programı arka planda çalışır bırakıp tekrar geri girdiğimde gps tekrardan wait pozisyonunda oluyor ve biraz bekleyince on oluyor.tüm izinleri verdim. bu normal mi?
Programı bir kere aç bir daha girme sorunsuz çalışır zaten o kendi arkada, eğer çalışmıyorsa Güvenlik > sol alttaki kilit simgesi > App background (Arka plan işlemleri) kısmından "Arka planda çalışmaya izin ver" yaparsanız sıkıntısız çalışır

Hseyinbeyaz

Çiçeği burnunda
Merhabalar herkese iyi forumlar. Pro 7 Plus kullanıyorum ve bugün telefonum güncelleme yaparken Türkçe(Türkiye) için sesler çevrimdışı diye bir güncelleme bildirimi geldi fakat bir türlü güncellemeyi yapmıyor. kapatıp açıyorum telefonu tekrar geliyor bu sorunu yaşayan oldu mu ya da çözümü nedir yardımcı olacak var mı?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Merhabalar herkese iyi forumlar. Pro 7 Plus kullanıyorum ve bugün telefonum güncelleme yaparken Türkçe(Türkiye) için sesler çevrimdışı diye bir güncelleme bildirimi geldi fakat bir türlü güncellemeyi yapmıyor. kapatıp açıyorum telefonu tekrar geliyor bu sorunu yaşayan oldu mu ya da çözümü nedir yardımcı olacak var mı?
Cihazınız yurtdışı cihazı mı?