Ana Konu Meizu X8 Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

Kullanan_yok

Çiçeği burnunda
merhaba aranızda yeniyim ama ocaktan beri telefonu kullanıyorum birkaç sorum var
1- ne yaparsam yapıyım ekranda pil yüzdesini göremiyorum ayarı var açıyorum ama sadece bildirim çubuğunu çekince gözüküyor %28 in altına inmediği sürece pilin içinde yazmıyor ben hep yazsın istiyorum
2-menüde çince olan bir yer var orayı çözebilen var mı erişebilirlik>oyun modu> en altta çince, burası nedir??
3- balon bildirim geldi yada bildirim ekranını aşağı çektik bildirimi gördük mesela whatsapp diyelim mesaj gelmiş tıklıyorum cevap yazıyorum sıkıntı yok buraya kadar gönder diyorum öylece kalıyor whatsapp açıp göndermem gerekiyor o yazdığım gitmemiş oluyor bu çok gıcık birşey lg g3 ten beri alışkanlığım olan birşey 5 senedir şuan aşırı garipseme ve bunaltı içindeyim bu dediklerimin cevabını bilen arakadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.....
denk geldiğim bazısı sorulara da cevap veriyim cihazlar kvk garantili, çekim kalitesi sd710 olduğu için çok üst düzey modemle geliyor 600 820 serisine bariz fark atıyor deli gibi çekiyor. cihazın işlemcisi dünya geneli sabittir rom etkiler bandı bant global sürüm hatta avrupa bknz. içinden çıkan şarj aletine avrupa demi bant çin olamazzz :))
bozulan arkadaşa geçmiş olsun madem durum öyle buraya neden yazıyorsun hala git mahkemeye ver firmayı da bizim başımıza gelir belki seninki emsal olur çok uğraşmayız.
çalışması kamerası performansı çok güzel cihaz yani cidden beğeniyorum özellikle ekranına bayılıyorum parlaklığı açınca karşınızda oturanın gözü doğruca düşüyor o ne lan der gibi birden takılıyor ekrana. ekran müthiş pil sömürüyor onuda ekliyim ekranı kıs 48 saat kullan işlemci nerdeyse pil tüketmiyor. . p20 lite mi8 lite vs kullanan gören varsa ikisini de her koladan tokatlar bu kadar olduğunu beklemiyordum ben alırken çok iddialı makine birebir karşılaştırma yaptık onlarla. işin özü almak isteyen alsın bence pişman olmaz hiçbir şekilde
Öncelik ile merhaba sanada;
Pil yüzdesi arayüzü ile alakalı ana ekranda doğrudan göstermiyor ve diğer bir konu çince de arayüz hatalarından diye biliyorum bende video incelemelerinde denk gelmiştim bunlara, anca meizu yeni bir güncelleme ile bunları toparlayabilir ve evet gerçekten böyle ufak tefek şeyler dışında harika cihaz stabil ve performans cihazı aynı zamanda sağlam ve şık, ama ne yazıkki güncelleme yönünden biraz fakir, diğer heryönden iyi olsada.

ska_defender

Çiçeği burnunda
Öncelik ile merhaba sanada;
Pil yüzdesi arayüzü ile alakalı ana ekranda doğrudan göstermiyor ve diğer bir konu çince de arayüz hatalarından diye biliyorum bende video incelemelerinde denk gelmiştim bunlara, anca meizu yeni bir güncelleme ile bunları toparlayabilir ve evet gerçekten böyle ufak tefek şeyler dışında harika cihaz stabil ve performans cihazı aynı zamanda sağlam ve şık, ama ne yazıkki güncelleme yönünden biraz fakir, diğer heryönden iyi olsada.
alışmı diyorsun hocam :D

Kullanan_yok

Çiçeği burnunda
Valla ben bu halinden memnunum 😃👌 canavar gibi cihaz ama tabi millet Android 9 u eskitti bize gelecekmi belli bile değil insan kıllanmıyor değil, aslında şöyle hatalarından arınmış bir Android 9 güncellemesi alsak fenada olmaz ama tabi Android 9 bu cihaza ne katar onuda bilmem bana çokta farketmiyor. 👍

Kullanan_yok

Çiçeği burnunda
Onun dışında benim cihazım neden şifre koruması yaptığım halde cihazı kilit ekranında şifre istemeden açıyor bilen varmı ve bunun ayarı nerde acaba?
Ben ilk kurulum yaptığımda bişeyleri onayladım öyle oldu, mesela yüz tanıma yaptım başkasının yüzüyle kilidi açmıyor ama parmağı kilit ekranında kaydırınca şifre istemeden açıyor 🤨? Şunun ayarını bilen varmı?

ska_defender

Çiçeği burnunda
Valla ben bu halinden memnunum 😃👌 canavar gibi cihaz ama tabi millet Android 9 u eskitti bize gelecekmi belli bile değil insan kıllanmıyor değil, aslında şöyle hatalarından arınmış bir Android 9 güncellemesi alsak fenada olmaz ama tabi Android 9 bu cihaza ne katar onuda bilmem bana çokta farketmiyor. 👍
benim içinde android 9 çokta öenmli birşey değil 1. ve 3. maddeler daha önemli 2-2.2-2.3-4-4.4-5-6-7-8 versiyonları kullandım sürüm hikaye sadece 5 e geçince radikal değişiklik oldu uygulama paket sistemini değiştirdiler, arayüz önemli olan bence bunlar devam etmeyecekse tabi 9 gelsin ama küçük fixlerle düzeltilir bunlar gibi geliyor :)

ska_defender

Çiçeği burnunda
Onun dışında benim cihazım neden şifre koruması yaptığım halde cihazı kilit ekranında şifre istemeden açıyor bilen varmı ve bunun ayarı nerde acaba?
Ben ilk kurulum yaptığımda bişeyleri onayladım öyle oldu, mesela yüz tanıma yaptım başkasının yüzüyle kilidi açmıyor ama parmağı kilit ekranında kaydırınca şifre istemeden açıyor 🤨? Şunun ayarını bilen varmı?
parmak iziyle kullanıyorum ben şarj az gitsin diye hem parola hem parmask izi ikiside aktif acaba yüz tanımayı kaldırıp parmak izine alsanız sonra tekrar yüz tyanımayı açsanız geçer mi

Kullanan_yok

Çiçeği burnunda
parmak iziyle kullanıyorum ben şarj az gitsin diye hem parola hem parmask izi ikiside aktif acaba yüz tanımayı kaldırıp parmak izine alsanız sonra tekrar yüz tyanımayı açsanız geçer mi
Denedim ama başka bişey onayladım sanırım, yüz tanıma aktif değil şuan, cihaz elde iken açıyor ekranı ama belli bir süre kullanmaz isem istiyor ,sanırım süre ile alakalı bir durum.
Daha öne bikaç şey onayladım mesela cepte iken kilidin açılmasını önle gibi bişey çıktı ve bununla beraber kilit ile alakalı da bi ayar çıkmıştı ben onayladım hepsini ama ayarlarda bulamadım, hatta daha sonra bu ayarı kapatmak isterseniz bilmem nereye girin falan diyodu unuttum valla 😪😅

ska_defender

Çiçeği burnunda
Denedim ama başka bişey onayladım sanırım, yüz tanıma aktif değil şuan, cihaz elde iken açıyor ekranı ama belli bir süre kullanmaz isem istiyor ,sanırım süre ile alakalı bir durum.
Daha öne bikaç şey onayladım mesela cepte iken kilidin açılmasını önle gibi bişey çıktı ve bununla beraber kilit ile alakalı da bi ayar çıkmıştı ben onayladım hepsini ama ayarlarda bulamadım, hatta daha sonra bu ayarı kapatmak isterseniz bilmem nereye girin falan diyodu unuttum valla 😪😅
eğer öyleyse allah yardımcın olsun ayarlar kısmı çok karışık ve tercüme hatası dolu google translate bile değil javalardaki sözlükten çevirmiş gibi :D arayıp bulucan artık ama antin kuntin şeyler genelde erişebilirlik içinde bende de bir ara rehbere millete acayip resimler atıyordu patron arıyor muz simgesi çıkıyor vs bulana kadar öldüm düzeltene kadar

Kullanan_yok

Çiçeği burnunda
eğer öyleyse allah yardımcın olsun ayarlar kısmı çok karışık ve tercüme hatası dolu google translate bile değil javalardaki sözlükten çevirmiş gibi :D arayıp bulucan artık ama antin kuntin şeyler genelde erişebilirlik içinde bende de bir ara rehbere millete acayip resimler atıyordu patron arıyor muz simgesi çıkıyor vs bulana kadar öldüm düzeltene kadar
Muz atsa razıyım ben 😅 telefon çalınır ise neler atarlar kilitsiz 😁

Kullanan_yok

Çiçeği burnunda
Tşk konusu oldum o smartlock yüzünden arkadaşın parmak izine açmadı, yüzüne açmadı ama aldı eline teli facebook a girdi herif mk 😅

Kullanan_yok

Çiçeği burnunda
Sağolun, ilk ikisi arayüzden sanırım herkezde var WhatsApp ı denemedim ama muhtemelen o da standarttır. Ben genelde WhatsApp ı girip kullanıyorum ama dener yazarım.

Tşk konusu oldum o smartlock yüzünden arkadaşın parmak izine açmadı, yüzüne açmadı ama aldı eline teli facebook a girdi herif mk 😅
Hocam google smart lock u açarsanız evdeyken işteyken daha önce wifiye bağlandığınız alanda belli bir süre parmak izi yüz tanımayı devre dışı bırakıyor zırt pırt ekran kilidi açma derdi olmasın diye.Smart lock özelliğini kapatırsanız sorununuz çözülür.