Ana Konu Meizu X8 Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

Blackwhite01

Çiçeği burnunda
X8 kullanıyorum birkaç kez kendiliğinden kapandı gibi bişey oldu, birde ekran kilidini açdıgımda bazen uygulama açık olarak karşıma çıkıyor,bunları yaşayan varmı

MustiDmr

Çiçeği burnunda
Meizu x8 de fleyme 7.1.7.1 G sürümünü 7.3.0.0 G yi indirmeme rağmen bir türlü yükseltemiyorum.Güncellemeyi yükleme moduna geçtikten sonra 1 dakika sonra sonra bitiyor.Güncelleme ekranında sürekli sürüm bilgisi kontrolü uyarısı verip dönüyor.Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayıp defalarca denememe,verileri sil güncelle yapmama rağmen bir türlü 7.3.0.0 G ye güncelleyemiyorum.Bilgisi olan var ise yardımcı olabillirmisiniz?

Ekli dosyalar

roosphx

Yönetici
Yönetici
Meizu x8 de fleyme 7.1.7.1 G sürümünü 7.3.0.0 G yi indirmeme rağmen bir türlü yükseltemiyorum.Güncellemeyi yükleme moduna geçtikten sonra 1 dakika sonra sonra bitiyor.Güncelleme ekranında sürekli sürüm bilgisi kontrolü uyarısı verip dönüyor.Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayıp defalarca denememe,verileri sil güncelle yapmama rağmen bir türlü 7.3.0.0 G ye güncelleyemiyorum.Bilgisi olan var ise yardımcı olabillirmisiniz?
Telefonun Çin sürümü mü? Nereden alınma?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Telefonunuzun seri numarasında Q varsa Çin sürümüdür global rom yüklemenizde sıkıntı oluşur.

MustiDmr

Çiçeği burnunda
Telefonun Çin sürümü mü? Nereden alınma?
Telefonu gitti gidiyordan aldım Türkiye garantili ilk aldığımda fleyme sitesinden çin sürümü yüklemiştim bilmeden sonra çözüm bulamayınca biztech istanbula gönderdim onlarda 20 gün sonra göndermişlerdi telefono 7.0. dan 7.1.7 ye güncellendi fakat sürekli olarak sürüm bilgisi kontrolü görünüyor 7.3.0 indirdim fakat yüklenmiyor

MustiDmr

Çiçeği burnunda
Telefonunuzun seri numarasında Q varsa Çin sürümüdür global rom yüklemenizde sıkıntı oluşur.
Tolga bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim telefonu gitti gidiyordan alım global türkiye garantili seri no da Q yok 852 ile başlıyor .zaten sizin x8 incelemenizi izedikten sonra karar vermiştim almaya.ilk aldıgımda bilmeden 7.2a çin sürümü yüklemiştim bilmeden sorunu çözemeyince biztech istanbula göndermiştim onlarda 20 gün sonra eski global 7.0 global yapıp gönderdiler telefonu 7.1.7 yükselttim fakat ondan sonra hep sürüm bilgisi dönüyor 7.3.0 ı indirmeme rağmen yüklemiyor

Lord Melkor

Merhaba, dünya!
Tolga bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim telefonu gitti gidiyordan alım global türkiye garantili seri no da Q yok 852 ile başlıyor .zaten sizin x8 incelemenizi izedikten sonra karar vermiştim almaya.ilk aldıgımda bilmeden 7.2a çin sürümü yüklemiştim bilmeden sorunu çözemeyince biztech istanbula göndermiştim onlarda 20 gün sonra eski global 7.0 global yapıp gönderdiler telefonu 7.1.7 yükselttim fakat ondan sonra hep sürüm bilgisi dönüyor 7.3.0 ı indirmeme rağmen yüklemiyor
7.0g yükleniyor mu

MustiDmr

Çiçeği burnunda
Siz sıfırlarken tüm verileri sil yapıyorsunuz değil mi? Yoksa sadece fabrika ayarlarına mı döndürüyorsunuz
Evet hepsini yaptım güncellerken verileri sil dedim olmadı bir çok kez denedim.fabrika ayarlarına dönüp herşeyi silip 7.3.0.0 ı tekrar indirip denedim yine olmuyor.güncellemede 7.1.7 yaptıktan sonraki sürüm bilgisi ekranı sürekli dönüyor 7.3 kurmaya başlayınca 1 dakika sonra geri atıyor

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Evet hepsini yaptım güncellerken verileri sil dedim olmadı bir çok kez denedim.fabrika ayarlarına dönüp herşeyi silip 7.3.0.0 ı tekrar indirip denedim yine olmuyor.güncellemede 7.1.7 yaptıktan sonraki sürüm bilgisi ekranı sürekli dönüyor 7.3 kurmaya başlayınca 1 dakika sonra geri atıyor
1.Meizu Account hesabı açtıysanız tamamiyle hesaptan çıkın.
2. http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=125&type=1 2 yazılımıda indirin.
3. Cihazı kapatarak Recovery Menüyü açın.(Ses Yükseltme ve Güç tuşlarına 5 saniye basın elinizi çekin.) Buradayken Wipe/verileri sil seçeneğini 5 kere tekrarlayın.
4. 6. Kez de cihaz açıldığında içine ana dizine(Tüm klasörlerin olduğu yer) Flyme 7.3.0.0 ı atın.
5.) Yine Recovery menüden 2 seçenekte seçili olarak yüklemeyi deneyin. Yüklendiyse hayırlı olsun.

Yapmazsa flyme 7.1.1 i atın 2 SEÇENEĞİDE seçin yükleyin.
6.) tekrar flyme 7.3 ü atın 2 seçeneğide seçip yüklemeyi deneyin.
Olmazsa garantiye gönderin.

MustiDmr

Çiçeği burnunda
Tamamdır hocam teşekkür ederim.Yalnız ben meizu marka telefon ilk defa aldım.Tam anlamıyorum da meizu account hesabı ile fleyme hesabı aynı şeymidir.sadece fleyme hesabından mı çıkış yapacağım