Ana Konu Meizu X8 Ana Konu & Kullanıcıları Kulübü

inflames

Merhaba, dünya!
Merhaba Arkadaslar, Dün mi8se satıp bu cihazı aldım.
Öncelikle işcilik güzel cihazda ( Son 2 telefonum V30+ ve Mi8se)
Batarya ömrü ve Ekran kalitesi beklediğimden iyi çıktı.
Şarj etme süresi 2 telefona nazaran yavaş.
Yazılımda Attan inip eşşeğe binmiş gibi oldum, Kişiselleştirme iki cihazında çok gerisinde.
Çift tıklama ve açma yok ( Bir kısayol tuşu ile sadece kapama var kullanışlı değil)
Görüşme kalitesi: Mi8se>X8>V30+
Müzik Kalitesi V30+>X8>Mi8se
Yazılım: Mi8se>V30+>X8
Kamera : V30+> Mi8se= X8
Şimdilik Garantli olması ve Trwp vs.. ile uğraşmayacak olmam sebebi ile memnunum . F/P ürünü diyebiliriz

Kısaca yorumlarım simdilik bu kadar.
Yer yer bircok kimsenin yaşadığı dokunmatikte hissetmeme sorunu benim cihazda da var.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Yazılımda Attan inip eşşeğe binmiş gibi oldum, Kişiselleştirme iki cihazında çok gerisinde.
Çift tıklama ve açma yok ( Bir kısayol tuşu ile sadece kapama var kullanışlı değil)
Şimdilik Garantli olması ve Trwp vs.. ile uğraşmayacak olmam sebebi ile memnunum . F/P ürünü diyebiliriz

Yer yer bircok kimsenin yaşadığı dokunmatikte hissetmeme sorunu benim cihazda da var.

Çift tıklamayla ekran açıp kapama meizunun en ucuz telefonunda bile var hocam :) kilit ekranında çift tıklarsanız ekran açılır. çift tıklarsanız kapanır. LG ve Xiaomi de Oneplus da masaüstünde çift tıklarsanız kapanır ancak Samsung Sony HTC gibi markalarda ya yok ya da Meizu da ki gibi yalnızca kilit ekranında, Ekran kullanımı mBack e ayrıldığı için masaüstünde çift tıklayıp kitlemeye izin vermemiş olabilirler.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Çektiğim her inceleme videosunda tekrar tekrar gösteriyorum x8 15 pro7p 16th note 8 bu cihazların hepsine çift tıklama ayarının nerede olduğunu gösteriyorum bence yok demek yerine var mı bir araştırın veya sorun. Bende şuan oneplus kullanıyorum ve bulamadığım özellikler var mı yok mu emin olamadığım için hepsini teker teker sorarak öğrendim.

inflames

Merhaba, dünya!
Merhaba tekrardan,
Menulerin her yerini dolastim ve SmartTouch harici bir ayar bulamadim (onuda bahsettigim gibi sinirli buldum)
Şayet , göremediysem bu benim eksikligimdir kabul olarak.Tum inceleme vidoleolarini izleme firsatim olmadi, Yakin zamanda sizin videolari inceleyecegim :)
Ayrica Sormak isterim, İsimlerin arama siradinda cift gelmesiyle ilgilibir cozum varmi? Kisi kaynagini tek Gmail yaptım degismedi ( Cagri ayarlarindan) Numaraların hepsi +90 ile başlıyor Yurt dışında cok bulunduğum icin. Ayrica bir bug olabilir veya eksik bir ayar yapmis olabilirim.Cift hat kullanıyorum, Tekil rehberden aradigimda istedigim hattan çıkış yapma şansım var, ama mesela 2.ci hattan arama geldi ve o kisiyi arama listesinden ara dedigimde seçme şansı sunmuyor, direkt aramanin geldigi hattan aramaya başlıyor secme sansi vermeden.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Merhaba tekrardan,
Menulerin her yerini dolastim ve SmartTouch harici bir ayar bulamadim (onuda bahsettigim gibi sinirli buldum)
Şayet , göremediysem bu benim eksikligimdir kabul olarak.Tum inceleme vidoleolarini izleme firsatim olmadi, Yakin zamanda sizin videolari inceleyecegim :)
Ayrica Sormak isterim, İsimlerin arama siradinda cift gelmesiyle ilgilibir cozum varmi? Kisi kaynagini tek Gmail yaptım degismedi ( Cagri ayarlarindan) Numaraların hepsi +90 ile başlıyor Yurt dışında cok bulunduğum icin. Ayrica bir bug olabilir veya eksik bir ayar yapmis olabilirim.Cift hat kullanıyorum, Tekil rehberden aradigimda istedigim hattan çıkış yapma şansım var, ama mesela 2.ci hattan arama geldi ve o kisiyi arama listesinden ara dedigimde seçme şansı sunmuyor, direkt aramanin geldigi hattan aramaya başlıyor secme sansi vermeden.
16th videomu seyredin onda teker teker gösteriyorum kısayolları vs erişebilirlikte bir yerde olması lazım şuan için hatırlamıyorum. Çift gelmesinin sebebini bilmiyorum pro7 plusta ve 15 te iken yoktu 16th ile bu sorun ortaya çıktı çift hatla alakalı olabilir.
Son dediğiniz konuda bende rahatsızım uzun basınca seçenek çıkmıyorsa yoktur hocam

Hakan.

Çiçeği burnunda
Selamun Aleyküm Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır telefonu araştırıyorum ürün fiyat performans ürünü onda tamamız. ürünün tavsiye edilecek yönleri İşlemcisi S.D. 710 Kamerası fiyatı yakın olan telefonlar ile hemen hemen aynı hatta bazılarından daha iyi onda da tamamız. Yaşanılan Sıkıntılar (Problemler) Ekran da Dokunmatiğin Algılamadığı (biraz sıkıntı fakat yazılımsal bir sıkıntı deniyor öyle ise halledilebilir bir durum ama gelen güncelleme ile düzeltilmemiş gibi acaba bu sıkıntı nasıl düzeltilir düzeltilirmi ?) ve Android den güncelleme almaması veya alamaması . Genel olan sıkıntılar galiba bunlar peki arkadaşlar bu saydıklarım dışında ürünün alınması için tavsiye edilen yönler (özellikler) veya yaşanan sıkıntılar varmı ? Türkiye de fazla duyulmamış bir marka insanlara Meizu alacağım dediğim zaman o ne lan git tanındık bir marka al en azından kafan ağrımaz diyorlar. Ben şans vermeye değer diyorum ama yaşanan sıkıntılar aklımı fena halde karıştırıyor 1 telefon alma şansım var yardımcı olabilirmisiniz ?

Blackwhite01

Çiçeği burnunda
Selamun Aleyküm Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır telefonu araştırıyorum ürün fiyat performans ürünü onda tamamız. ürünün tavsiye edilecek yönleri İşlemcisi S.D. 710 Kamerası fiyatı yakın olan telefonlar ile hemen hemen aynı hatta bazılarından daha iyi onda da tamamız. Yaşanılan Sıkıntılar (Problemler) Ekran da Dokunmatiğin Algılamadığı (biraz sıkıntı fakat yazılımsal bir sıkıntı deniyor öyle ise halledilebilir bir durum ama gelen güncelleme ile düzeltilmemiş gibi acaba bu sıkıntı nasıl düzeltilir düzeltilirmi ?) ve Android den güncelleme almaması veya alamaması . Genel olan sıkıntılar galiba bunlar peki arkadaşlar bu saydıklarım dışında ürünün alınması için tavsiye edilen yönler (özellikler) veya yaşanan sıkıntılar varmı ? Türkiye de fazla duyulmamış bir marka insanlara Meizu alacağım dediğim zaman o ne lan git tanındık bir marka al en azından kafan ağrımaz diyorlar. Ben şans vermeye değer diyorum ama yaşanan sıkıntılar aklımı fena halde karıştırıyor 1 telefon alma şansım var yardımcı olabilirmisiniz ?

inflames

Merhaba, dünya!
Şans vermeye değer .6,7 sene önce Huawei Mate aldığımda millet bu nediyordu şuan Global en büyük 3 firmadan biri,
3 sene önce Xiaomi aldığımda bu ne diyorlardı şimdi İlk 4'de.
Çin Firmaları 2,3 sene içerisinde İlk 3 içinde olacaklar tamamıyla.
Sorunlar giderilmeyecek şeyler değil.Hepsinde benzer sorunlar var. Şans artık.Şahsen en üst model bile olsa 8,9 aydan fazla kullanmadığım için hepsini deniyorum. Eskisinden daha hızlı gelişmekte bu sektör, Dolayısıyla sene 3 sene götürür diye bir sözün anlamı kalmadı bana göre.

Blackwhite01

Çiçeği burnunda
Kardeş ben kullanıyorum teli.bende birkaç kez kendiliğinden kapandı açma tuşuna normalden uzun basınca tekrar açıldı, bide tuş kilidini açdıgımda bazen uygulama açık olarak karşıma çıkıyor

inflames

Merhaba, dünya!
24 saat oldu kullanımım. Kendime göre artıları ve eksilerini belirtmek isterim. Çünkü cihaz tekrar satışda, almak isteyen arkadaşlara ışık olabilir.
(+) Yönleri:
1.İşcilik ve kasa kalitesi
2.Ses Kalitesi ( Özellikle eq Tepkimesi ve BT kulaklık ile eq kullanılabilmesi
3. Fotograf kalitesi: Manuel Mod ile amiral gemilerinin performansına ulaşabiliyor. Özellikle gece çekiminde harikalar yarattı cihaz. Birkaç mesaj sonra resim paylaşacağım.
4.Batarya Ömrü
5. Görüşme kalitesi memnun etti, herhangi bir pürüz yok.
6. Herhangi bir Bug mı bilmiyorum Çift hat 4g Gösteriyor ve Çekim gücü gayet iyi.
7. Xiaomi 'de alıştığım Klon uygulama ve Gömülü Görüşme kaydı özelliğinin olması
8.Yüksek Zil sesi.
9. 3.mm Kulaklık Çıkış

(-) Yönleri :
1. Güncelleme ( Android) ama Arayüz güncellemelerinden memnun genelde pek çok kullanıcı.
2.Dokunmatik tepkilerinde ufak tefek problemler
3.Zayıf tema desteği ve masa üzeri özelleştirmlerinn eksikliği ( Xiaomi'ye göre) Onuda Launcher ile çözdüm.
4. 9 veya 10 görüşmenin yarısında gelen aramalarda BT ile konuşamama sorunu, ararken problem olmadı ama
Genel manada memnun kaldım, verdiğim parayı 10/8 hak ediyor. Önceki mesajımda yazdığım gibi donanımsal bir sorunu yok, Yazılımsal problemlerde halledilebilecek şeyler.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Fiyatıyla kıyaslayınca yaşayacağınız sıkıntılar hiçbir şey gibi gelir. Samsung s10 ailesinin tüm üyelerinde ön kamera sorunu var. 2000tl altı her cihazda hatalar var üstünde de var yazılımsal değil. Donanımsal sıkıntı olmasın.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
24 saat oldu kullanımım. Kendime göre artıları ve eksilerini belirtmek isterim. Çünkü cihaz tekrar satışda, almak isteyen arkadaşlara ışık olabilir.
(+) Yönleri:
1.İşcilik ve kasa kalitesi
2.Ses Kalitesi ( Özellikle eq Tepkimesi ve BT kulaklık ile eq kullanılabilmesi
3. Fotograf kalitesi: Manuel Mod ile amiral gemilerinin performansına ulaşabiliyor. Özellikle gece çekiminde harikalar yarattı cihaz. Birkaç mesaj sonra resim paylaşacağım.
4.Batarya Ömrü
5. Görüşme kalitesi memnun etti, herhangi bir pürüz yok.
6. Herhangi bir Bug mı bilmiyorum Çift hat 4g Gösteriyor ve Çekim gücü gayet iyi.
7. Xiaomi 'de alıştığım Klon uygulama ve Gömülü Görüşme kaydı özelliğinin olması
8.Yüksek Zil sesi.
9. 3.mm Kulaklık Çıkış

(-) Yönleri :
1. Güncelleme ( Android) ama Arayüz güncellemelerinden memnun genelde pek çok kullanıcı.
2.Dokunmatik tepkilerinde ufak tefek problemler
3.Zayıf tema desteği ve masa üzeri özelleştirmlerinn eksikliği ( Xiaomi'ye göre) Onuda Launcher ile çözdüm.
4. 9 veya 10 görüşmenin yarısında gelen aramalarda BT ile konuşamama sorunu, ararken problem olmadı ama
Genel manada memnun kaldım, verdiğim parayı 10/8 hak ediyor. Önceki mesajımda yazdığım gibi donanımsal bir sorunu yok, Yazılımsal problemlerde halledilebilecek şeyler.
Çok güzel ve doğru analiz etmişsiniz görüşme arasında bt ye bağlanıyordu hocam sizin seçmeniz gerekiyor eğer bağlanmıyorsa kullanılan sürümde bug vardır.

inflames

Merhaba, dünya!
Kesinlikle bug .Cunku bt bağlı ,ben arayinca sorunsuz, karsidan gelince ahizede.
Bu arada flyme 7.3 indirdim, dosyadan tikladim ve güncelleme başladı.Sonra baktim ki sürüm ayni,degisen birsey olmamis. verileri silmeden yaptim. Yarin silerek yapacağım.Olmazsa eger onceki mesajlarda sizin paylastiginiz tekniği deneyecegim .

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Kesinlikle bug .Cunku bt bağlı ,ben arayinca sorunsuz, karsidan gelince ahizede.
Bu arada flyme 7.3 indirdim, dosyadan tikladim ve güncelleme başladı.Sonra baktim ki sürüm ayni,degisen birsey olmamis. verileri silmeden yaptim. Yarin silerek yapacağım.Olmazsa eger onceki mesajlarda sizin paylastiginiz tekniği deneyecegim .
hocam seçerekte mi gelmiyor ben onu soruyorum. Meizu da normalde böyle zaten siz sanki bağlanmıyor gibi anlatmışsınız.

inflames

Merhaba, dünya!
Sanirim ben anlatamadim.
Şöyle izah edeyim,BT baglandiginda Müzik ve Telefon görüşmesi olarak seçiyorum.Sonra Gelen aramalarin %40nda Direkt ahizeye düşüyor ses,Ben arama yaptığımda ise BT kulaklikta.Bir Bug sanirim dedigim bu.Bazen ise gelen aramalarda BT kulakliga düşüyor ama bir program dahilinde değil.Mesela 2 kişi aradiginda arka arkaya Ahizeden konusuyorum, arkasindan gelen baska bir arama ise BT kulakliga düşüyor.