Yardım Meizu x8 ekran kapanma

Emrehan45

Çiçeği burnunda
Merhaba,
Meızu x8 kullanıcısıyım telefonumda bir sorun fark ettim aksam yatarken tel masanın üstünde duruyor sabah kalktıgımda ise telefonumun ekranı kararma var ekran gelmiyor ama ekranı ellediğimde ekran kilit sesi geliyor telefonu kapatım açtığımda ekran düzeliyor sizlerde de böyle bir sorun var mı? Var ise nasıl düzeltebilirim?

cozef9

Çiçeği burnunda
öncelikle son sürümün yüklü olduğuna emin ol. sonra flayme nin kendi sistem başlatmasını kullan bir kaç gün bakalım olacak mı. genellikle farklı launcher de sıkıntı oluyor. yada kullanmış olduğun lounchere tüm yetkileri vermen lazım.

Emrehan45

Çiçeği burnunda
öncelikle son sürümün yüklü olduğuna emin ol. sonra flayme nin kendi sistem başlatmasını kullan bir kaç gün bakalım olacak mı. genellikle farklı launcher de sıkıntı oluyor. yada kullanmış olduğun lounchere tüm yetkileri vermen lazım.
Aslında son sürüm yüklü ama bunu her zaman yapmıyor haftada 1 defa yapıyor cihaz arızalı olsa sürekli yapar yazılımsal olduğunu düşünüyorum

Hüseyin DALGIÇ

Çiçeği burnunda
Ben de foruma yeni katıldım. X8 kullanıcısıyım. Yeri bura mı bilemiyorum ama telefon Otomatik parlaklıkta iken ortamda ışık yoksa ekran çok karanlık oluyor. Gözü yoruyor. Bunun bir çözümü var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

osamaki

Çiçeği burnunda
Ben de foruma yeni katıldım. X8 kullanıcısıyım. Yeri bura mı bilemiyorum ama telefon Otomatik parlaklıkta iken ortamda ışık yoksa ekran çok karanlık oluyor. Gözü yoruyor. Bunun bir çözümü var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
ortamda ışık yoksa , düşük ışıkta dahi rahat görülebileceğini biliyor cihaz. bence bunda bi sorun yok cihaz doğru olanı yapıyor. mesela otomatik parlaklıkta yoğun güneş altında cihazın ekranını görebilmeniz için parlaklığı en üst seviyelere çıkarmanız lazım cihazda bunu yapıyor zaten

Hüseyin DALGIÇ

Çiçeği burnunda
ortamda ışık yoksa , düşük ışıkta dahi rahat görülebileceğini biliyor cihaz. bence bunda bi sorun yok cihaz doğru olanı yapıyor. mesela otomatik parlaklıkta yoğun güneş altında cihazın ekranını görebilmeniz için parlaklığı en üst seviyelere çıkarmanız lazım cihazda bunu yapıyor zaten
Gündüz veya ışıklı ortamlarda sıkıntı yok. Parlaklığı çok güzel ayarlıyor. Ama karanlık ortamlarda ekran neredeyse görünmüyor, yazılar okunmuyor otomatik parlaklıkta iken.

tuncklyc

Çiçeği burnunda
Merhaba,
Meızu x8 kullanıcısıyım telefonumda bir sorun fark ettim aksam yatarken tel masanın üstünde duruyor sabah kalktıgımda ise telefonumun ekranı kararma var ekran gelmiyor ama ekranı ellediğimde ekran kilit sesi geliyor telefonu kapatım açtığımda ekran düzeliyor sizlerde de böyle bir sorun var mı? Var ise nasıl düzeltebilirim?
Aynı problemi ben de yaşıyorum.
Bu hata yüzünden telefonu kvk servise gönderen ilk kişiyim. Hiçbir şey yapmadan telefonu geri yolladılar.
Son çıkan güncelleme bir çözüm olmadı. Biztech de ilgilenmediği için tüketici hakem heyetine davamı açtım.
Aynısını yapmanı öneririm.

Grimwood

Çiçeği burnunda
Telefonu çok kullanan olmadığı için kronik sıkıntıları yeni yeni baş gösteriyor arkadaşlar. Benim cihaz da kutudan arızalı bir şekilde çıkmıştı, direk iade edin geçin, telefona aksesuarda bulmak zor zaten, kullanan da az.

cozef9

Çiçeği burnunda
bu sorun telefonun şuan için google sistemiyle tam uyum sağlamamasından kaynaklanıyor. ben bu sorunu şöle çözdüm. telefon ayarlarında otomatik kapama açma var. oradan gece bir saati kapatıyor sonra tekrar açılıyor. öyle ayarladım. o günden sonra ekranda kararma olmadı. yani telefonu kapatıp açtığımızda sorun düzeliyor kısacası. yazılımsal bir sorun çözülür.. telefon on numara...