Meizu'yu Mail yağmuruna tutuyoruz.

#1
Yaklaşık 1 senedir telefonlarımıza güncelleme gönderilmedi. Biz paramızla rezil olmak istemiyoruz. Bu firma bu pazarda oldukça iyi satışlar yaptı. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi bizi görmezden gelemezler. Sesimizi çıkarmak zorundayız.


1. Mail : mzcs@meizu.com

2. Mail: sales@meizu.com.hk

3. Mail: IPR@meizu.com


Hello I have been using meizu x8 for about a year. During this period, my phone only received an update once. About 4 new updates have come to the Chinese version. Something I was wondering, is meizu completely withdrawn from the global market? I live in turkey. Meizu has implemented a very successful sales in the turkey market.

We expect a new update from you as soon as possible. The current version has multiple bugs and this is very annoying. The app store is too old, there is no support for new themes and wallpapers. If no new updates come to our phones any time soon, all users in Turkey will apply to the court and request a refund. !
 

Pishman

Merhaba, dünya!
#2
Talep haklı ama bir hukukçunun bakması lazım Türkiye de emsal karar var mı veya gerçekten mahkemeye konu olursa sonuçları ne olur diye. Çin menşeli firmaya Türkiye de güncelleme vermiyor diye dava açılabilir mi?
 

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
#3
Talep haklı ama bir hukukçunun bakması lazım Türkiye de emsal karar var mı veya gerçekten mahkemeye konu olursa sonuçları ne olur diye. Çin menşeli firmaya Türkiye de güncelleme vermiyor diye dava açılabilir mi?
Avrupa insan haklarına açabilir ama süreç şöyle işler kaybedeceğini bilsen de Tüketici hakem heyetine daha sonra tüketici mahkemesine gideceksin bu süreçte cebinden 5-6bin tl çıkar. Sonra büyük ihtimalle karar olumsuz çıkacak. AIHM e gideceksin AIHM de kendini iyi savunursan ceza verilir firmaya süreç sonunda global ve yerli haber sitelerinde haberin çıkmasını sağlarsan istediğini fazlasıyla alırsın. Süreç böyle işler
 
#5
Mahkeme olayı sadece söylentiden ibaret, tabii ki böyle birşey olmaz. Firmaya sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. En azından çıkıp bir açıklama yapmaları gerekmekte. Globalin geleceği nedir, ne olacak bilmek hakkımız.
 

Pishman

Merhaba, dünya!
#6
Bakın hukukta olmaz diye bir şey yoktur. Özellikle ticari davalarda ki tüketici tarafından açılmışsa. Mesela globale android güvenlik güncellemesi gelmedi, cihazımızda güvenlik açığı olursa v.s gibi
 

suatcagdas

Okumaya mı geldik?
#7
olayı kişiselleştirip "Türkiye'deki kullanıcılara güncelleme verilmiyor" gibi bi anlam çıkaracak mail atmayın bence faydası olmaz, daha genele yayarak "Çin için local güncelleme verilirken bu güncellemeler global kullanıcılara verilmiyor" derseniz daha doğru bir yaklaşım olur arkadaşlar.
 
Üst