Ana Konu Murat Abi <3

FatihAksoy

Fatal Error (╥﹏╥)
Yönetici
Meizu' yu tekrardan ülkemize katıp bence Türkiye operasyonunu gayet başarılı yürüten Murat Bey ( ki herkesin ulasabildigi biri olduğundan Abi dediğim saygı duyduğum... ) Meizu Ülke Müdürlüğünden, HUAMI akıllı saat üreticisinin Türkiye ülke müdürü olan Abimize,

Yeni görevinde başarılar diliyorum... 🙏

Sen bir Kralsın abi ❤

Meizu' yu tekrardan ülkemize katıp bence Türkiye operasyonunu gayet başarılı yürüten Murat Bey ( ki herkesin ulasabildigi biri olduğundan Abi dediğim saygı duyduğum... ) Meizu Ülke Müdürlüğünden, HUAMI akıllı saat üreticisinin Türkiye ülke müdürü olan Abimize,

Sen bir Kralsın abi ❤
Şuan başka müdür varmı ?

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici

Sen bir Kralsın abi ❤
Murat Abi tam bir beyefendi, HWP videosunda da gayet samimane konuşmuştu. Hakkında hayırlısı olsun.

Meizu konusunda konuşursak MEIZU için cebinde parası olan güçlü bir distribütör lazım. EVOFONE XİAOMİ ile girdi reklam yaptı market açtı sanatçılar çağırdı Türkiye nin her yerine yayıldı birçok modeli yüzbinlerce getirdi. Bu büyük bir bütçe demek. Keza Oppo tarafında bakalım Oppo kendisi büyük maddi destek ayırdı. Türkiye deki tüm billboardlar oppo doldu. Sılayı Acunu ve birçok sanatçıyla reklam işbirliği yaptılar. Acun koskoca kanal sahibi adam belki de reklam da Meizunun 1 senelik cirosu kadar ücretle oynamıştır. 😊

Ya Meizu merkeze ciddi bir yatırımcı destek çıkacak, yada Türkiye de Gerçek büyük bir distribütör çıkacak yoksa büyümesi imkansız.

Evofone şuan HTC distribütörlüğünüde aldı.

zamanında paravan bir şirket aranotayı kurdurup finanslayıp Nubia Distribütörlüğünü almışlardı. Daha Sonra meydanı Xiaomiye boş bıraktılar kurdukları şirketi hayal et olarak bıraktılar. Kimse de nubia ya yaklaşamadı. Yani tehlike gördüklerini en başta bertaraf ettiler. 😊

Para yoksa Meizunun işi çok çok zor.

Huami yi senelerdir takip ediyorum çokca saatini aldım kullandım tavsiye ettim arkadaşlarıma da aldırdım. Bakalım neler olacak. hayrolsun.

Meizu'nun global konusunda istikrarlı bir tavrı yok, o yüzden yükseleceği pazarlarda da kaybedip çekiliyor. Örnek veriyorum Rusya, müthiş bir kitlesi var ama gelin görün ki ilgi alaka sıfır.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Meizu'nun global konusunda istikrarlı bir tavrı yok, o yüzden yükseleceği pazarlarda da kaybedip çekiliyor. Örnek veriyorum Rusya, müthiş bir kitlesi var ama gelin görün ki ilgi alaka sıfır.
Rusya da Rus halkı da çok ilgili ve Rus kanallarının çoğunda ürünleri ilgiyle takip edildi. Merkezde finans sorunu olunca iyice kabuğuna çekiliyor. zamanında alibabanın verdiği 590milyon doları çok görenler vardı. Xiaomi nin o dönem ki 3 aylık karı 2.4-2.8milyar dolardı. Meizu için abarttıkları para xiaomi için çekirdek aylık kar geliri bile değil.

Finansal durumda yaşadıkları zorluklar bana pek inandırıcı gelmiyor. Girdikleri her ülkede kar yaptıklarını düşünüyorum özellikle Türkiye'de.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Finansal durumda yaşadıkları zorluklar bana pek inandırıcı gelmiyor. Girdikleri her ülkede kar yaptıklarını düşünüyorum özellikle Türkiye'de.
Ben birkaç modelin Türkiye maliyetini biliyorum :) Bunu görseler gülerlerdi. 16th döviz kuru karşısında %80lik Vergiye rağmeb en ucuz Türkiye de satıldı. meizunun Türkiye deki karı yok denecek kadar az. Ki zaten çok kar etselerdi. Birçok modeli getirirlerdi. Aksine bütçe kısıtlamasına gidildi. hiçkimse para kazandığı yerde bütçe kısmaz.