Qfil Rom Yükleme

melih43

Çiçeği burnunda
Merhaba arkadaşlar..

Qfil rom yüklemek için yardımcı olacak var mı acaba? Cihazım şu an recovery ve fastboot modda açılıyor. 7.0.0.3 G versiyonun image.zip dosyasını yüklediğimde flyme ekranında kalıyor cihaz. Bu radan qfil dosyasını indirdim ama nasıl yapılacağını, hangi dosyaları seçmem gerektiğini anlatacak bir arkadaş var mı?

Teşekkürler

1Kobra

Merhaba, dünya!
Forumdaki 16th Qfil fabrika romu bozuk..boşuna uğraşmayın hasta olursunuz..paralı biriki sitede var fakat onuda alamıyorsunuz...

rafetayvali

Çiçeği burnunda
Forumdaki 16th Qfil fabrika romu bozuk..boşuna uğraşmayın hasta olursunuz..paralı biriki sitede var fakat onuda alamıyorsunuz...
Bozuk değil aslında.Bende bayağı uğraştım ama ''rar''dan çıkarırken dosyaları eksik çıkardığını farkettim.system_ ve vendor_ dosyalarına dikkat edin özellikle.Ben bir kaç tane ''rar'' dan çıkarma işlemi yapıp eksik dosyaları tamamlayıp işi çözdüm.Garip bir şekilde her seferde farklı bir dosyayı eksik çıkarıyor.

FatihAksoy

(X>D) !
Yönetici
Bozuk değil aslında.Bende bayağı uğraştım ama ''rar''dan çıkarırken dosyaları eksik çıkardığını farkettim.system_ ve vendor_ dosyalarına dikkat edin özellikle.Ben bir kaç tane ''rar'' dan çıkarma işlemi yapıp eksik dosyaları tamamlayıp işi çözdüm.Garip bir şekilde her seferde farklı bir dosyayı eksik çıkarıyor.
Hocam hayrina bir video yapsan rom klasor dosya işini sevinirim 😊

Ybk993

Çiçeği burnunda
bende rardan cıkarken hata vermiyor.qfilden rom yüklerken sahara fail hatası alıyorum. senin dediğin olay bununla alakalı mı ? sende mi sahara fail hatası alıyordun dediğin meseleden önce. yani bir kaç kere rardan cıkarsak sahara fail hatası düzeliyor mu ?

rafetayvali

Çiçeği burnunda
Rar'dan çıkartma ilk adım.Eksik çıkardığını tespit ettim.Çıkardıktan sonra dosyaları kontrol edin.Bu gün 16TH qfil yükleme ile ilgili olarak bir çalışma yapar siteye yüklerim.Gerekirse bire bir yardımcı olurum size.

SnnrlX

Çiçeği burnunda
bugün meizu 16x cihazıma twrp yüklemeye çalışırken telefonum brick oldu ve qfille edl modunda rom yüklemeye çalışırken hata veriyor
"Download Fail:Sahara FailSahara Fail"

pınarcı

Çiçeği burnunda
sahara failinin bir sürü sebebi vardır ben ve arkadaşlar bu sorunla karşılaştığımızda şu çözümleri deneyip sonuç alabildik:
1) C/program dosyaları x86/Qualcomm/qpst/bin klasörünün içine yazılım dosyasını atıcaksınız
2) farklı bir qfil denemek
3) pc nin internet bağlantısını kesmek
4)son çare pc değiştirmek

sürücüleri kurdunuz ve sonra bu dediklerimi yaptıysanız bu videoda da geri kalan kısmı çekmiştim bakabilirsiniz biraz üstün körü gerçi ama :)

Son düzenleme: