Qualcomm SD 845 ve Pil

rezancakmak

Yönetici
Burda baz alacağımız cihaz Meizu 16th olacak zira 3010 mAh pil ile gelen cihazın eleştirilere maruz kaldığı apaçık ortada fakat burda kaçırdığımız noktalar var pilin yazılım ve işlemci ile birlikteliği akabinde SD 845 kendini kanıtlamış bir işlemci neler yapabildiğini daha önce görebilmiştik bunlardan bir tanesi ise selefi SD 835 e nazaran %30 luk ekstra pil verimliliğiydi.Yakıt tasarrufu başarılı olan arabalar için kullanılan yakıt cimrisi deyimi SD 845 için Pil cimrisi olarak değiştirilebilir.Bu demek oluyorki Meizu 16th 3010 mAh kapasite ile iyi iş çıkarıyor.Şunuda belirtmek isterim Pro 7 plus 3500 mAh pile sahip olduğu için pil tarafında herhangi bir eleştiri almadı fakat X30 un pil verimliliği tarafında başarılı olmadığını göz önünde bulundurduğum vakit, Meizu 16th modelinin daha iyi bir pil deneyimi sağlayacağını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim

blackcode_

Okumaya mı geldik?
Umarım dediğiniz gibi olur çünkü daha yeni 16th aldım kargonun gelmesini bekliyorum :) Snapdragon 845 li cihazların genel olarak pil performansı nasıl acaba? Bu soruya yanıt verebilirsek meizu 16th in pil performansıyla ilgili daha tutarlı tahminler yapabiliriz sanırım.

rezancakmak

Yönetici
Kaç saat ekran süresi alabildiniz mi 8 ile? 3400 mAH bataryası vardı yanılmıyorsam Mi 8 in. Mui optimizasyonu nasıl Flyme ile kıyaslarsak?

Mi 8 in pil performansı 16 ya göre daha başarılı diye düşünüyorum MIUI çok basit bir arayüz aynı zamanda stabil ama pilden tasaruf ettiğini düşündüğümüz vakit basitliğini yeğleyebiliriz Meizu 16 güzel tercih olmuş tebrik ederim

blackcode_

Okumaya mı geldik?
Çok teşekkür ederim.Meizu uzun yıllardır aşina olduğum bir markaydı.Ağustos ayında 16th'in ilk incelemelerini gördüğümde dedim ki işte tam aradığım telefon.Daha sonra bir türlü Türkiye'ye gelmek bilmedi.Tam da umudumu kesmiştim artık.Black Friday indiriminde Honor Play mi alsam Pocophone F1 mi alsam diye düşünürken bir baktım satışına başlanmış.O anki heyecanımı tarif edemem.Şükür ki bana da Meizu 16th almak nasip oldu.Çok sık telefon değiştiren biri değilim o yüzden umarım memnun kalırım.Xiaomi Mi 8 de çok beğendiğim bir cihaz fakat 3.5mm kulaklık girişinin bulunmaması bence çok büyük handikap.

rezancakmak

Yönetici
honor play ve pocophone arasından sıyrılmanıza sevindim mi 8 başarılı bir cihaz fakat her cihazda olduğu gibi eksileri mevcut.16 sizi üzmez emin olabilirisiniz.Pil performansı yorumlarınızı mutlaka bekliyorum 😊

blackcode_

Okumaya mı geldik?
honor play ve pocophone arasından sıyrılmanıza sevindim mi 8 başarılı bir cihaz fakat her cihazda olduğu gibi eksileri mevcut.16 sizi üzmez emin olabilirisiniz.Pil performansı yorumlarınızı mutlaka bekliyorum 😊
Kullanmaya başlar başlamaz pil performansıyla ilgili deneyimlerimi paylaşacağım forumda inşallah.