Yeni Meizu 16th cihazımda karşılaştığım sorunlar

TUĞRA**

Çiçeği burnunda
Bildirim alanıyla ilgili gece saatlaerinde hatırladığım kadarıyla ' bu saatlerde ..... mod önerilir ' gibi bir ekran mesajına onay verdim. iki gündür malesef bildirim ekranını eski haline getiremedim. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
Bildirim alanıyla ilgili gece saatlaerinde hatırladığım kadarıyla ' bu saatlerde ..... mod önerilir ' gibi bir ekran mesajına onay verdim. iki gündür malesef bildirim ekranını eski haline getiremedim. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam Gece modu apksı yükledinşz sanırım 16th de çalışmıyor gece modunu kapatın iş bitti ayrıca silin

TUĞRA**

Çiçeği burnunda
Hocam Gece modu apksı yükledinşz sanırım 16th de çalışmıyor gece modunu kapatın iş bitti ayrıca silin
cevap için tşk ederim hocam. Bahsettiğiniz apk ı bulamıyorum malesef, yüklü uygulamalarımda bu tür birşey yok, acaba başka bir uygulamadan mı kaynaklandı ki? ayarlarda ve uygulamalarda herşeye baktım, ama hala düzelmedi :((

TUĞRA**

Çiçeği burnunda
cevap için tşk ederim hocam. Bahsettiğiniz apk ı bulamıyorum malesef, yüklü uygulamalarımda bu tür birşey yok, acaba başka bir uygulamadan mı kaynaklandı ki? ayarlarda ve uygulamalarda herşeye baktım, ama hala düzelmedi :((
hocam sorun çözüldü, yine aynı şekilde bildirim geldi, 'gece modu şu anda önerilmez' şeklinde, devre dışı bırak seçeneği çıktı. Ancak bu bildirim hangi uygulamadan geliyor olabilir hala çözemedim, telefona fazla uygulama yüklemeyenlerdenim. İlginiz için teşekkür ederim

DRTOLGA

Teknoloji Profesyoneli
Yönetici
hocam sorun çözüldü, yine aynı şekilde bildirim geldi, 'gece modu şu anda önerilmez' şeklinde, devre dışı bırak seçeneği çıktı. Ancak bu bildirim hangi uygulamadan geliyor olabilir hala çözemedim, telefona fazla uygulama yüklemeyenlerdenim. İlginiz için teşekkür ederim
Flyme Labs uygulaması hocam Siz yurtdışından almadıysanız cihazı türkiye cihazlarına dışarıdan apk ile flyme labs yüklemişsinizdir.

oguzglr

Okumaya mı geldik?
Flyme Labs uygulaması hocam Siz yurtdışından almadıysanız cihazı türkiye cihazlarına dışarıdan apk ile flyme labs yüklemişsinizdir.
Hocam forumda da bahsetmiştim bi ara banada denk geldi 2-3 gün üst üste hiç bir apk veya uygulama yüklememiştim. Heralde globalde var ama gizlemişler heralde açıncada pek bişey değişmemişti aslında.

engindinc

Çiçeği burnunda
Merhaba geçen hafta Meizu 16th sahibi oldum. Cihazdan birkaç küçük sıkıntı dışında oldukça memnunum. Bu sıkıntılar da düzeltilirse çok daha mutlu olacağım. İlk etapta karşılaştığım sorunları kısaca sıralarsam:
1- Yüz tanıma menüsünde "kilit ekranında tutma başarılı" seçili olduğunda yüz tanıma işlevi gerçekleştikten sonra ekran kilidini açmak için yukarı çekme işleminden sonra ekran açılmayıp flu arka plan görüntüsü kalıyor. Bu durumda ekranı açabilmek için ekranı aşağı çekip ya ayarlar menüsünü açmam ya da sağ alttaki kamera butonuna tıklayıp sonrasında ekran menülerine gitmem gerekiyor. Bu nedenle yüz tanıma menüsünde "kilit ekranında tutma başarılı" seçeneğini deaktif hale getiriyorum.
2- İşletim sistemi içinde fotoğrafları görüntüleyebilmek için galeri ve google fotoğraflar uygulaması bulunmakta. Cihazda varsayılan fotoğraf uygulaması olarak "google fotoğraflar"ı seçtiğim halde özellikle rehber kısmında fotoğraf eklemek istediğimde yalnızca "kamera" ve "galeri" uygulaması altında fotoğraf seçmeme imkan tanıyor, google fotoğrafları kullanamıyorum.
3- İşcep uygulamasını Google Play'den yüklemeye çalıştığımda "Cihazınız bu sürümle uyumlu değil" uyarısı alıyorum. Durumu İş bankasına bildirdiğimde
"İncelememizde Meizu 16 cihazın İşCep uyumlu olduğu görüldü. İşCep yüklemesi için cihaz donanımı ve Android sürüm bilgisi kontrol edilmektedir ve Google Play tarafından cihazınız uyumlu ise yükleme işlemi yapılabilmektedir. Cihaz donanım ve ayarlarınızı kontrol ederek işlem gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz." biçiminde cevap verdiler. Mecburen apk yükleyerek sorunu çözdüm.
4- Daha önceden kullandığım cihazlarda rehber menüsünde herhangi bir kişiyi seçtiğimde altbaşlık olarak " facebook messenger" seçeneği görülürdü. Bu işletim sisteminde rehberimde facebook kullanan kişiler görülmemektedir.
5- Rehberde "kişileri ara" kısmına yazılan Türkçe karakter içeren isim ve soyisimler bulunamıyor. Örneğin "çağrı" isminde kişiyi aramak için "cagri" yazarak arama yapmak gerekiyor.
6- Ekranı çift tıklayarak açma seçeneği çok yararlı olmuş. Ekranı kapatmak için de benzer bir seçenek olsa çok güzel olurdu.

Cihaz: Meizu 16th Model: M882H Yapı Numarası: Flyme 7.1.1.0G
7- Telefonda herhangi bir güvenlik uygulaması varken (yüz tanıma, parmak izi, parola) ekran henüz yeni kapanıp uyku moduna ya da bekleme ekranına geçtiğinde(birkaç dakika geçtikten sonra) bu güvenlik uygulamaları işlev göstermiyor, telefona güç açma tuşuna basılıp ya da çift tıklama ile ekran kaydırılarak ulaşılabiliyor. Ancak telefon daha uzun süre (muhtemelen 10-15 dk sonra) uyku modu ya da bekleme ekranında olduğunda bahsedilen güvenlik uygulamaları işlev gösteriyor.
8- Daha önceden kullanıcıların bahsettiği kamera çalışınca çıkan kablosuz uyarı mesajı bende de zaman zaman çıkıyor. Ne olduğunu anlamış değilim.
9- Önceki telefonumda "ACR Pro" isimli yapılan telefon görüşmelerini hem telefona hem de istenirse bulut uygulamalarına otomatik olarak yükleyen gayet başarılı bir program kullanıyordum. Bu programı tekrar Meizu 16th'ye kurdum. Telefonun kendi içindeki kayıt uygulaması kapalı olduğu halde program zaman zaman deaktif olup hem telefona hem de buluta kayıtları yapamıyor. "ACR Pro" uygulaması aktif olduğunda sol üstte bildirim işareti olmaktadır. Uygulama kendiliğinden deaktif olduğunda, tekrar tıklanınca aktifleşmekte ve kayıt- bulut yüklemeleri tekrar başlamaktadır.
Telefonun kendi içinde başarılı ancak geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu düşündüğüm istenirse aktif hale getirilebilen ses kaydı uygulaması bulunuyor. Ancak kullandığım "ACR Pro" isimli uygulamaya göre önemli eksiklikleri bulunuyor. Benim açımdan en önemli eksiklik istenilen bulut uygulamalarına "otomatik kayıt" seçeneğinin olmayışı. Elle manuel olarak "Google Drive" yüklemesi yapılabiliyor. Aşağıya uygulamanın seçenekler menüsünü yüklüyorum. Güncellemeler ile bu eksikler giderilirse Flyme için ciddi bir gelişme olacağını düşünüyorum.
Flyme 7.1.1.1G güncellemesi ile karşılaştığım "önemsiz" sorunların büyük bir kısmı çözülmüş durumda; ancak hala düzeltilmesi gereken hatalar da bulunmakta.

1. hata düzeltilmiş
2. hata hala düzeltilmemiş. Bazı uygulamalar Google fotoğraflardan fotoğraf seçip uygulamama hala imkan vermiyor.
3. hata düzeltilmiş. İşcep uygulaması sorunsuz çalışıyor.
4. hata düzeltilmemiş. Rehber altında facebook kullanan kişileri hala göremiyorum.
5. hata düzeltilmemiş. Bence en önemli hata bu. Türkçe karakter içeren isimler Türkçe karakterler ile arandığında bulunamıyor.
6. hata düzeltilmiş. Ekranı tıklayınca kapatma seçeneği gelmiş. Özelliğe "güvenlik" uygulamasının ayarlar ve " ana ekrana ekle" kısmından ulaşabiliyor.
7. hata düzeltilmiş.
8. hata güncellemeye ihtiyaç olmadan kapatılabiliyor.
9. hata güncellemeye ihtiyaç olmadan ayarlar menüsünden düzeltilebiliyor.

Ses kayıt uygulamasında herhangi bir geliştirme henüz yapılmamış. Daha önceden bahsettiğim telefon görüşmeleri ve ses kayıtlarının istendiği takdirde otomatik olarak buluta yüklenebilmesi uygulamanın başarısını artıracaktır.

Karşılaştığım bir başka sorun ise Flyme üyeliğim olduğu ve bulut hizmetine otomatik güncellemeler açık olduğu halde, Flyme bulut uygulamasında verilerimin, kişilerimin, fotoğrafların yedeklenmiyor. Ayrıca telefonumu "phone finder" da https://finder.in.flyme.cn/browser/findphone.jsp adresinde bulabilirken https://finder.flyme.cn/browser/findphone.jsp adresinde bulamıyorum. Her iki adresde de üyeliğim görünüyor. Anladığım kadarıyla adreslerden birisi Çin cihazları için kullanılırken diğeri Global cihazlar için kullanılıyor. Ancak global adresde bulut uygulaması çalışmıyor. Çin adresinde de verilerim kaydedilmiyor.

Ekli dosyalar

• 216.8 KB Görüntüleme: 9
  • 79.3 KB Görüntüleme: 9
  • 74.6 KB Görüntüleme: 9
  • 100.7 KB Görüntüleme: 9
  • 73.5 KB Görüntüleme: 9
  • 193.2 KB Görüntüleme: 7

Harun20

Çiçeği burnunda
Nasıl çözdünüz hocam aynı sorunu bende yaşıyorum

TUĞRA**

Çiçeği burnunda
Nasıl çözdünüz hocam aynı sorunu bende yaşıyorum
Telefonumda bir bildirim çıktı önce gece modu etkinleştirilsin mi diye, ben de malesef evet demiş bulundum ve gece moduna geçti. Birkaç gün çözüm aradım bulamadım, sonra yine benzer bir bildirim çıktı, 'günün bu saatlerinde gece modu tavsiye edilmemektedir, kapatılsın mı' şeklinde, tabi hacı bulmuş gibi sevindim, hemen kapatılmasına onay verdim, düzeldi. Siz de birkaç gün bekleyin derim, bu modu kapatmak için kesin yine bildirim gelecektir. Bir de ben 'acaba hangi uygulamadan kaynaklandı' diye aramak için 'store'dan gece modu uygulamalarını aratıp bu bildirimlerin yanında çıkan uygulama simgesinin olduğu uygulamalara girdim, malesef hiçbiri telefonda yüklü görünmüyor, tabi uygulamayı bulamadığım için telefondan bu gece modu uygulamasını kaldıramadım, zaten uygulama listesinde de görünmüyor. muhtemelen bu uygulama yüklü ama kullanıcı erişimine açık değil diye düşünüyorum. Sonraki zamanlarda tekrar bu uygulamadan gece modu etkinleştirme için bildirim de gelmedi.

Emrecanozturk

Çiçeği burnunda
Merhaba arkadaşlar, benimde bir sorunum var meizu 16 th ile ilgili, cihazı aldığım günden beri ekran döndürme ile ilgili sıkıntım var. Ekran döndürmeyi açıyorum mesela internet sitesinde gezerken yan ceviriyorum dönüyor onda sıkıntı yok fakat ekranı tekrar düzlediğimde bir türlü düzelmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı sorunu yaşayan var mi? Cevap verirseniz sevinirim. Ve whats app tan gelen videoları galeriye kaydetmiyor whats app ayarlarindan herşeyi actim telefon ayarlarindan da whats app ile ilgili olan bütün izinleri verdim ama yine olmadı

Son düzenleme:

blackcode_

Forum Delisi
Merhaba arkadaşlar, benimde bir sorunum var meizu 16 th ile ilgili, cihazı aldığım günden beri ekran döndürme ile ilgili sıkıntım var. Ekran döndürmeyi açıyorum mesela internet sitesinde gezerken yan ceviriyorum dönüyor onda sıkıntı yok fakat ekranı tekrar düzlediğimde bir türlü düzelmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan veya aynı sorunu yaşayan var mi? Cevap verirseniz sevinirim.
ayarlar/erişilebilirlik/hızlandırma sensörü ve jiroskobu buradan telefonu düz bir zemine yerleştirip kalibrasyon yapın ve lütfen anakonudaki mesajları bir gözden geçirin.